Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Je v současnosti nabídka kvalifikace pro ped.TPV dostatečná?
PříspěvekNapsal: úte 02. čer 2009 9:25:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. kvě 2009 10:58:18
Příspěvky: 14
Myslíte si, že by pedagog se zájem o výuku tohoto předmětu měl mít kvalitní VŠ vzdělání?

Kdo by měl takového pedagoga z vašeho pohledu školit?

Víte již nyní o instituci, která takového pedagoga připravuje?

V případě, že vás tento předmět zajímá, chtěli byste se školit na VŠ uměleckého nebo pedagogického směru?

V jakém rozsahu by podle vašeho názoru mělo být koncipováno studium pro případného zájemce z řad pedagogů s dlouholetou praxí práce s dětmi, ale bez zkušenosti v TPV tak, aby byl připraven kvalitně?

Je podle vašeho názoru v současné době nabídka na získání potřebné kvalifikace pro pedagogy TPV dostatečná?

_________________
Jiří Lössl


Naposledy upravil Mgr. Jiří Lössl dne čtv 02. črc 2009 15:45:52, celkově upraveno 4

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jaký je váš názor na výchovu aprobovaného pedagoga TPV?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer 2009 10:24:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. čer 2009 10:06:44
Příspěvky: 5
Dobrý den,
zajímavý dotaz :) Myslím, že by bylo bezvadné mít možnost se někde vyškolit... Já osobně bych to uvítala jako třeba jednoletý nebo dvouletý kurz, na který by nebylo nutné dělat přijímačky. Pro učitele ZŠ by to byla kvalifikace navíc a byla by to možnost, jak taneční výchovu opravdu dostat do škol, protože ne na všechny školy v republice mohou dojíždět opravdoví odborníci...
Jana Š.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jaký je váš názor na výchovu aprobovaného pedagoga TPV?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer 2009 20:34:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Já souhlasím s Janou. Také to tak vidím. Dejme tomu roční kvalifikace. Totéž by bylo vhodné v případě ZTV, o které se dabtuje v jiné diskuzi.
Možná máte jiný názor. Stačíl by ten rok, nebo je to podle Vás málo?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je v současnosti nabídka kvalifikace pro ped.TPV dostatečná?
PříspěvekNapsal: pon 13. črc 2009 15:26:01 
Minimálně dvouletý kurz by byl dostačující pouze pro pedagogy s dostatečnými tanečními i pedagogickými základy.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je v současnosti nabídka kvalifikace pro ped.TPV dostatečná?
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2009 11:02:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. kvě 2009 10:58:18
Příspěvky: 14
Zdravím Vás Tezi,

co jsou to podle vašeho mínění dostatečné taneční a pedagogické základy? Co to pro vás znamená?

Pěkné léto.

_________________
Jiří Lössl


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je v současnosti nabídka kvalifikace pro ped.TPV dostatečná?
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2009 19:02:16 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Jiří,
všimla jsem si v literatuře, kterou uvádíte pro tan.pohyb.výchovu, že je častým vydavatelem Artama. Mám s Artamou dobrou osobní zkušenost s kurzy dramatické výchovy. Chystá se něco podobného i v PTV? Díky.

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je v současnosti nabídka kvalifikace pro ped.TPV dostatečná?
PříspěvekNapsal: pon 03. srp 2009 12:58:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Tezi píše:
Minimálně dvouletý kurz by byl dostačující pouze pro pedagogy s dostatečnými tanečními i pedagogickými základy.


Dobrý den,
rozvířili jste opravdu zajímavé téma :!:
Bylo by zajímavé si vyměnit názory na to, jak vidí ostatní nutné předpoklady pedagoga pro získání této kvalifikace (jak píše Tezi, jak vnímáte ony potřebné základy).
A u délky doplňujícího studia mne napadá, že by možná bylo zajímavé podívat se na to, co si myslíme, že by se takový pedagog měl učit.

Jaké na to máte názory?
Máte někdo již takovou zkušenost? Jaké okruhy by mělo obsahovat takové doplňující vzdělávání učitelů? Jaké předpoklady by měl učitel podle vás splňovat?

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je v současnosti nabídka kvalifikace pro ped.TPV dostatečná?
PříspěvekNapsal: pon 17. srp 2009 21:57:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Já se obávám, že dvouletý kurz by mnohé učitele odradil, a šli by do toho lidé, kteří se o tanec zajímají, baví je a jsou tanečně nadaní. Ti ostatni by se opět vrátili ke svému způsobu výuky TV a TPV by se opět tak trošku zapomnělo.
Třeba nemám pravdu a učitelům křivdím. Mám však pocit, že pokud to nebude povinné, půjde jich do toho menšina.
Nebo máte jiný názor?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je v současnosti nabídka kvalifikace pro ped.TPV dostatečná?
PříspěvekNapsal: stř 07. říj 2009 16:13:14 
Přikláním se k názoru, že učitelé by měli mít možnost rozšířit si vzdělání a učit TPV sami – prvořadý je podle mě ZÁJEM učitele o tanec a tvůrčí pohyb. Neomezovala bych možnost dalšího vzdělávání na talent a předchozí průpravu.
Instituce pro vzdělávání tanečních pedagogů u nás funguje a jistě by bylo možné zde zřídit uspokojivou formu studia pro učitele ZŠ, případně studenty pedagogických škol.
Délka a forma studia by měla odvíjet podle toho, jaký bude obsah předmětu a jaké budou požadavky na vyučujícího. Rok nebo dva?
Domnívám se, že velmi užitečné by byly i víkendové či několikadenní prázdninové semináře, které by se mohly vlastně konat i mimo studium a kde by se učitelé TPV mohli setkávat s profesionálními tanečníky a choreografy a kontinuálně obohacovat své zkušenosti.
Irena Kom.


Naposledy upravil Lucie Slejšková dne čtv 08. říj 2009 19:07:02, celkově upraveno 1
úprava uživatelského jména


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je v současnosti nabídka kvalifikace pro ped.TPV dostatečná?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj 2009 9:57:06 
Napadlo mě srovnat TPV s hudebkou, výtvarkou, dramaťákem a tělocvikem - tyto čtyři obory je možné si zvolit jako specializaci na Pedagogické fakultě UK -k oboru učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Proč by vedle nich neměla být jako 5. možnost specializace na TPV? Dramatická výchova také ještě v ŠVP na základních školách podle mě tolik nezakotvila a už se pro ni učitelé vzdělávají. Pro studenty učitelství by to byla asi nejjednodušší cesta, jak se připravit na výuku TPV.
Dále bych ještě podotkla, že hudebka, výtvarka a tělák se učí na všech školách a také ne každá škola má kvalitní pedagogy na tyto předměty. To je realita a tak to bude i s TPV. Někteří žáci prostě budou mít štěstí a dostane se jim kvalitní výuky a jiní ne. Je samozřejmě důležité se snažit zajistit co největší množství kvalitních tanečních pedagogů, ale hlavně aby se to vůbec rozšířilo do co největšího počtu škol po celé ČR, nejen v Praze. K tomu by podle mě byla důležitá propagace - různé semináře o TPV, třeba i zážitkové, plakáty atd. Jako výborná forma propagace se mi jeví divadlo Ponec, kde si děti i učitelé vyzkouší interakční formu tanečního představení.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: