Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 9:24:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. úno 2010 20:36:13
Příspěvky: 5
Dobrý den všem,
chtěl jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s bezlepkovou a bezmléčnou dietou u žáků s PAS? Našel jsem hodně článků, které jsou přibližně 8-10 let staré, ale žádné novinky.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 10:35:32 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Dobrý den Michale,
zapátráme, poptáme. :-)

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 11:11:08 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 13:40:18
Příspěvky: 11
Dobrý den
http://www.rodina.cz/clanek6372.htm
http://www.dobromysl.cz/scripts/detail.php?id=131
- tento článek je sice z roku 2008, ale web. stránky na které odkazuje, jsou stále funkční a pravidelně aktualizované.

_________________
Věra G.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 20:49:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Dobrý večer, zkušenosti vztahující se k danému tématu nemám, popátrám případně napíšu odkaz.
Příjemný večer
Irena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: ned 19. pro 2010 22:25:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. pro 2010 22:14:30
Příspěvky: 2
Dobrý den jsem rodičem autistického dítěte.Mohu Vám doporučit stránky www.bobin.blog.cz a upozornit Vás na knihu která vyšla v loňském roce v nakladatelství ALMI od Prof.RNDr.Anny Strunecké-Přemůžeme autizmus? Kde jsou mnohé užitečné informace s odkazy na odborné zdroje.
Otázka diet u našich speciálních dětí je vždy dosti osobitá a řeší se dosti individuálně.
Mohu Vám poslat další materiály když se ozvete na kontakt Jandek.Ivan@seznam.cz

Přeji hezké svátky a děkuji za Váš zájem o speciální děti


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: pát 05. srp 2011 22:56:28 
Jen informuji - koupila jsem si knížku Natasha Campbell-McBride: Syndróm trávenia a psychológie, je ve slovenštině.
Přesto, že neučím na spec. škole /jsem učitelka ZUŠ/, sleduji žáky s různými příznaky dys..., též žáky, kteří mají problémy s lateralitou, takže se snažím jít "po stopách" těchto problémů, abych mohla být svým žáčkům nápomocná a užitečná.
Knížka popisuje podrobně trávící proces chemicky, biologicky, anomálii střev - způsobuje nedostatečné trávení, záněty střev a jiné potíže, vznikají toxíny = ovlivňuje to mj.psychiku atd. Přidává návod na dietu, detoxikaci, úpravu životosprávy, vhodné potraviny.
Nakopíruji anotaci knížky /kromě vyjmenovaného podle autorky patří do fronty za depresemi ještě autoimunitní nemoci - též alergie/:

Prírodná liečba: autizmu, dyspraxie, dyslexie, schizofrénie a depresií...

Dr. Natasha Campbell-McBride založila roku 1998 The Cambridge Nutrition Clinic, na ktorej sa venuje problémom vzťahu výživy a ľudskej psychiky. Ako matka dieťaťa s diagnózou poruchy učenia dobre vedela o ťažkostiach rodičov v podobnej situácii a všetok svoj čas preto venovala pomoci takýmto rodinám. Uvedomovala si, že v boji s postihnutím detí i dospelých zohráva výživa významnú úlohu a stala sa priekopníčkou využívania probiotík v tejto oblasti. Ochota podeliť sa o získané vedomosti ju viedla k spolupráci na mnohých odborných publikáciách, ako aj k prezentácii na nespočetných seminároch a konferenciách s témou porúch učenia a trávenia. Táto kniha zhŕňa jej skúsenosti i vedomosti a predstavuje aj jej najnovší výskum.
Autorka je presvedčená, že spojitosť medzi poruchami učenia, potravinami a nápojmi, ktoré konzumujeme, a stavom tráviacej sústavy je nespochybniteľná. Toto tvrdenie podporujú aj výsledky dlhoročného výskumu. Na klinike s ňou rodičia hovoria o všetkých aspektoch stavu svojho dieťaťa a uvedomujú si, že sa nerozprávajú iba s profesionálom, ale aj s matkou s podobnými skúsenosťami. Dokonale a hlboko rozumie výzvam, ktorým títo rodičia čelia, a preto sú jej rady neoceniteľné.

Natasha Campbell-McBride má medicínske a postgraduálne tituly z neurológie aj z oblasti ľudskej výživy. Na svojej klinike sa špecializuje na výživu detí i dospelých s poruchami správania a učenia, ako aj na poruchy trávenia a imunity u dospelých.

Dr. Natash Campbell-McBride musím poblahoželať, že zostavila takúto provokatívnu knihu založenú na dôkladnom výskume. Každému ju vrelo odporúčam.
Dr. Basant K. Puri, konzultant psychiatrie, Imperial College, Londýn, Spojené kráľovstvo


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: ned 02. říj 2011 8:22:55 
Objevila jsem náhodně video - anglicky s českými titulky.
není o GFCF, snad to nebude na závadu - informace z videa se může hodit - téma: autismus.
http://www.ted.com/talks/lang/cze/aditi ... rders.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: ned 02. říj 2011 13:23:04 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
Moc zajímavé video, díky za sdílení, posílám dál :)

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: pon 03. říj 2011 7:13:15 
Paní Lenko, podívala jsem se na iSEN - smekám - a vůbec před specped*****************
Ohledně tématu autismu - jaksi se s tímto tématem potkávám "cestou", porůznu, aniž bych jej cíleně vyhledávala /pro mě důkaz, jak všechno se vším nesmírně souvisí a všichni jsme "jedno"/ - přidám tedy ještě nějaké odkazy "posbírané cestou" - možná střípky informací, různé souvislosti, mohou se hodit.

Video z archivu STV - pohled do rodiny s autistickým dítětem, práce, úsilí, výsledky.
http://www.stv.sk/online/archiv/familia ... 9&id=46250

Další odkaz je na video, které trvá přes 3 hodiny. Celé je skvělé - rozhovor Jaroslava Duška a psychosomatika Hnízdila nejen o zdraví.
Autismu se týká úsek časově od 2:45:28 - zajímavý pohled, reflexe.
http://www.youtube.com/user/Gossscha1#p ... QgPLMTVfGc


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Autismus a GFCF dieta
PříspěvekNapsal: sob 08. říj 2011 7:02:09 
Omlouvám se, pokud zahlcuji informacemi - toto ještě "musím".
Slyšela jsem /někdy během léta/ rozhovor v TV s paní Struneckou - bioložka. Mluvila mj. o rozšíření autismu v Americe - do rozměrů epidemie. Poukazovala na příčiny tohoto stavu /vlivy chemie kolem nás - jídlo, očkování atd./.
Seplo mi to - souvislosti s knížkou Syndróm trávenia a psychológie a dopátrala jsem se i ke knížce Anny Strunecké: Doba jedová /mám jí už doma/ - v knize jsou popsány různé chemické látky, které ovlivňují životy nás všech a jsou přidávány např. do potravin i navzdory tomu, že jsou škodlivé.
Sama jsem alergik a "musela jsem" užívat denně "proti alergii" léky. Cca před 15 lety jsem "svévolně", na základě své intuice a něco málo získaných informací vynechala ze svého jídelníčku některá jídla /natrvalo/, na alergologii nemusím, léky nepotřebuji, jsem bez alergických potíží.
Tím chci říci, že mám vlastní, osobní zkušenosti ohledně ZÁSADNÍHO vlivu potravin na zdravotní stav, tudíž jsem o tom přesvědčená, že i strava a přítomnost chemie v ní může ovlivnit vznik anebo stav nemocí - např. autismu.
Přidám tedy ještě dokaz - audio - rozhovor s paní Struneckou, ve kterém se zmiňuje i o autismu.
http://media.rozhlas.cz/_audio/02049024.mp3


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: