Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: pon 22. lis 2010 17:11:21 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
V květnu jsem vyslovila pochybnost o využitelnosti Google Waves. Utekl půlrok... Máte někdo nějaké zkušenosti s využitím GW ve výuce/v komunikaci s kolegy apod?

PS: Nebudu trapná, když sem vložím ukázku z našeho vlnobití? No, případně se omlouvám těm, kteří jsou už ze mě unaveni. :roll:

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: pon 22. lis 2010 22:39:12 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář 2009 21:23:11
Příspěvky: 227
Google Waves využívám jen k vlnobití :-) Žádnou jinou kolegyni jsem na GW nenalákala, ale třeba to ještě přijde. Přistihla jsem se, že s každým, koho potkám, mluvím o portále :-) Tak k tomu ještě přidat GW :D Ale aby se pak se mnou ještě někdo bavil :roll:

_________________
Hanka Z.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: úte 23. lis 2010 18:31:51 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Mgr. Hana Dědková píše:
Ale aby se pak se mnou ještě někdo bavil.


I toto riziko hrozí, pokud bude člověk neohrabaný a bude příliš tlačit. U Tebe, Hani, obavy nemám.

Já jsem nalákala své tři kolegyně do GW, protože tam tvoříme společné projekty.
Děti jsem nestihla nalákat - když jsem učila osmáky ICT, tak jsem teprve GW objevovala, moji druháčci jsou ještě trochu malí.
Ale kdo ví - jestli dlouho vydrží a nezruší mi je...

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2011 9:45:43 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Tak nějak postupně u mne dozrála myšlenka, že bychom mohli ve škole přejít na Google Aps. Hledala jsem si něco na webu, ale nenašla jsem některé odpovědi. Nevím, jak s přechodem. V současnosti máme svou doménu, na které je web a platíme si hosting včetně pošty. Při registraci je vyžadována doména a teď nevím, co se bude dít dál. Co se stane s naším současným webem? Bude nedostupný? Nebo lze nějak řešit, že web bude běžet třeba ještě nějakou dobu na našem hostingu na stejné doméně jako. A podobně pošta.
Dělali jste přechod sami nebo máte zkušenost s nějakou firmou? Děkuju za radu.

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2011 11:04:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 11:07:27
Příspěvky: 101
Jitka Rambousková píše:
Tak nějak postupně u mne dozrála myšlenka, že bychom mohli ve škole přejít na Google Aps. Hledala jsem si něco na webu, ale nenašla jsem některé odpovědi. Nevím, jak s přechodem. V současnosti máme svou doménu, na které je web a platíme si hosting včetně pošty. Při registraci je vyžadována doména a teď nevím, co se bude dít dál. Co se stane s naším současným webem? Bude nedostupný? Nebo lze nějak řešit, že web bude běžet třeba ještě nějakou dobu na našem hostingu na stejné doméně jako. A podobně pošta.
Dělali jste přechod sami nebo máte zkušenost s nějakou firmou? Děkuju za radu.


Naše škola začala využívat Google apps poměrně nedávno. Zprovoznění této aplikace jsme dělali společně s kolegou, který rozumí více technické stránce věci. Při aktivace GA nedošlo k žádnému ohrožení původní domény, respektive webu na původním hostingu. Pro zobrazení přístupové stránky pro Google apps v prohlížeči sice fungovala adresa: mail.domenaskoly.cz, ale nedošlo tím k žádnému ohrožení reálné stávající domény. Skutečná adresa přihlašovací stránky do našich google apps vypadala nějak takto: https://www.google.com/a/domenaskoly.cz/ServiceLogin?service=mail&passive=true&rm=false&continue=https%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fa%2Fnativity.cz%2F&bsv=1eic6yu9oa4y3&ss=1&ltmpl=default&ltmplcache=2
(Problém by asi mohl nastat, kdybychom měli v rámci původního hostingu subdoménu pro správu emailových účtů podobnou jako ta adresa výše. To by pak asi mohlo dojít k nějaké kolizi. Nevím)

Přechod na nové webové stránky probíhal takto:
1. Za stálého běhu původního webu tvorba nového webu v aplikaci Google weby na http://sites.google.com/domenaskoly/nazevwebu
    a) tvorba struktury stránek
    b)kopírování obsahu z původního webu a tvorba obsahu nového

2. Když jsme byli dostatečně spokojeni s podobou a obsahem nového webu, přesměrovali jsme na tento web reálnou doménu, na které byly původní stránky. Staré stránky jsme zároveň s tím převedli na subdomenu old.domenaskoly.cz

Náš nový web ještě není úplně dokončen, nicméně i tak nám funguje lépe než web starý. Velkou výhodou je především snadná a sdílená administrace, která umožňuje webové stránky rychle a často aktualizovat.

_________________
Jindřich


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2011 17:12:24 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Děkuju za informace :)

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 21:54:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Jitka Rambousková píše:
Tak nějak postupně u mne dozrála myšlenka, že bychom mohli ve škole přejít na Google Aps. Hledala jsem si něco na webu, ale nenašla jsem některé odpovědi.
Řadu věcí naleznete na http://www.gug.cz (ptát se můžete i na fóru) nebo http://www.jsi.cz, kde naleznete i řadu poradců.
Jitka Rambousková píše:
Nevím, jak s přechodem. V současnosti máme svou doménu, na které je web a platíme si hosting včetně pošty. Při registraci je vyžadována doména a teď nevím, co se bude dít dál. Co se stane s naším současným webem? Bude nedostupný? Nebo lze nějak řešit, že web bude běžet třeba ještě nějakou dobu na našem hostingu na stejné doméně jako. A podobně pošta.
Dělali jste přechod sami nebo máte zkušenost s nějakou firmou? Děkuju za radu.
Doména s webem či poštovním serverem v tomto případě nesouvisí. Google Apps můžete provozovat i bez poštovních služeb a web můžete ponechat na stávajícím hostingu. Ale není to rozumné, když vše můžete mít v Google Apps zdarma a určitě spolehlivější.

V případě potřeby se na mne můžete obrátit s dalšími dotazy přímo.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 21:48:19 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
Velmi inspirativní a motivující článek pro zájemce o Google Apps pro školy je na stránkách Davida Hawigera zde. Navazuje na předchozí články k tématu, které také stojí za přečtení. Naše škola využívá tyto aplikace dva roky a všechno funguje bez problémů. Doporučuji všem nerozhodným - jděte do toho ;) .

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: úte 22. úno 2011 8:57:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. zář 2010 15:06:49
Příspěvky: 81
Dobrý den, dostal jsem tip na tuto diskusi.
Problematikou využívání Google Apps se ve spolupráci s kolegou Jankem Wagnerem zaobíráme v rámci sdružení Jednota školských informatiků (JSI), a to víceméně přes rok.
Jedny z výstupů naší práce najdete na adrese Používáme Google, kde najdete odkazy na "učebnice" ze spřízněného projektu Můj studijní svět online a také sady praktických úkolů a pracovních listů jako motivaci pro (sebe)vzdělávání. Navíc JSI akreditovala kurzy DVPP sdružené pod název Google - osobní účet, přičemž naši členové mohou tento kurz realizovat sami a JSI jej "pouze" za určitý poplatek zastřeší administrativně (práce, spojené s vystavením certifikátů apod.).
Tuto naši aktivitu chceme představit pedagogům na blížící se konferenci Počítač ve škole, která se tradičně koná o velikonočních prázdninách v Novém Městě na Moravě.
Krom toho se pokouším prezentovat svou představu o využití Google Apps na základkách v seriálu článků na svém blogu.

Zároveň se v těchto dnech rozhoduje jedna škola z mého regionu, zda využije Google Apps pro řešení výstupů v rámci projektu EU peníze školám. Pokud ano, vznikne sada třídních a předmětových webů. Ukázku takového třídního webu najdete na http://trida.hawiger.cz/.

Tož tak ;-)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Používáte Google aplikace pro žáky?
PříspěvekNapsal: úte 26. úno 2013 14:42:21 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Možná by bylo zajímavé oživit tuto diskuzi o zkušenostech s používáním Google aplikací ve výuce. Proč?

  • Vývoj opět pokročil a i aplikace Google došly určitých změn.
  • Učitelé mají širší povědomí o Google aplikacích a třeba se tu mihnou nějaké nové nápady.
  • 6. března proběhne (již druhý) český Digital Learning Day (více např. na webu Google EDU Group Česká republika), který je právě aplikacím Google věnován.

Takže otázka je stále stejná: Které a jak využíváte ve škole aplikace Google?

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron