Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cestování
PříspěvekNapsal: ned 24. kvě 2009 16:57:43 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Ahoj všichni,
pojďme si povídat o cestování. Mě se poštěstilo - a jéje, tady nemám mluvit o práci, ale teď se aspoň zmínit musím - v rámci Comenius Projektu partnerství škol pobýt jeden týden v Turecku. Vrátila jsem před týdnem, úplně očarovaná. Byl to týden bezvadných a neobvyklých zážitků, setkání s milými, pohostinnými lidmi, objevovnání nových chutí... Byla jsem v provincii Agri, ve městě Dogubayazit, u východních hranic s Íránem. Nedaleko Araratu. A v duchu tam jsem i po týdnu.
Taky se vám stalo, že jste se zamilovali do nějakého místa/země? A kam se letos chystáte?

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Cestování
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 13:27:54 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Ahoj :-)
Mně se to stává pořád :-)
Já se zamilovala kdysi do kraje kolem Leedsu a později ještě do řeckého ostrova Thassos.
Petro? A bydleli jste tam u někoho doma, nebo v hotelu? Je něco, co vám odtamtud může ve vlastním životě zůstat i tady? (jídlo, pocit, barva?)
Lenka

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Cestování
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 16:22:56 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Lenko, hezký den,
bydleli jsme v hotelu, ale byli jsme i pozváni na návštěvu do rodiny.
Jídlo mě uchvátilo tak, že hned, jak jsem se vrátila, našla jsem na internetu tureckou kuchařku a rozhodla se s tureckou kuchyní seznámit i rodinu. Zatím mi to baští... :)
Pak jsme se tam byli podívat na místě, kde prý přistála Noemova archa. Pro mě jako ateistu to je důvod k zamyšlení - co když tady opravdu nějaká archa plula?
Do Řecka se chystám v létě s rodinou. Zůstaneme na pevnině, ale pojedem autem, tak se i někam podíváme. Lenko, jak jste tam jela vy? Ptám se ze zvědavosti, ale i z praktických důvodů - třeba kvůli radě, čeho se vyvarovat a tak. :)

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Cestování
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 18:51:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. kvě 2009 15:50:30
Příspěvky: 13
Milá Petro, milá Lenko, vážně mě potěšil výběr tématu - cestování.. :D . Z vlastní zkušenosti vím, že zamilovat si nějaké místo, či kout světa není vůbec nic těžkého. Pokud se můžu svěřit se svým oblíbeným koutem, ačkoliv jsem patriot jako hrom, pak musím jmenovat švýcarské město Winterthur a jeho okolí a pak taky okolí Thunu - nádherná atmosféra malého města, milí lidé, Alpy a jezera a báječná čokoláda, prostě paráda! Díky zpívání ve sboru jsem měla možnost se do Švýcarska mockrát podívat, jen mě vážně mrzí, že se svou rodinou jsem se tam ještě nedostala - tak nějak vždycky zvítězí moře :?: :!: ;) . Nádherné cestavatelské zážitky přeje Zuza


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Cestování
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 20:59:19 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý večer,
no, kdo by neměl rád cestování? V poslední době se mým oblíbeným přibližovadlem z bodu A do vzdáleného bodu B stala motorka. Loni jsme byli s manželem na dovolené na motorce v Rakousku a bylo to úžasné :!: :!: :!: Hory, kopce, jezera, obrovské louky, úzké cestičky a ta čokoláda, asi stejná jako ve Švýcarsku, jak píše kolegyně o kousek výš :P

_________________
Míša G.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Cestování
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 21:38:19 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
No, Míšo,
Teď jste mi vyrazila dech. Vážně na motorce? Klobouk dolů, já bych se hrozně bála! My jezdíme se školkou a hlavně s rodiči různě po okolí a je to moc prima. V rámci evropských projektů jsme byli několikrát v Polsku a na Slovensku. Loni jsme pro rodiče a děti zorganizovali zájezd do Itálie. Jiné výlety pak organizuje náš turistický kroužek.
No nazdar! Už zase pracuji. Sorry :D !
B.T.

_________________
Bohunka T.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Cestování
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 21:40:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Dobrý večer všem cestovatelům
Přípojuji se ke chvále Rakouska. Byla jsem tam loni s rodinou u jezera Wolfgangsee v malém městečku Strobl a bylo to něco nezapomenutelného. Jezero se mi líbilo daleko víc než moře. A celá ta atmosféra :!: :!: .
Je poměrně kousek od Česka, ale stejně si připadáte jako v jiném světě (hlavně v čistém :roll: světě).
Bydleli jsme v domečku, jaký měli lidé ze seriálu Doktor z hor. Zažili jsme mnoho různých atrakcí (cesta lodí, cesta vlakem nebo lanovkou na vrchol hory..) v nádherném prostředí hor a lesů. Prostě nádhera. Vřele doporučuji.

Petra Stan

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Cestování
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě 2009 18:08:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Milé kolegyně,
za nejkrásnější místo ideální pro odpočinek považuji Sardinii, zvlášť severní část.Panenská příroda neposkvrněná turisty. Zatím. Tu mám projetou i na motorce. Skvělý zážitek.Baja Sardenia, Isola Rosa a hlavně Stintino-úžasně romantické místečko.Nádherné čiré moře, čisté pláže, málo lidí! Vyhovuje mi i mentalita místních, klídeček, pohoda. Doporučuji všem!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Cestování
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě 2009 19:03:05 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý den Ireno,
zaujalo mě, že také cestujete na motorce :shock: . Zajímalo by mě jestli jako řidič, nebo jako spolujezdec a co máte za motorku :?: Já jsem zatím aktivním spolujezdcem, ale v nejbližší době si žačnu dělat "řidičák" na motorku :twisted:

_________________
Míša G.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Cestování
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě 2009 20:49:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Milá Míšo,
jen jako spolujezdec. Až nejezdím. Dříve jsem dělala doprovod sardinské skupině Motoclub Sardegna se sídlem v Porto Tores. Jezdila jsem s nimi co půl roku po Evropě jako tlumočník. Narozením syna to skončilo, jen jsem jim ještě dělala párkrát doprovod na Silvestra v Praze. Nicméně kontakty a dobré vztahy stále přetrvávají, tak při mých dovolených na Sardinii mě protáhli, kde se dalo, včetně vnitrozemí, kde bych se jako běžný turista nadostala. Jezdila jsem na hondě a už se těším, až se mi podaří dostat se opět na ostrov a na motorce objedu všechny známé. Neskutečný zážitek!
Přeji příjemný večer
Irka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: