Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Pravidla fóra


Pokud máte dotaz k fungování modulu Diskuze na Metodickém portálu, něco se vám nedaří udělat, něčemu nerozumíte, nebo vás něco k modulu Diskuze zajímá, projděte si existující témata, možná odpověď najdete. A když nenajdete, ZEPTEJTE SE! Klikněte na tlačítko NOVÉ TÉMA a svou otázku napište. Fórum sledují lidé, kteří o modul Diskuze pečují, ale i vy můžete odpovídat na dotazy svých kolegů!

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náplň práce učitele a asistenta pedagoga?
PříspěvekNapsal: pát 26. bře 2021 10:00:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. bře 2021 9:57:35
Příspěvky: 1
Dobrý den, pracuji v soukromé MŠ již rok. Jelikož si dodělávám vysokoškolské studium mám ve smlouvě napsáno asistent pedagoga, ale práci vykonávám jako plnohodnotná učitelka. Ve smíšené třídě mám deset dětí. Celý rok jsem si tvořila týdenní plány a diagnostiku dětí atd. Nyní chce po mě paní ředitelka, která sídli v jiném městě(můj zaměstnavatel má vice zařízeni a s ní komunikuji jen přes emaily), abych si tvořila integrované bloky. Můžete mi poradit nebo nějaký odkaz co vše je náplní učitelky a také jaké má pravomoci asistent pedagoga.Jde mi spíše o to, abych neměla odpovědnost za něco za co nemám a neměla z toho problém kdyby přišla kontrola. A má jediná praxe je zde a vše si dělám podle toho jak vyčtu v knihách a na internetu.omegle xender


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Náplň práce učitele a asistenta pedagoga?
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2021 9:33:35 
Vaše práce by měla odpovídat pracovní smlouvě, kterou jste podepsali se svým zaměstnavatelem. Situace, kterou jste popsali, porušuje pravidla vyhlášky o předškolním vzdělávání a § 38 zákoníku práce.
Jyrki

nařízení vlády č. 222/2010 Sb.
writemyessayfast.ca


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Náplň práce učitele a asistenta pedagoga?
PříspěvekNapsal: čtv 01. dub 2021 6:40:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. srp 2013 11:13:12
Příspěvky: 60
Vážená kolegyně,
částečně Vám již odpověděl kolega přede mnou. Dovolím si ještě doplnit několik údajů.
1. Pro pracovní smlouvu není rozhodující, jestli jste nebo nejste kvalifikovaná, ale jakou činnost vykonáváte.
2. Tím, že studujete, částečně splňujete kvalifikační požadavky na učitele.
3. Více o povinnostech (náplni práce) a požadavcích na učitele, resp. asistenta pedagoga najdete v zákoně č. 563/2005 Sb., o pedagogických pracovnících.

Také je důležité, zda pracujete v soukromé mateřské škole zapsané v rejstříku škol a školských zařízení - ty čerpají prostředky ze státního rozpočtu, nebo v zařízení, které si "mateřská škola " jen říká a v rejstříku není - to nečerpá prostředky ze státního rozpočtu a nepodléhá výše uvedeným právním předpisům. Jedná se čistě o službu na základě živnostenského zákona.

_________________
Mgr. Hana Splavcová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Náplň práce učitele a asistenta pedagoga?
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro 2021 8:50:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro 2021 8:46:05
Příspěvky: 1
A teacher is responsible for preparing lesson plans and educating students at all levels. Their duties include assigning homework, grading tests, and documenting progress. Teachers must be able to instruct in a variety of subjects and reach students with engaging lesson plans.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: