Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: sob 27. čer 2009 21:40:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 19:51:16
Příspěvky: 76
Souhlasím s Pavlínou! Letní škola je opravdu fajn. Letos se také chystám a na příští rok už jsem přihlášena do 14-denního kurzu angličtiny pro pedagogy . Moc se na to těším :lol: Slávka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: ned 28. čer 2009 8:03:17 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Já se hlásím mezi ty, kteří dobíjejí baterky přes prázdniny na kurzech. Většinou se tam dozvím hodně nového a kolegové bývají skvělí. Letos jedu do Anglie, tak se třeba dozvím i jak to dělají jinde.

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: ned 28. čer 2009 8:29:03 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Já to mám podobně. Pokud absolvuju nějaký opravdu dobrý kurz či školení, většinou na vstřebání a rozvinutí nápadů pak potřebuju určitý čas, který v průběhu školního roku chybí. Takže během školního roku nadšení ze školení většinou zapadne díky nedostatku času na vstřebávání.

Přes léto sice zatím nekurzuji, ale o to více se dostávám k věcem, na které nebyl čas.
Dovolená ano, většinou jsem v červenci měla školy plné zuby, ale jak se blížil přelom prázdnin, vždycky se začalo objevovat cukání, co bych mohla dělat a připravit :) Teď mám to cukání celoprázninově, protože mi nic jiného nezbývá .. a navíc se na to září vážně těším :))) (a teď mě nebijte, já vim, že vám dovolená teprve začíná :) )

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: ned 28. čer 2009 8:40:50 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Dobrý den všem,

každý nějak dobíjíme baterky přes prázdniny... Navíc jsem u sebe vypozorovala opakující se postupy:
- začátkem června už začínám přemýšlet nad následujícím školním rokem - nakupuji pracovní sešity, rozšiřující učebnice a studijní materiál, hledám ještě dokonalejší pomůcky a vyplňuji si pro sebe pracovní sešity;
- těsně po rozdání vysvědčení jsem ještě docela "rozjetá", takže během prvního týdne vypracuji většinu tematických plánů na příští školní rok;
- jak se vzdaluje poslední školní den, lenivím stále více, zvykám si na "nicnedělání" a v druhé polovině srpna se výrazně netěším do práce.

Předpokládám, že se to letos opět bude opakovat. ;)
A tak honem do práce, dokud mám ještě tempo!

A co to má společného se syndromem vyhoření? Dokud to takhle bude fungovat, snad ještě planu a nehasnu :lol:

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: úte 30. čer 2009 22:19:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 19:51:16
Příspěvky: 76
Milá Pavlíno! Obdivuju vaše pracovní nasazení na začátku prázdnin. :shock: To bych nedokázala. Já to mám přesně opačně. Po rozdání vysvědčení nemám na práci ani pomyšlení a relaxuji. Ale zanedlouho se otřepu a už to jede.... :P Připravuji, přemýšlím a chystám se na nový školní rok. A jak jste na tom vy ostaní? Slávka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: stř 08. črc 2009 10:18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer 2009 15:52:57
Příspěvky: 34
Tak pravý "burnout" je vážná věc.

Pro učitele, kteří mají v tomto směru velice rizikové povolání, jsou zde prázdniny, které by měli dle mého názoru vyplnit kvalitním odpočinkem: prostě vypnout, slunce, voda, vzduch, sport, jiné zájmy.

A také - berme svou práci trochu s nadhledem. Učitelství je v určitém slova smyslu povolání jako každé jiné - nemusím být učitelem 24 hodin denně. Školení o prázdninách mohou opravdu někomu baterky dobít a další vzdělávání je důležitou věcí, ale osobně si nedokážu představit revizora, který v době své dovolené kontroluje osazenstvo campu, zda mají všichni lístky, a listuje knihou "Jak lépe rozpoznat černého pasažéra".


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: stř 08. črc 2009 16:06:22 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Dobrý den všem.
Začnu trochu jinak. Můj manžel je strojvedoucí. Co dva roky musí povinně absolvovat rekondiční čtrnáctidenní pobyt v nějakém lázeňském zařízení. Bůh ví, že to tihle lidé opravdu potřebují, jejich práce je velmi náročná a zodpovědná. Ale ta naše přece také. Nezlobila bych se, kdyby mi někdo takový pobyt alespoň občas nabídnul :!: Někdy se cítím opravdu velmi, velmi unavená :|

_________________
Bohunka T.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: stř 08. črc 2009 16:52:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer 2009 15:52:57
Příspěvky: 34
Zde je asi možné použít na kofinancování takového pobytu FKSP, o nakládání s těmito zdroji rozhoduje odborová organizace, pokud se nevyskytuje, tak ředitel.

Jinak - ano. Zátěžová povolání musí předpokládat umění a možnost regenerace. V sektorech, kde na to mají, dostávají zaměstnanci příspěvky na dovolenou od svého zaměstnavatele. A dovolená by měla být zkrátka dovolená. Obdivuji např. učitele, kteří po celoroční práci s dětmi působí ještě o prázdninách na dětských táborách (i když, pokud je tam dobrá parta a nestresové prostředí, může být).


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: pát 10. črc 2009 19:04:34 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. čer 2009 12:14:57
Příspěvky: 673
Mgr. Jakub Horálek píše:
Tak pravý "burnout" je vážná věc.


Učitelství je v určitém slova smyslu povolání jako každé jiné - nemusím být učitelem 24 hodin denně.

V určitém slova smyslu? V každém slova smyslu. Učitelství je povolání. Nic víc, nic míň.


Naposledy upravil Lucie Slejšková dne pon 31. srp 2009 20:55:57, celkově upraveno 1
úprava citace


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Syndrom vyhoření
PříspěvekNapsal: pát 10. črc 2009 20:07:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer 2009 15:52:57
Příspěvky: 34
Dobře, omlouvám se za pokus o eufemismus. Nechtěl jsem být tak přímočarý. Máte v určitém slova smyslu pravdu.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: