Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poskytujete vypracované maturitní otázky?
PříspěvekNapsal: stř 14. pro 2011 9:44:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. pro 2011 9:32:49
Příspěvky: 1
Jeden můj kolega poskytuje vypracované maturitní otázky studentům. (vypracovali je studenti z předešlých let. Existují i weby, kde jsou maturitní otázky

Můj názor je, poskytnout témata a ať si je každý vypracuje sám. Ten kdo si to poctivě vypracuje, nemůže mít u maturity problém...

Jaký je váš názor?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Poskytujete vypracované maturitní otázky?
PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 17:59:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. lis 2009 11:30:25
Příspěvky: 9
Osvědčilo se mi toto: maturitní otázku rozepíšu do bodů osnovy, každý z bodů napíšu samostatně na papírek. Žáci si na začátku semináře vylosují svůj bod, na jehož vypracování dostanou cca 15 až 20 minut - mohou využívat všech dostupných zdrojů, poradit se se mnou, pokud něčemu nerozumí. Po té chodí postupně jak jsou body očíslovány k tabuli a prezentují svou část otázky ostatním. Já k tomu doplňuji, případně rozšiřuji a případně pouštím své DUmy. Za 2 hodiny semináře takto zvládneme jednu otázku, žáci si mezi sebou zpracování vymění a mají všichni zpracovanou celou otázku s tím, že se na ní podíleli všichni. Navíc je právě nutím prezentovat tu jejich část ústně, aby se pocvičili v kultivovaném projevu před ostatními - což je přece u maturity taky oříšek :lol:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Poskytujete vypracované maturitní otázky?
PříspěvekNapsal: sob 14. led 2012 20:06:49 
Václav Ruprecht píše:
Jeden můj kolega poskytuje vypracované maturitní otázky studentům.... Můj názor je, poskytnout témata a ať si je každý vypracuje sám. Ten kdo si to poctivě vypracuje, nemůže mít u maturity problém... Jaký je váš názor?

Nejdříve definujte pojmy
a) maturitní otázky
b) témata maturitních otázek
c) vypracované "otázky"

Otázky a témata jsou skoro to samé a odpovídá to probíraným tématům a následně i otázkám u maturity. V podstatě to je jenom strukturovaná osnova učiva z předmětu za celé období. Školy mají mít zveřejněné ŠVP a v tom o probíraná témata a tak tedy mají být žákům zveřejněná a známá.

Vypracované otázky jsou v dnešní době normální zhuštěné učební materiály k doplnění výkladu učitelů při prezenční výuce nebo moderní výuce formou e-learningu. Není zaručená kvalita a správnost materiálu, ale je projevem svobody projevu a svobodné volby z čeho se žák chce učit, nebo co chce zveřejnit, když chce na internet vložit své vlastní přípravy. Vzniká tak sice nepřehledný chaos ve které se těžko hledá správný a původní zdroj informací, ale o to víc si žáci váží toho, co je učí jejich učitelé. Záleží na tom, jak efektivně žák dovede pracovat s informacemi a naučit se vyučovanou problematiku tak, aby při přezkoušení, a tím je i maturitní zkouška, předvedl co umí a jak tématu porozuměl a umí ho prezentovat a používat.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Poskytujete vypracované maturitní otázky?
PříspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 8:51:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře 2014 8:36:01
Příspěvky: 1
Věra Pavlátová píše:
Osvědčilo se mi toto: maturitní otázku rozepíšu do bodů osnovy, každý z bodů napíšu samostatně na papírek. Žáci si na začátku semináře vylosují svůj bod, na jehož vypracování dostanou cca 15 až 20 minut - mohou využívat všech dostupných zdrojů, poradit se se mnou, pokud něčemu nerozumí. Po té chodí postupně jak jsou body očíslovány k tabuli a prezentují svou část otázky ostatním. Já k tomu doplňuji, případně rozšiřuji a případně pouštím své DUmy. Za 2 hodiny semináře takto zvládneme jednu otázku, žáci si mezi sebou zpracování vymění a mají všichni zpracovanou celou otázku s tím, že se na ní podíleli všichni. Navíc je právě nutím prezentovat tu jejich část ústně, aby se pocvičili v kultivovaném projevu před ostatními - což je přece u maturity taky oříšek :lol:


Tohle se mi líbí. Letos maturuji a to samé děláme ve škole v dějepise. Navíc mi kámoš řekl o těchto stránkách http://www.edejiny.cz/, což je naprosto úžasnýý :)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron