Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak často za rok chybět je u učitele ještě ok?
PříspěvekNapsal: pát 06. dub 2018 7:32:26 
Dobrý den, jsem mladá začínající učitelka, učím výchovy, takže nenáročné předměty, u nichž ty známky a moje případná nepřítomnost ve škole nevadí.
Pracuju na částečný úvazek, takže mám 10 vyuč. hodin týdně.

Dřív jsem pracovala na plný, NJ, PČ.

Ale k dotazu - kdysi jsem často trpívala na sezonní onemocnění. vždy kolem vánoc a vždy přelom leden/unor jsem bývala dost na hromdě. vždy nějaký zánět nosohltanu, antibiotika a dva týdny ležet.
Řekla bych, že za rok jsem chyběla cca ty 4 týdny. Měsíc.

Letos, při tomto úvazku, jsem byla nemocná od září ne 4, ale 5 týdnů - teď už nemocná nebudu, od dubna až do sprna jsem naopak nikdy nemocná nebyla, takže to vím. Ale budu potřebovat být ještě týden s dcerou v nemocnici na plánované operaci. To by bylo vše z mé nepřítomnosti. Je to za rok moc? měsíc a půl?


Po té operaci budou muset následovat na podzim lázně, tam bych chyběla 14 dní. Pak se mi třeba nějaká viroza vyhne, ale upřímně tomu moc nevěřím, takže 14 dní to kolem ledna určitě zase schytám.

Je to mnoho?


Kolegyně si teď prodloužila velikonoce asi o den, nebyla ve škole, protože byli přes svátky v itálii. To bych teda třeba neudělala...ale na druhou stranu - ona nechybí téměř nikdy a podaří se ji různá nachlazení yležet během víkendů a nic ji neskolí.


Pravdou prost je, že já se cítím v téhle profesi kdykoli chybím, opravd blbě, trapně a je mi to hloupé - a nevím, zda oprávněně. Kvůli tomu že ostatní musejí za mě suplovat. Myslím že si to učitelé dávají vzájemně trochu "sežrat".
Přitom to nechápu, já v práci ani nejsem schopná zjistit kdo chybí a jak dlouho, nějak to neřeším a když pohotovost mám, tak supluju, no. u nás se nestává že by se nesuplovao a pohotovost by byla volná..

Poradíte? povzbudíte?
Přede mnou prý byla ve škole paní co často chyběla, protože musela být doma s dítětem.
Jenže já nevím jaká je definice toho "často chyběla". Nechci se dostat na stejnou vlnu Děkuji.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: