Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přechod na střední školu a inovativní metody
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 18:04:28 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. črc 2009 22:57:15
Příspěvky: 54
Ahoj všichni!

Nedá mi to a ozvu se. Vím, že slova kritiky namířená na střední školy včetně gymnázií jsou v podstatě oprávněná. Ale když říkám "v podstatě" nechávám si rezervu i na jiný pohled. Pokud budeme statisticky vyhodnocovat míru alternativy ve vyučování na SŠ, bude to asi dost zlé.
Na druhou stranu můžeme sledovat proces... ano, mohlo by to jít rychleji, vím. Ale pokud s pokorou historika nahlédnu právě na ten proces, mám možnost ten vývoj sledovat a k posunům dochází a co je nejlepší - ty změny si vyžadují žáci přicházející ze ZŠ. Učitelům na SŠ postupně totiž nezbývá nic jiného, než se přizpůsobovat novým požadavkům. A oni to dělají - každý jak nejlíp umí...
Samotná praxe - příprava na jiné způsoby zkoušek (nejen znalosti, ale i dovednosti) nutí učitele k tomu, aby svou práci vylepšovali.
Přiznejme si...většina z nás, co se tady o tomto problému bavíme, jsme tak trochu "posunutí" :shock: , a tak možná zbývá jediné - trpělivost a důslednost.

Hezký den!

Andrea :D

_________________
Hezký den!

Andrea


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přechod na střední školu a inovativní metody
PříspěvekNapsal: pát 31. črc 2009 22:26:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Dobrý den, milá Andreo i ostatní, já bych zde ráda připojila svou zkušenost. Studovala jsem Spgš v Krnově v letech 94-98 a můžu řící, že tam jsem se poprvé s inovativními metodami setkala. Zažila jsem velmi netradiční hudební a hlavně dramaticku výchovu, která už tenkrát obsahovala především prvky OSV apod. Takže z mého pohledu: Já na inovativnost "MÉ" střední školy nemohu řící nic proti. Byly to pro mě nepoznané a velice milé chvíle. A je už to víc než deset let!!!

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron