Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 11:45:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. zář 2011 19:15:14
Příspěvky: 28
Dobrý den,
V posledních dnech se vyrojila spousta článků v médiích o ukončení projektu (to jsem si přečetla i na portálu) a uzavírání Metodického portálu.

Jen tak namátkou:
Ministerstvo školství likviduje internetový portál podporující reformu
Portál za 80 milionů Dobeš ruší, spustí nový za 300 milionů
Učitelé se bojí o Metodický portál. nejsou peníze
ale
Portál RVP pokračuje dál

A dnes ráno je titulní strana bez hlavního obrázku!

Jak se v tom mám vyznat? Přiznám se, že začínám být trochu vyděšená.

_________________
Luďka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 11:57:25 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. črc 2011 8:10:19
Příspěvky: 288
Zdravím, taky bych se rád vyznal v tlačenici. Buď je to tak, že novináři nechápou, co to pan ministr chystá, nebo je to tak, že ani pan ministr v podstatě neví, co chystá a co chce. A na nás - učitelích - je, abychom to svou intuicí pochopili. Takže, kdo nezatlačil svou intuici do kouta, ten teď snad už ví, kam nás pan Josef Dobeš vede. :D
Slávek Hora

_________________
Slávek Hora


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 12:01:22 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Ano, v posledních dnech se informací vyrojilo poměrně dost. Mám pocit, že vyjádření pana ministra o pokračování portálu jsou opět jen dalším mlžením.

Na závěrečné konferenci k projektu Metodika II zaznělo, že momentálně je zabezpečen další provoz tím, že portál bude mít k dispozici jednoho IT pracovníka. Že by se za ten týden situace tak rapidně změnila a na ministerstvu i přes potřebné šetření našli prostředky na to, aby na portál mohly dál přibývat DUMy a Články a měl je kdo recenzovat a provádět korekturu? A že by se tím pan ministr nepochlubil?

V žádném z vyjádření ministerstva k publikovaným článkům o konci portálu jsem se nedozvěděla JAK bude portál pokračovat. Jestli má pan ministr na mysli opravdu jen jeho technický provoz (tedy běžící server s dostupnou databází obsahu), pak to nepovažuji za pokračování, ale stagnaci.

Zajímalo by mě, jaký pohled na další provoz MP mají samotní jeho uživatelé. V dotazníkovém šetření z nedávné doby se vyjádřil jen zlomek uživatelů na téma, jakým způsobem portál využívá.

Takže jaký Metodický portál by chtěli jeho uživatelé? Jak by měl fungovat, aby byl dál účinným nástrojem a pomocníkem?

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 12:17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. zář 2011 19:15:14
Příspěvky: 28
Jeden člověk by měl zvládnout obstarat takto obsáhlý portál? Já sice přesně nevím, kolik lidí se vcelku o portál staralo, ale rozhodně to nemůže zvládnout jeden.
Jak píšete, Hanko, přijmout článek, zrecenzovat ho, překontrolovat všechny právní a zákonné náležitosti, provést jazykovou korekturu a zpublikovat ho - to vše v takovém čase, aby byla poptávka uspokojena jak ze strany autorů tak ze strany uživatelů - tuším, že by to chtělo nějakého mistra magie a kouzel (ale možná, že na ministerstvu někdo takový sedí)!
Takže to si opravdu představit nedovedu.

A co bych od portálu požadovala?
  • stálý přísun novinek
  • technickou funkčnost
  • možnost stále stahovat a číst materiály, ať už nové nebo starší
  • možnost využívat všechny moduly, na které jsem si postupně zvykla (nebo zvyknu, když mi bude dán dostatek času na jejich prozkoumání a občasná pomoc ze strany provozovatele)
Chci toho tolik?

_________________
Luďka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 12:36:14 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Luďka Roubíčková píše:

A co bych od portálu požadovala?
  • stálý přísun novinek
  • technickou funkčnost
  • možnost stále stahovat a číst materiály, ať už nové nebo starší
  • možnost využívat všechny moduly, na které jsem si postupně zvykla (nebo zvyknu, když mi bude dán dostatek času na jejich prozkoumání a občasná pomoc ze strany provozovatele)
Chci toho tolik?

Ano, také bych ráda využívala všechno to, co jste, Luďko, vyjmenovala.
Opravdu je nyní těžké se vyznat v různých prohlášeních, zda se portál ruší, či ne.
Ať už ale z ministerstva zaznívá cokoli, myslím, že jeden člověk portál obsáhnout nemůže.
Byla bych ráda, kdyby si portál, kromě toho, že bude provozuschopný, podržel i svou odbornou úroveň, garance materiálů je pro mě zárukou kvality.
Snad se brzy dozvíme, co se skutečně s portálem bude dít.

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 13:25:30 
Dobrý den,
jsem jen "obyčejná národkářka", na portálu nemám ani registraci a netroufla bych si asi ani k publikaci nějakých svých materiálů. Dalo by se říct, že zkrátka jen využívám. Ale kdo by nevyužil, když je co a v tak kvalitním obsahu! Proto sem od NÁS chodíme. (pravda někteří to nepřiznají, ale vyhledavače leccos prozradí)
Nejen pro dumy a do wiki, ale mnohokrát čerpám z článků, kolegyně je doporučují studentům pedagogických škol. Portál se mi LÍBÍ a beru ho jako součást své pedagogické praxe a najednou se odevšad na mě valí zprávy, že končí.
Děkuji za odkazy na články o tom co se děje, i když z nich nejsem ani trochu moudrá.. Pominu veškeré verze pana ministra, v kterých abys druhý den pohled o čem tě včera přesvědčoval. Jsem konsternována z uváděných důvodů... Šetří se všude, doba je taková, šetření na úřednících má každý plnou pusu, ale dočetla jsem se, že portál spravovalo 12 lidí???? Byla jsem párkrát na kraji i na ministerstvu a nemusím se tu asi dvakrát rozepisovat o asistentkách asistentek, vyplňovačích databází a tabulek a jim podobných. Pane ministře nenechte se vysmát.. 12 lidí nám to školství skutečně nezrujnuje.
Chtěla bych
1. aby portál měl stále co nabídnout, vždyť právě ony stále přibývající materiály zvou k častějšímu nahlížení.
2. abych tu našla články a autory jejichž kvalitu si nemusím dál ověřovat, protože už to udělá recenzent článku
3. aby se učitelé mohli svobodně vyjadřovat a podněcovat diskuzi
4. aby dál existoval prostor pro pedagogy, jejich nápady, připomínky a zkušenosti
5. aby se ministerstvo přestalo bát svých vlastních podřízených, (to je podle mě hlavní důvod pro takové omezení)
Markéta


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 13:44:05 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. črc 2011 8:10:19
Příspěvky: 288
Paní Markéto, kolegyně,
vystihla jste to naprosto přesně. Těch pár lidí skutečně rozpočet MŠMT nemůže zruinovat.
Na portál chodíme právě za kvalitním obsahem, který těch „pár lidí“ garantuje. Těm patří náš dík. Díky patří i těm, kteří kladou provokativní otázky, chtějí nás vyburcovat k nějaké diskuzi, protože přeci nejsme ovce, které si dají cokoliv líbit. Myslím, že situace je vážná natolik, abychom už jednou řekli dost, tohle si líbit nenecháme. Stálo nás to dost prostředků, ale i sil vybudovat si něco funkčního.
Dík patří i těm, kterým to není jedno a diskutují na různých fórech o tom, že se jim některé věci líbí, jiné ne, pracují na vylepšení reálné situace.
Problém je v tom, jestli si nás dámy a pánové z MŠMT přečtou. Jestli jim z těchto diskuzí předá někdo alespoň nějaký výcuc. Sleduje nějaký přidržtaška z MŠMT diskuze na tomto portálu?

Slávek Hora

_________________
Slávek Hora


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 13:46:56 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Luďko, pokud jde o titulku,
přidávám ještě jeden čerstvý článek.
A myslím, že toho nechcete moc.
Řekla bych přesně akorát na jednu výbornou učitelku, která nechce koukat 40let do jednoho zatuchlého sešitu s přípravami. ;)

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 14:02:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro 2010 15:17:05
Příspěvky: 606
Mohli by sem zaměstnanci tohoto portálu napsat kvalifikovaný odhad, kolik zaměstnanců a peněz je zapotřebí, aby mohl portál fungovat v současné podobě a rozsahu služeb? Na jeho základě by se pak dalo argumentovat ministrovi...

_________________
prezident spolku Pedagogická komora


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co se děje/bude dít s portálem?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis 2011 14:14:47 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. črc 2011 8:10:19
Příspěvky: 288
Domnívám se, že pan ministr se už rozhodl a argumenty ho nezajímají. Aspoň takovou zkušenost mám z funkčního období Josefa Dobeše. Ale vyzkoušet se má vše. :)

_________________
Slávek Hora


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: