Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě 2009 19:13:04 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý den Zuzko,
mockrát děkuji za příspěvek o bazální stimulaci, toto téma mě zajímá a jistě by bylo dobré, kdyby tento kurz absolvovaly všechny kolegyně v naší speciální MŠ, ale znáte finanční situaci škol a ochotu některých kolegyň :?:

_________________
Míša G.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě 2009 15:14:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:39:46
Příspěvky: 5
Dobrý den milé kolegyně, ráda se představím (když mi poradíte,jak nahrát fotku,tak i takhle :D ...jsem učitelka v mateřské školce mám za sebou praxi -družina, trochu učení na ZŠ, logopedická třída MŠ, USP-SpMŠ na Kociánce, zdravá MŠ, běžná MŠ.....nejvíc mi sedí MŠ a je fuk, jestli je (prezentuje se)"zdravá" nebo ne. Speciální pedagogiku jsem začala studovat ze zájmu- nějak mě poruchy učení a chování "táhly" dřív, než bylo patrné, že to je o mě a mém učení se, které jsem promítla do svých dětí. No, zkušenost k nezaplacení! Kdo se kdy učil s hyperaktivním a nesoustředěným dyslektikem, dá mi za pravdu, nehledě na neustálou aktivitu a nepozornost při běžných činnostech....jakákoli teorie je na....-tím jsem došla kam jsem potřebovala: k sobě, svýmu nastavení, svým postojům a pocitům- svýmu sebepoznávání a objevování svých nefunkčních mechanismů :cry: ...podstatné bylo a je, že postupným přeskládáváním svých názorů a postojů ovlivňuji okolí, takže mi to trvalo dlouho, ale změna je patrná. Kdybych věci nechala na odbornících, bral by syn dodnes antidepresiva či co, padl návrh na zvláštní školu a já bych byla asi v blázinci. Kolečko neurologie, psychologie, psychiatrie, pedagogicko-psychologická poradna bylo opravdu nefunkčním a nic neřešícím kolečkem.V té době jsem byla hodně citlivá na odsuzující pohledy a útoky stran učitelek a ostatních rodičů- hodně mi záleželo na tom, dělat pro své děti to nejlepší- no, bohužel to evidentně nejlepší nebylo, ale člověku to chvíli trvá, než je ochotný VIDĚT a NĚCO UDĚLAT.Všechno chce čas, takže docela rozumím maminkám, které řeší něco podobného a potřebují na jedné straně pochopení, že nejsou špatné (dost jsem se obviňovala) a na druhé straně reálnou zpětnou vazbu, kam to vede...prostě dnes je syn na střední škole, dcera na základce a já rozvedená. Souvislostí je mnoho. Zajímá mě předškolní vzdělávání, protože je to podle mě ZÁKLAD VZDĚLÁVÁNÍ vůbec! Právě v tomto věku mají děti přirozeně chuť učit se a objevovat, hledat možnosti, zažívat zkušenosti co kam vede nebo nevede, jak se u toho cítí, čím tyto situace ovlivňují. A do školy přece jde o to, aby šly s nastavením chuti do učení! No a protože tu zkušenost mám, daří se mi více či méně spolupracovat i s rodiči nebo přinejmenším hledat, jak jinak, aby jejich vztah s dítětem fungoval k větší spokojenosti. Navíc mě to zajímá, protože fungování dětí víceméně odráží fungování rodičů- což jsem nebyla ochotná dřív vidět, natož si to přiznat- no chce to ochotu a odvahu! I já stále objevuju - jak ve vztahu k děte, tak k dospělým. Podstatné vidím v komunikaci a respektování sebe i druhého pohledu na věc! Netvrdím,že se mi to daří vždy, ale zpětná vazba, alespoň ve formě nepříjemného pocitu je rychlá...Helena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: čtv 28. kvě 2009 20:13:23 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Heleno,
velmi s Vámi cítím a dávám Vám za pravdu. Mnozí si to neuvědomují, ale předškolní věk je opravdu, jak já říkám, základ "domu". Jaké budou základy, takový bude Dům!!! Dospělí vidí tento věk jen jako jakousi přípravu pro, pro ně důležitější, věk školní. Ale to se hodně pletou!!! Co se nestihne nejpozději do 7-mi let věku, těžko se pak dohání! To, co do dítěte v tomto věku vložíme, zůstane v něm navždy!!! To je přece notoricky známo. Škoda, že předškolní vzdělávání je v naší společnosti stále ještě na vedlejší koleji. Díky tomuto postoji dochází k mnoha nenapravitelným chybám. Je jen na učitelkách MŠ, aby toto dokázaly rodičům vysvětlit a tím si je získat.

Čekáme na další nadšence a blázny do práce s dětmi. Existují ještě?

Bohunka T.

_________________
Bohunka T.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě 2009 20:36:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 15:56:57
Příspěvky: 8
Bohunka Trelová píše:
Zdravím, Terezo.
Vaše jméno mi utkvělo v paměti. Máte moc hezké materiály v DUM ;) . Pár jsem si jich stáhla. B.T.


Dobrý večer Bohunko, reaguji pozdě, ale přece :)
Moc díky za Vaši pochvalu! Potěšila mě!
Mějte se krásně!
Terka

_________________
Tereza Vítová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě 2009 20:52:54 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý večer,
dodatečně vítám mezi námi Helenu :!: Helčo (nevadí Vám takové oslovení :?: ), těší mě, že tu máme další kolegyni přímo z mateřské školy. Zajímalo by mě, jestli můžete prozradit odkud jste a zda pracujete v běžné MŠ nebo speciální? :?:
Budu se těšit na odezvu :P

_________________
Míša G.


Naposledy upravil Michaela Gondeková dne ned 31. kvě 2009 15:14:12, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: sob 30. kvě 2009 11:16:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:39:46
Příspěvky: 5
Ahoj děvčata, ano, s tím oslovením jsem naprosto v pohodě- můžeme si tykat? Je mi to příjemnější,Míšo a Bohunko,příp.ostatní? No a jinak pracuji v běžné MŠ, konkrétně: www.mspomnenky.cz Helena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2009 19:49:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. čer 2009 18:11:51
Příspěvky: 26
Dobrý večer, zdravím všechny kolegyně, ale dnes, ostatní prominou, zvlášť Helenu.
V klidu jsem si přečetla její "zpověď" v příspěvku, ve kterém se poprvé představuje /ze dne 28.5.09 /- a moc mě oslovila.
Heleno, napsala jste to nádherně, naprosto srozumitelně a pochopitelně jste vysvětlila ten proces, kterým jste prošla a dostala se k dnešnímu postoji. Líp bych to asi nevystihla a je to tak trochu, jako kdybych četla svůj příběh. Možná moje zkušenosti nebyly tak dramatické, protože
s manželem jsme dodnes a problémy našeho syna by se dnes asi vešly pod zkratku ADHD, ale i tak jsem prošla procesem:problémy ve školce i ve škole, povinné návštěvy poraden, nepochopení a neochota učitelek, samé zákazy a příkazy a tresty, "nálepky" - takže ze skupinky dětí se většinou rovnou vytáhl náš syn jako viník - , jeho averze k učení, k učitelkám, následně k autoritám obecně.... I já teď pracuji už léta ve školství, / základní i předškolní speciálka, hlídání autistických dětí / a doufám, že zkušenosti s vlastními dětmi mi pomohly v tom, abych se ke svým svěřencům chovala tak, jak bych bývala tehdy chtěla, aby se učitelky chovaly k mým dětem. A nedělala to, co jsem pociťovala jako nepřijatelné. A samozřejmě, že to všechno ovlivnilo můj životní postoj obecně, i k dospělým, k ostatním lidem, k sobě samé.
Ta zpětná vazba, o které se zmiňujete, je důležitá. Jinak si člověk může sám sobě tak trošku / i podvědomě, ne schválně/ fandit. Pro mě je moc důležité a motivující, když rodiče dětí ocení naši práci tím, že řeknou, jak se děti těší do školy, do školky, jak je vidět pokrok, který v naší třídě udělaly, moc pěkné bylo, když babička našeho žáčka řekla / zajímavé je, že nikoli nám, ale paní ředitelce /, že taktně jednáme i se všemi rodiči. To je to, co mě v práci drží, proč mám pocit, že mám ve školství ještě stále zůstat, přestože "únava materiálu" - zejména psychická únava a bolest zad - a finanční nedocenění téhle náročné práce je stále citelnější.
Tak, to byla zase moje zpověď - důvěra za důvěru, Heleno.
Zdravím vás všechny, Milena K.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: sob 14. lis 2009 17:14:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. říj 2009 18:08:42
Příspěvky: 61
Dobrý den, ahoj.
Dovolím si také se krátce představit. Jmenuji se Radka Mašková a pracuji v mateřské škole Alergo v Žatci. Po absolvování SPgŠ v Mostě obor vychovatelství, jsem nastoupila do DDM v Žatci. Vyzkoušela jsem si také práci s postiženými dětmi v ÚSP a práci manažerky v reklamní agentuře. To, že mne oslovila p. ředitelka MŠ a nabídla mi práci beru jako velký zlom. Snad i třesk. Našla jsem to pravé, ořechové avšak vzhledem k mému oboru (vychov.) i další nutnost se dál vzdělávat. V létě 2009 jsem odpromovala na UJEPu v Ústí a jsem velmi ráda, že se mi zase trochu rozšířily "obzory". Byly 3 krásné roky na které moc ráda vzpomínám.
Ve volném čase se věnuji moderování (především dětských akcí, ale i radiční žatecké Dočesné...). Ráda zpívám (za mlada :lol: i v místní kapele, pak spolu se svou sestrou s vlastními písničkami), hraji na kytaru, flétnu, klavír. Mám dvě dětičky: 10 letou dcerku Barunku a téměř 15-ti letého syna Martina, skvělého manžela a nyní i fenku hladkosrstého foxteriéra Assy, která je velice temperamentní.
Doufám, že jsem se nepředstavila příliš intimně, ale mám pocit, že ač jsem tu teprve chvíli, cítím se zde jako doma.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: sob 14. lis 2009 17:28:00 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Zdravím , Radko.
Díky, že ses ozvala. Hned je tady veseleji. Ale přiznám se, že jsi mi málem vyrazila dech. Dle Tvé fotky jsem Tě tipovala na max 25-ti letou dívenku. A teď se dozvídám, že máš 15-tiletého syna :P . Na fotce Ti to moc sluší 8-) . Těším se na další Tvé příspěvky a povídání o věcech i nepracovních. Přeji hezký den :D .

_________________
Bohunka T.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pro nadšence - Kdo je kdo
PříspěvekNapsal: sob 14. lis 2009 18:19:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis 2009 17:55:38
Příspěvky: 17
Nesměle se budu snažit představit... učím na ZŠ v malé vesnické škole, nemáme paralelky, ale máme všechny ročníky a MŠ. Dnes jen zkouším, jsem-li již v tomto virtuálním světe, je to poprvé, co něco takového podnikám, neb jsem navštívila Konferenci v Plzni, byla děsně motivační. Ještě nevím, co vše portál umí a jak na něj a nemám zatím odvahu se podělit s informacemi, co umím a neumím já, přiznám se bez mučení, že sociální sítě mne až do čtvrtka děsily, teď to je opravdu na zkoušku a přestože všechna pozvání na Facebook s díky odmítám, do tohoto experimentu jsem se tady přece jen pustila a dobrovolně se tady zaregistrovala :shock: , až zjistím jak, pokusím se dát do profilu nějaké informace. Šárka Eisová (taky nevím, jestli mě ten skřítek v PC podepisuje, tak se radši alespoň teď podepíšu sama ;) )


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron