Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Licencování aplikací a učebnic pro iPady
PříspěvekNapsal: pát 09. lis 2012 19:17:57 
Dobrý den,

uvažujeme o zařazení iPadů do výuky, ale není mi jasné, jak je to s licencováním aplikací pro školní použití. Např. v USA existuje Volume Purchase Program, ale v ČR jsem nic podobného nenašel, takže např. pro jednu učebnu by bylo nutné zakoupit 20 sériových čísel pro digitální učebnice? Celkem si dovedu představit mít navěšenou jednu učebnu na jedno Apple ID, ale to licencování mi vrtá hlavou...

Budu vděčný za jakoukoliv radu, případně nasměrování k dalšímu studiu...


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Licencování aplikací a učebnic pro iPady
PříspěvekNapsal: pát 30. lis 2012 19:05:52 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
Dobrý den, položila jsem podobný dotaz ambasadorce Apple v ČR pro vzdělávání a odpověď zní takto:
Citace:
Volume Purchase Program (VPP) je jen v pěti velkých zemích. Ona sama pro Českou republiku opakovaně o VPP žádá, a předpokládá, že se to nakonec uskuteční. Časově to bohužel nemůže urychlit ani specifikovat, kdy k tomu dojde.
Prodejci iOS zařízení, kteří jsou licencovanými partnery Apple pro školství ( Apple Solution Experts for Education), by měli umět školám usnadnit nákup aplikací pomocí gift card, ale k licencím zatím platí pro školy totéž, co pro soukromého uživatele...


Získání VPP pro ČR také určitě závisí na tom, jak hodně se využívání iOS zařízení ve školách rozšíří.
Odpověď, týkající se iučebnic by možná mohli poskytnout také v nakladatelstvi Fraus http://www.flexibookstore.cz/

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron