Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lesson Activity Toolkit 2.0 - mizí mi obrázky, co s tím?
PříspěvekNapsal: čtv 23. pro 2010 20:43:26 
Dobrý den, pracuji na speciální škole a vytvářím výukové prográmky pro naše žáčky. Mám doma i v práci nainstalovaný Smart Notebook 10. Poslední dobou se mi několikrát a opakovaně stalo, že mi zmizely z flashových aplikací z nabídky Lesson Activity Toolkit 2.0 mé vložené obrázky. Např. mám 2 kotouče, jeden je zima a druhý léto, pod nimi jsou letní a zimní obrázky, které potom ty kotouče buď spolknou a nebo vyplivnou. I když vše zamknu a uložím, 2. den nebo i po pár hodinách otevřu program znova a obrázky jsou pryč. Trávím u tvorby výuk. programů spustu času a když mi to takhle mizí a já netuším proč, tak mě to přestává bavit. Dělám jednu stránku 3 krát a stále nic nemám. Tak je to i u pexesa, prostě vše, co je flash. Prosím, poraďte mi, co s tím.
Adobe flash player mám nainstalovaný a aktualizovaný.
Děkuji S. Profousová


Naposledy upravil Lucie Slejšková dne sob 25. pro 2010 17:45:59, celkově upraveno 1
úprava názvu příspěvku


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Lesson Activity Toolkit 2.0 - mizí mi obrázky, co s tím?
PříspěvekNapsal: ned 26. pro 2010 16:55:49 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Milá Sylvie,
mám dotaz:
Tvoříte přípravu na stejném počítači, na kterém pak prezentujete? Napadá mě, že při přenosu z jednoho PC do druhého může dojít k nesrovnalostem (např. formát obrázků nebo jiná aktualizace softwaru)...
Vyzkoušela jste soubor, ve kterém vám zmizely obrázky (mimochodem, jestli soubory přenášíte z jednoho PC do druhého - jak?), znovu otevřít v PC, ve kterém jste tvořila? Jestli tam obrázky budou, je to na 99 % problém aktualizace nebo formátu obrázků, tj. bude třeba doinstalovat nějaké programy.

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Lesson Activity Toolkit 2.0 - mizí mi obrázky, co s tím?
PříspěvekNapsal: pon 27. pro 2010 19:05:45 
Hezký den Pavlíno.
Program tvořím doma a ve škole ho prezentuji. Přenáším na flešce. Obrázky se mi neukáží ani doma ani v práci. Myslím, že to zmizí, ještě než to vůbec na flešku přenesu. Dělá to určitě můj program v počítači, jen nemůžu přijít na to, v čem je problém. Některá otevřená stránka mi dokonce ukáže, / doslova opisuji- Skript v tomto filmu způsobuje pomalý běh přehrávače Adobe Flash Player 10, pokud bude počítač nadále spuštěn, může přestat fungovat. Máme rok starý počítač a Falsh player ten nejnovější a stále aktualizovaný. Tak nevím. Kostky se mi taky neotáčejí. Možná to bude poslední aktualizací Toolkitů, měla být nová v prosinci, ale zatím mi program nic nehlásí. Dělá mi to od té doby, co se když stáhnu stránku z galerie ukáže taková černá obrazovka s rukama a u ní nabíhají procenta. Když naběhne 100 procent , pak teprve se otevře daná stránka. A mně se seká i to nabíhání, musím klikat myší, abych to zrychlila nebo to vůbec naběhlo.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Lesson Activity Toolkit 2.0 - mizí mi obrázky, co s tím?
PříspěvekNapsal: pon 27. pro 2010 20:50:13 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Sylvie,
vypadá to, že je problém opravdu v Tvém počítači.
Animace nejdou vložit ani spustit ani na školním PC? Tedy, abys mi rozuměla - vyzkoušela bych tvořit část přípravy ve školním PC s tím, že se tam pokusím vložit třeba ty kostky - jestli se budou otáčet nebo ne.
Pochopila jsem, že když přeneseš "nefunkční" kostky (nebo cokoli jiného hýbacího), pak se nehýbají ani na školním PC?

A nakonec mě ještě napadlo, jestli bys mi nenasdílela jednu třeba i jednostránkovou přípravu, která Ti nefunguje. Zkusím ji otevřít ve svém programu, který zatím vždy vše zvládl. Uvidíme.
Pokud souhlasíš, můžeš použít program http://ge.tt/ - není třeba se registrovat a sdílený soubor tam bude jen 30 dní. Já si jej stáhnu, když mi sem vložíš odkaz a mrknu se.

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Lesson Activity Toolkit 2.0 - mizí mi obrázky, co s tím?
PříspěvekNapsal: úte 28. pro 2010 17:12:00 
Pavlíno,
Sice jsem se naučila tvořit programy, jsem běžný uživatel počítače, umím základní věci, které potřebuji, ale některé výrazy jsou mi naprosto cizí, prostě neznám ty správné pojmenování, proto to píšu, jak to vidím a né jak to má správně být.
Pokusím se to ještě jednou vysvětlit a pak pošlu pár stránek, některé jsou skoro prázdné a některé nefungují. Když budete tak hodná a vyzkoušíte je, jestli Vám to půjde a pak mi napište, co na těch stránkách bylo.
Takže tvořím doma program. Udělám třeba 3 stránky a pak to zavřu,/ zamknu a uložím/ protože mám jinou práci. Vrátím se k tomu večer, udělám další 2. Dám to na flašku, pustím to v práci a vše jde. Pak to odpoledne otevřu doma, přidělám 3 stránky a zase to zamknu a uložím. Pak mě napadne podívat se do těch, co jsem tvořila ten první den, protože bych tam třeba ještě chtěla změnit pozadí. No ale tam už to nejde nebo to chybí.
Nebo vytvořím doma několika stránkový program, třeba měsíc ho nepoužívám, nikam ho nepřenáším, pak ho potřebuji k výuce a chci tam vložit nějaké třeba gify, celý ho projedu a je to dobrý. Otevřu ho za 5 min a animace už tam nejsou.
Já to asi špatně vysvětluji a nespíš se odborníci , kteří to budou číst chytají za hlavu. Ale to je teď pro mne vedlejší. Ani bez těch obrázků se neobejdu. Na Speciální škole je prostě potřebuji, naše děti skoro nečtou nebo bez porozumění a tyhle flashové aplikace a úkoly s nimi je baví nejvíc.
Jinak moc děkuji, že se mi snažíte pomoci.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Lesson Activity Toolkit 2.0 - mizí mi obrázky, co s tím?
PříspěvekNapsal: úte 28. pro 2010 17:36:12 
Přes ge.tt mi to nejde, píše mi to, že není stránka připravena ke stahování. Nemohla bych Vám to poslat jako přílohu v mailu? Jinak to asi nebudu umět.


Naposledy upravil Jana Kneřová dne stř 29. pro 2010 12:57:37, celkově upraveno 1
vložení jména


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Lesson Activity Toolkit 2.0 - mizí mi obrázky, co s tím?
PříspěvekNapsal: úte 28. pro 2010 19:18:20 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Sylvie,
samozřejmě, pošlete mailem.
Mohal bych Vám ho napsat do "soukromé zprávy", kdybyste se zaregistrovala. Nebo ho najdete v mém DIGIFOLIU.

PS: Zdá se mi to zvláštní, když si animace mizí, jak se jim zachce. Asi bude opravdu problém s rychlostí/kvalitou načítání Adobe Flash Playeru...
No, vyzkoušíme a uvidíme :mrgreen:

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Lesson Activity Toolkit 2.0 - mizí mi obrázky, co s tím?
PříspěvekNapsal: ned 28. srp 2011 7:24:10 
Dobrý den,
mám naprosto ten samý problém, moc by pomohlo znát řešení, pokud jste na něj přišli.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Lesson Activity Toolkit 2.0 - mizí mi obrázky, co s tím?
PříspěvekNapsal: ned 28. srp 2011 8:29:05 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Dobrý den Lucie,
myslím, že konverzace dál nepokračovala. Takže zkuste stejné kroky jako Sylvie. Uvidíme, jestli to tentokrát dotáhneme do konce...

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: