Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak to vidí rodiče?
PříspěvekNapsal: úte 07. čer 2011 18:43:23 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. úno 2011 17:29:04
Příspěvky: 818
Jsem několikanásobný rodič muzikálních dětí, tzn. už 12 let s kytarou, 12 let s houslemi a 2x 12 let s pěveckým sborem. Zažili jsme za tu dobu leccos: velmi vlídného učitele, kterého jsem musela pohánět k vyšším požadavkům, hystericky-cholerickou učitelku, která i v mé přítomnosti vulgárně nadávala (vůbec nechápu, jak jsme to mohli tak dlouho vydržet), nejistého učitele, který ani nevěděl, co může chtít a co ne, aby si nás nerozhněval, výborné i horší muzikanty, přísné i nenáročné učitele... Ale NIKDY jsem své názory neventilovala před svými dětmi, řešila jsem to sama se sebou (co je ještě prospěšné) nebo přímo s učitelem. Podporovala jsem děti při cvičení (někdy to bylo o šrám smyčcem v mém obličeji, kdy jsem si říkala: jestli uhneš, můžeš to zabalit :lol: ), i když jsem věděla, že se hudbou nebudou živit, ale "jen" ;) bavit. Oni oba (i my oba - rodiče) vydrželi a stálo to zato (i to dost stálo, vlastně pořád stojí :roll: ).
Všechny, které jsem na začátku zmínila, ctím a vážím si jejich práce. Je to dřina a není lehké vybalancovat to "akorát", zvlášť když každé dítě je jiné, jenom talent nestačí, vůle obecně upadá a výsledky se dostavují až po mnoha letech poctivé práce.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jak to vidí rodiče?
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 9:35:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10. lis 2011 9:36:36
Příspěvky: 5
Zdravím Vás a hned v úvodu musím konstatovat, že Ken Robinson by z vás měl radost:). Je skvělé, že se ještě v dnešní době najdou rodiče, kteří ve svých dětech podporují kreativitu, přestože vědí, že nikdy nebudou profesionálními hudebníky a, jak píšete, chcete, aby se děti "jen" bavili. Mockrát Vám děkuji za takový názor, skutečně takových není v dnešní době mnoho a jak říká Ken Robinson - dnes bohužel vychováváme vysokoškolské profesory a tělo máme na to, aby přenášelo naše mozky.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: