Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Žáci hodnotí své učitele
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer 2014 10:06:06 
Pracovala jsem na více školách a tak mám - na rozdíl od jiných - možnost hodnotit.
Na škole, kde dotazníky byly "samozřejmostí" byly samozřejmostí i výsledky - mezi žáky předem pečlivě domlouvané a předávané ze třídy do třídy tak, aby se udrželi "oblíbení" a odstranili neoblíbení. Vedení školy tak samozřejmě obdrželo jen to, co samo zaselo. Jakmile se někdo o některém učiteli vyjádřil negativně (klidně i na poradě), hned se to v dotaznících vrátilo. Neplatilo, že ti přísní jsou vždy neoblíbení, ale platilo, že žáci klidně ohodnotí i lidi, které vůbec neznají a s dopady si nelámou hlavu. A je nutné si uvědomit, že v každé škole se podobné věci, jako pokárání před kolegy, okamžitě roznesou.
Nové zavádění nebo zkoušení dotazníků mělo vliv podobný - pokud žáci dostali dotazník nečekaně, byl zcela irelevantní, pokud jej čekali, byli předem domluvení.
Problém vidím v tom, že žáci si myslí, že výsledky jsou škole "zcela jedno" a podle toho postupují. Za směrodatnou považují činnost ředitele a tomu se snaží přizpůsobit. Nejhorší je, že když jsem učila na vesnické škole a jezdila s žáky lokálkou domů, vyslechla jsem si následně naprosto opačné názory. Když jsem se zeptala, proč to nenapsali do dotazníků, byla odpověď:"A proč bychom to jako dělali? Aby se po nás někdo vozil?"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Žáci hodnotí své učitele
PříspěvekNapsal: pát 16. led 2015 21:18:58 
Pracovala jste na více školách i v zemích (západoevropských), kde je hodnocení učitelů běžné? Jsou to tam ale pitomci, že to zavedli. Jejich školství je totálně rozvrácené, že?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Žáci hodnotí své učitele
PříspěvekNapsal: ned 18. led 2015 19:04:27 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Ráda bych upozornila, že pokud míníte příspěvek jako ironii, je užitečné význam přeci jen vysvětlit, jinak může být příspěvek špatně pochopen.

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Žáci hodnotí své učitele
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2017 19:10:24 
Jsem žák Gymnázia Křenová a zrovna máme na škole soutěž v Německé konverzaci (Jugend Debattiert International) a téma v překladu zní: "Měli by být učitelé žáky anonymně hodnoceni?" V rámci přípravy na tuto soutěž jsem hledal na různých internetových fórech, jaké by bylo schůdné řešení, aby si žáci takzvaně nevylévali zlost. Narazil jsem na webovou stránku hovořící o již odzkoušeném projektu jménem Monitor a celkem mne zaujala. Mají zde dobře promyšleno, jak by mělo hodnocení ve výsledku vypadat.
Tady posílám odkaz na zmíněnou webovou stránku:
http://monitor.gym-nymburk.cz/hodnoceni-ucitelu/
Na vaši školu chodí několik mých dobrých přátel a samozřejmě mám i zkušenosti s vaší učebnicí. Proto doufám, že vám tento tip pomůže (a že jsem neobjevil váš dotaz s velkým zpožděním).

Václav Kokotek, Gymnázium Brno, Křenová, příspěvková organizace


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron