Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 16:07:14 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Uvažujeme o tvorbě výstupů ze šablon v podobně e-learningu a mám se podívat po nějak systému.
Do Moodlu se mi nechce, myslím, že je výborný, ale pro naše potřeby je zbytečně rozsáhlý. Našla jsem spoustu dalších systému, nějaké vyzkoušela, nečeské jsem vyloučila okamžitě, ale nic mne mimořádně neoslovilo. seznam
Nebráníme se ani nějaké externí službě a nemusí to být nutně freeware.
Jednou z možností je http://itrivio.cz/ - líbí se jednoduchá administrace a myslím, že by pro neměl být problém tvorby skoro pro nikoho.
Trošku jiná je EduBase - to je jiná filosofie, taky není marná a výstupy jsou také přístupné na webu.
Neporádíte mi ještě něco? Máte s něčím zkušenost? Děkuji

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: pon 27. zář 2010 16:31:17 
Dobrý den,

než budete číst dále, dovolte mi abych na začátek uvedl pár důležitých informací o mé osobě. V současné době jsem majitelem společnosti Dosli, která vyvíjí produkt EduBase 2 a tím je také ovlivněna má odpověď na Váš dotaz.

Pro Vaše rozhodování, zda vybrat systém EduBase, iTrivio nebo jiný, bych Vám rád poskytl informace, které v současné době nejsou na našich www stránkách uvedeny. Tyto informace se týkají zejména vydání nové verze EduBase 2.70.

Na adrese http://web.dosli.cz/edutest si můžete prohlédnout betaverzi kompletně přepracovaného www rozhraní EduBase 2. Tato podoba bude od verze 2.70 k dispozici jako výchozí pro všechny žáky. Při tvorbě tohoto vzhledu, jsme se zaměřili zejména na výrazné zjednodušení celého prostředí tak, aby bylo velice snadno pochopitelné i pro nejmenší děti a současně aby vzhled e-learningového prostředí byl dynamický a moderní. S tím souvisí také podpora moderních pomůcek ve výuce. A tady se "dle mého názoru" výrazně odlišujeme od veškeré naší konkurence.

Nový design webu totiž v sobě obsahuje mimo jiné kompletní nástroje pro podporu výuky s interaktivními tabulemi. Přímo v rámci www rozhraní tak máte k dispozici všechny potřebné nástroje pro kreslení, zvýrazňování či skrývání obsahu. Máte možnost generovat dynamicky variace testů a ty pak proměnit například v interaktivní úlohy či hry.

Ostatně vyzkoušejte si sama zobrazit (na výše uvedené adrese) libovolný připravený výukový materiál a poté klepněte v pravém horním rohu na zelenou ikonu pera. ;)

Díky EduBase 2 tak škola nezíská pouze e-lerningový systém, kde připravené výukové hodiny jsou k dispozici pouze na webu, ale komplexní řešení, kde jednou připravený výukový materiál je bez problému využitelný na webu, interaktivní tabuli či v tištěné podobě (o tiskových možnostech EdeBase 2 bu se dalo také rozepsat :) ).

A to zdaleka není vše co pro Vás připravujeme, ale musím si ponechat ještě něco v rukávu...

Děkuji za Váš čas.

S pozdravem Petr Slípek.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: úte 28. zář 2010 20:43:40 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Dobrý den,
myslela jsem, že se někdo podělí o zkušenosti s používáním některého systému, ale asi tu nikdo takový není.
Spolu jsme mluvili v Plzni na semináři lektorů Moderního učitele, takže EduBase mám takříkajíc osahanou a opravdu se mi líbí. A novinky, které jste ukazoval a naznačoval mne hodně přesvědčily :) Předváděla jsem ji teď kolegům u nás ve škole a asi bude EduBase naše řešení šablon. JR :P

A pokud někdo z fóra bude zkoušet odkaz, určitě zkuste zelenou ikonku vpravo nahoře

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 14:01:08 
Přeji dobrý den.

Nevím přesně, co myslíte tou „tvorbou výstupů ze šablon“, předpokládám správně, že dokumenty již máte ve formě powerpointových prezentací. Jestliže preferujete možnost webového výstupu a potřebujete systém v češtině, pak bych Vás chtěla upozornit na produkt BeeWiser v testovací BETA verzi (http://my.beewiser.com/), na pravé horní liště možnost změny jazyka. Systém umožňuje konverzi již vytvořených powerpointových prezentací, využití různých druhů médií, jako jsou texty, obrázky, videa… Slouží nejen jako e-learningový, ale i jako testovací a certifikační nástroj. Lze v něm vytvářet komunity, replikovat vnitrofiremní strukturu a přiřazovat uživatelům různá práva. Ovládání je intuitivní a nevyžaduje žádné hlubší znalosti v oboru IT. Na stránce lze najít i tutoriály, jak na to. Přeji příjemné testování. Magdaléna


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2010 20:15:35 
Děkuji za informaci, určitě vyzkouším.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 17:39:05 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Nevím, jestli lze na této stránce najít něco užitečného, ale určitě stojí za prohlédnutí: http://elearningtech.blogspot.com

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2011 17:01:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:57:04
Příspěvky: 79
Když už jsme v tom doporučování, zrovna jsem si hrál s prostředím LMS (něco jako jednodušší Moodle) jakéhosi Grahama Glasse ze San Francisca, který se dušuje, že zbohatl na jiných aktivitách, a toto dělá čistě jako dobročinnost pro školy.
Na http://www.edu20.org/ si skutečně můžete zdarma založit kurz, vložit nebo pozvat žáky a učit cokoli s podporou systému. Ten, kdo, narozdíl ode mne, nedisponuje podporou školního Moodlu, by to možná mohl zkusit. Veškeré zkušenosti uvítáme.

_________________
Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D.
UK PedF, KITTV - Učitelský Spomocník


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: sob 29. led 2011 9:16:27 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Děkuji za tip. Vypadá to dobře. Už jsem se zaregistrovala, teď jen najít čas na testování.

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: sob 29. led 2011 15:58:30 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Že já jsem to ráno četla :lol: ... I já děkuji za tip, vypadá to velmi dobře. Prostředí se ovládá intuitivně. Pokusila jsem se vytvořit jeden kurz, pozvat učitele a zkusila jsem se přihlásit jako žák. Vše funguje výborně. Jen ten den mi utekl jako voda ...

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: E-learning - vhodný systém
PříspěvekNapsal: sob 29. led 2011 16:38:10 
Mgr. Petra Boháčková píše:
..Jen ten den mi utekl jako voda ...

Kvantum času je zhruba dané dobou kterou jedinec vniká do problematiky násobené počtem jedinců. Ideální je, když někdo prošlape cestu a rychle a efektivně předvede ostatním a zaučí je. Když správce školní sítě z nějakého důvodu nechce instalovat běžně používaný Moodle, ke kterému se množství materiálu, lidí ochotných poradit, možství možností přihlásit se do kuzu v Moodle a zažít ho jako žák nebo vytvořit kurz, testy a vyzkoušet ho jako vyučující, je to pro vyučující ztráta nejen času, ale i možností používat zaběhnutý systém. Který umí mimo jiné i sazbu vzorců (viz TeX apod.)

Instalace e-learningového jakéhokoliv nového neznámého programu, například eFront, znamená pro vyučující opět hodiny a dny probíjení se neznámým pralesem, bez jistoty, že program bude umět všechno korektně (např. napsat správně horní nebo dolní indix, mocniny (cm2), chemické značky H2SO4 (v náhledu je vidí jako indexy, a v testu jsou v řádku.

Mimo jiné eFront je hezký řecký česky hovořící e-learningový program. Pokud ho použijete pro vytvoření snadných textových textů pro zkoušení a testování, případně i s vloženým obrázkem, můžete být spokojení. I s vytvořením skupin, přístupů, parametrů a vlastností testú (jednoprůchodový bez vracení k otázkám, nebo s vracením a odesláním až celého testu), atd. Podívejte se na:
http://navody.c4.cz/efront?gclid=CP6Nra ... 3wodTAij1g
http://kisk.phil.muni.cz/wiki/EFront
a najdete i další a další, např. http://www.efront.gr/

Bylo by ideální, kdyby některá škola, která ho má instalovaný, si ho nesyslila jenom pro sebe, ale umožnila hostům přístup pro vyzkoušení a testování. Což je případ Moodle, kde je množství otevřených kurzů, ale většina vás slušně odmíte. Prostě zefektivnit přístup k informacím a práci s nimi, aby každý sám nebloudil v hlubokém lese, ve které je někde ukrytý poklad.

Pro některé účely vytvoření a psaní testů je výborný program pro zkoušení elektrotechniků: otázky a), b), c) jak pro výuku v kurzu, tak pro zkoušení i pro vyhodnocení včetně zvýrazněných správných odpovědí. Program není zdarma, ale je ho možné používat i pro jiné obory, nejen elektrotechniku.

Bobr: díky za odkaz, vyzkouším


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: