Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pár dotazů / názoru na učitele
PříspěvekNapsal: stř 13. bře 2013 14:25:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. bře 2013 14:04:21
Příspěvky: 1
Dobrý den, jsem žákem 9. ročníku ZŠ a poslední dobou mám v hlavě spoustu otázek, na které bych rád věděl odpověď a tak mě napadlo položit je samotným pedagogům.

1. Je žák povinen vydat učiteli žákovskou knihu?
Uvedu vás do situace, třídní učitel přijde na konci vyučování do třídy a vyžádá si vaši žákovskou knihu, ale po vašem dotazu, proč jí potřebuje, vám nesdělí důvod (či dostatečný důvod). Mně osobně odpověď typu, "Potřebuji ti tam něco napsat", nestačí. Nemýlím se snad, že ŽK je úředním dokumentem, tudíž by jeho vydání měl učitel odůvodnit.

2. Dokazování
a) Učitel mě nařkne, že jsem něco udělal, ale dozvěděl se to od jiného učitele, či žáka. Když odpovím, že to není pravda, učitel to ignoruje, nenechá mě vyjádřit svůj názor a pořád po mě ŽK vyžaduje.
b) Učitel mě sdělí, že mu jiní učitelé řekli, že nedávám pozor, nebo něco podobného. Když mu řeknu, že s jejich názorem nesouhlasím, nebo se zeptám o které učitele jde, tak to taktéž přejde a stále ŽK vyžaduje.

Na závěr, naše školství je opravdu hrozné. Nemyslím tím ministerstvo, ale to, jak se učitelé chovají. Sami často poruší zákon, či právo žáka a nikdo je za to nestíhá, zatímco nás napomenou za sebemenší přestupek a také jim to často nedochází.. Jsem na pedagogickém portálu, tudíž je možné, že s tím někdo nebude souhlasit, ale ti kteří s tím nesouhlasí by mohli napsat svůj názor na danou věc.

Děkuji za přečtení, Josef J.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: