Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podepsat smlouvu s jazykovkou?
PříspěvekNapsal: čtv 01. úno 2018 15:18:20 
Ahoj, poradíte mi prosím?

Učím jako lektor jazyky na volné noze + v jedné velké jazykovce u nás ve městě. Mám teď převzít pod křídla ještě jednoho studenta malé místní jazykovky. Majitelka se mnou chce podepsat smlouvu, která se mi nezdá:
-zavazuji se k výuce studenta v daném termínu (termín je vypsaný ve smlouvě) a to od příštího týdne do konce roku
-v březnu zdvojnásobíme výuku a termín druhé výuky je též ve smlouvě uveden
-pokud se zjistí, že vyučuji studenty jazykové školy nebo studenty ze svých kurzů soukromě bez informování jazykovky, zaplatím vysokou pokutu. Toto platí do 2 let od ukončení smlouvy.

Oba termíny jsem studentovi navrhla sama a souhlasím s nimi, nelíbí se mi ale, že se "upíšou". Co když by se to hodilo nějak posunout? Už vůbec se mi nelíbí upsání na celý rok. Co když mě to se studentem nebude bavit? Co když budu chtít jet na dovolenou? Co když změním zaměstnání? Ve smlouvě je pouze možnost využít závažné skutečnosti, kterou včas nahlásím.
No a ta pokuta... co já vím, kdo všechno do dané jazykovky chodí/chodil a pak si našel můj inzerát nebo jsem mu byla doporučena? Co já vím, zda si mě student pochválí kolegovi a ten se rozhodne zaplatit si soukromý kurz po práci? Proč bych měla mít 2 roky zákaz učit konkrétní lidi, protože si je blokuje jazykovka?

V té velké jazykovce smlouvu podepsanou nemám, vše je na domluvě mezi lektorem/jazykovkou/studentem. Termíny si řeší lektor se studentem sám, hodiny se dají přesouvat/nahrazovat nebo nabídnout k suplování kolegům, popř. zrušit. Podstatná je domluva lektora - studenta a lektora - jazykovky.

Co si o této smlouvě myslíte? Děkuji


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: