Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 20:16:07 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. čer 2009 12:14:57
Příspěvky: 673
Janek Wagner píše:
Jana Petrů píše:
Pane Sotoláři, učím na základní škole.

Není to náhodou http://www.waldorfjinonice.cz/waldorfskaskola/infolist/, to víte, Google je mrcha...


Bingooooooooooooooooooooooo!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 20:25:49 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. úno 2011 17:29:04
Příspěvky: 818
No a co z toho plyne? Nechápu, jakou to má souvislost?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 21:07:56 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Nemá, Jano. Prosím ostatní, aby... však vy víte. K tématu, vážení a milí, k tématu. Tišeji.
Díky, vím, že rozumíte.
Lenka

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 9:01:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Někdy si říkám, že by se nám hodil jeden speciální moderátorský emotikon - takové "ty ty ty" ;) .
A bylo by to beze slov :) .

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 17:41:35 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. čer 2009 12:14:57
Příspěvky: 673
Jediné slůvko – a hned dvě moderátorky? To je slušný výkon! Možná si domýšlíte víc, než bylo řečeno. A myšleno.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 19:01:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Dobrá, dobrá :-). Co kdybychom prostě šli dál, což? (A konec konců mějte s námi taky trochu shovívanosti ;-)).

Máme přece stále zajímavé téma k diskusi, není-liž pravda?

Mně by třeba zajímalo, jak se díváte na tohle: jak děcka naučit, aby postupně uměly ve svém životě vyvážit život s technologiemi a bez nich.
Co tím myslím - zažili jste někdy ten zvláštní pocit, když nejde internet, zlobí signál u mobilu... Nebo pocit, že mobil ani Gmail nemohu vypnout - co kdyby něco přišlo a já nebyl/a online? Myslím, že se to stává běžně řadě dospělých, sama mám takové zkušenosti. Co to říká o našem vztahu k technologiím? Je to vyvážené? Co je vlastně vyvážený vztah k technologiím? Existuje vůbec něco takového - dá se to pojmenovat globálně pro všechny, nebo to je zkrátka individuální a nelze říct, že něco je lepší?

Já na to nemám vyhraněný názor a skutečně by mě zajímalo, jak se na to díváte. Dáte-li i tip na nějaký blog nebo esej, které se tomuto tématu věnují, jedině dobře, díky!

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 19:48:10 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Lucie Slejšková píše:
Já na to nemám vyhraněný názor a skutečně by mě zajímalo, jak se na to díváte. Dáte-li i tip na nějaký blog nebo esej, které se tomuto tématu věnují, jedině dobře, díky!

Asi před týdnem se mi dostala do rukou knížka Václava Cílka Dýchat s ptáky. V ní je fejeton psaný původně pro Respekt, jmenuje se Co formují informace?
Je to kraťoučký, ale velmi zajímavý fejetonek ..., stojí za přečtení.

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: čtv 24. bře 2011 16:30:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. úno 2011 11:13:44
Příspěvky: 4
Na úvod bych rád poděkoval moderátorkám za "umravnění" nás diskutujících. Přiznám se, že také nesouhlasím s názorem Jany P. o nutnosti nevyužívat moderní technologie ve věku do 15 let. Na druhou stranu jsem natolik tolerantní, že mě její názor neuráží ani nerozčiluje.
Proto se připojím k názoru moderátorek ukončit debatu o rodině a osobě Jany P. a pojďme se věnovat např. tématům navrženým výše. A některá jsou tak zajímavá, že dávají pravdu oběma stranám diskutujících.

Citace:
Co tím myslím - zažili jste někdy ten zvláštní pocit, když nejde internet, zlobí signál u mobilu... Nebo pocit, že mobil ani Gmail nemohu vypnout - co kdyby něco přišlo a já nebyl/a online?

V této zajímavé otázce nalezneme hned několik námětů k diskuzi, které mohou sloučit obě strany diskutujících ...
Přidám osobní zkušenost:
Mám chytrý telefon, který mi umožňuje být stále online (emaily, FCB, ...) a přesně ten pocit znám, co kdyby napsal někdo něco důležitého ... Proto pravidelně kontroluji telefon... Dělám to již mnoho let, vlastně od doby kdy jsem měl první hodinky, také jsem se díval co chvíli na hodinky a v době "mobilní" jsem jen hodinky vyměnil za telefon.
Obdobný přístup má dle rozličných výzkumů i část mužské populace při sledování televize, kdy přepínáme jeden program za druhým a nejednu ženu vedle nás napadne myšlenka ("Proč si nepřečte program?") :roll:.
Druhá osobní zkušenost:
Nedávno jsem se zúčastnil školení manažerů v oblasti Time management a stres. jeden z hlavních bloků byl věnován tzv. metodě GDT (Getting Things Done = Mít vše hotovo). Zásadní roli při této metodě má efektivní práce s časem. Hádejte jakým příkladem byl uváděn špatný přístup ... :shock: no jasně, neustále sledování emailů, ... Proč? Protože tím ztrácíte obrovské množství času a prožíváte stres několikrát.
Příklad: Jedete autem domů z práce a přijde vám email, který je plný problémů (které, ale nejste schopen řešit v autě). Co uděláte? Bude vás to celou cestu domů užírat a jinak fajn cesta domů za rodinou se zvrhne v divokou cestu domů plnou stresu a přemýšlení nad problémy. Nebo zastavíte a začnete naprosto neefektivně řešit problémy na místě, ale bez potřebných materiálů, které v tu chvíli nemáte. Teď si představte, že zprávu přečtete až doma, kde máte všechny potřebné dokumenty k vyřízení a vše vyřídíte za 5 minut práce a bez stresu... Další příklad píšete si přípravu na hodinu, napadají vás nádherné myšlenky, které sdělíte za pár dní žákům a ... blikne na vás nový email, kde po vás ředitel chce vysvětlit výchovný trest z minulého týdne. :x Všechny krásné myšlenky jsou pryč a jdete řešit nový problém. V této chvíli jste dle výzkumů ztratili nejméně 30-60 minut, protože tento čas budete muset věnovat pro získání inspirace pro další krásné myšlenky při znovuotevření přípravy na hodinu v jiném dni.
Jaké z toho plyne aspoň pro mě ponaučení... málo sebe i žáky vzděláváme a vychováváme (že by Jana P. měla částečně pravdu???) v oblasti "Jak efektivně využívat technologie. Osobně si totiž myslím, že pokud by nás někdo řádně vzdělával a vychovával v tomto směru, tak by nám technologie opravdu více pomáhali ...

BTW ...otázku používání technologií (budu se opakovat ... to je ta učitelská profese :lol: ) už za nás vyřešili jiní ... ;)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: čtv 24. bře 2011 16:35:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. úno 2011 11:13:44
Příspěvky: 4
Lucie Slejšková píše:
Někdy si říkám, že by se nám hodil jeden speciální moderátorský emotikon - takové "ty ty ty" ;) .
A bylo by to beze slov :) .



:idea: Ten tady není, ale můžete si pomoci akronymy ... např. SOY nebo něco více tematického YAOTM ;)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Je dobré se přizpůsobit technologiím?
PříspěvekNapsal: čtv 24. bře 2011 19:46:58 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. čer 2009 12:14:57
Příspěvky: 673
Tomáš Oršulák píše:
Lucie Slejšková píše:
Někdy si říkám, že by se nám hodil jeden speciální moderátorský emotikon - takové "ty ty ty" ;) .
A bylo by to beze slov :) .



:idea: Ten tady není, ale můžete si pomoci akronymy ... např. SOY nebo něco více tematického YAOTM ;)


Vida, také nacházím něco společného s paní Janou: vidím, v čem se nechci přizpůsobovat technologiím. Rozhodně se nehodlám přizpůsobovat jazyku technologií, např. smajlíkům nebo akronymům. Tedy: respektuji jeho existenci, ale nechci se mu přizpůsobovat. A nerad vidím, jak se zahlodává do jazyka žáků. A nechci, aby se mu přizpůsobovali. I když se tak dostávám do konfliktu se síťovou generací.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 167 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: