Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Paní učitelko, teto
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2009 22:14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. čer 2009 18:11:51
Příspěvky: 26
Dobrý večer,
téma s osobním oslovením učitelky mě zaujalo, myslím, že souhlasím s názorem, že do školy tak úplně nepatří, možná, že děti spíše mate, všude se dozvídáme, že děti potřebují znát hranice a mít jasno v rozložení rolí... A kdy s ním potom přestat - nebude dívné, až vám "teto" budou říkat žáci osmých - devátých tříd ;) ?
Samozřejmě, že jiná je situace u dětí s těžším postižením, ale i tyto děti se chovají rozdílně k učitelkám a k "tetám" nebo "Janám", "Aničkám" apod., jsou schopny rozlišení a vztah žák - učitelka / která skutečně vyučuje - opět rozlišuji míru postižení / funguje oboustranně lépe než vztah žák - teta nebo žák - "Anička".
Ale to jen můj názor a moje zkušenost.
M.Králová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Paní učitelko, teto
PříspěvekNapsal: sob 22. srp 2009 18:04:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. srp 2009 12:13:41
Příspěvky: 15
Dobrý den!
Já taky učím děti svých kamarádek, a problém nevidím. Ani jsem nechtěla, aby mi ve škole vykaly a říkaly dobrý den a doma ahoj - připadámi to trochu schizofrenní. :-) Znám je od malička, tak proč něco předstírat,tvářit se, že je to jinak.
Nezdá se mi, že by s tím ostatní děti ve třídě měly problém, protože z naší "známosti" nic neplyne. Kromě toho, že si řekneme ahoj.

Mám taky svoje dítě na naší škole, a zdá se mi, že to víc řešili všichni ostatní. Uvidím, jak bude na druhém stupni, ale tak co, i dítě učitelky prostě chodí do školy. :-) Mě přišlo nelogický vozit dítě na jinou školu, zvlášť když se mi ta naše líbí víc. :-) Kolegyním do jejich práce nezasahuji, tak proč to komplikovat.
Asi záleží na situaci, každý to může mít jinak.
Ivana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Paní učitelko, teto
PříspěvekNapsal: sob 22. srp 2009 20:26:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Mgr. Ivana Binková píše:
Já taky učím děti svých kamarádek, a problém nevidím. Ani jsem nechtěla, aby mi ve škole vykaly a říkaly dobrý den a doma ahoj - připadámi to trochu schizofrenní. Znám je od malička, tak proč něco předstírat,tvářit se, že je to jinak.


Tak nějak jsem to myslela.

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: