Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnosti
PříspěvekNapsal: pát 19. úno 2010 15:08:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Pavlína Hublová píše:
...jen mám pocit, že to zrovna moc interaktivní není. Až si to přečte Janek Wagner, ten nás zase rozcupuje :roll:


Ale no tak ;-) Proč ne, před pár týdny jsem byl u zprovoznění velkoplošného dotykového displaye u prvňáčků, a určitě zrovna psaní bylo to první, co je napadlo.

Zajímavé bylo testování rozeznávání písma v režimu TabletPC ve Windows 7. Pokud by tato technologie dokázala zpracovat nové písmo Comenia, to by bylo ;-)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnosti
PříspěvekNapsal: pát 19. úno 2010 15:22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Ivabinkova píše:
Každý má asi několik takových oblíbených programů, nevím moc, k čemu Jankův člávek vlastně mířil? Jestli chce slyšet, že to jde i bez ní a téměř všechny funkce, které umí i tabule, umí i jiné přístroje, tak asi víceméně ano, ale není to jedno, jestli je to tabule, nebo počítač s "velkou projekční plochou"? Ta by ale interaktivní nebyla, a tablet je malý..., navíc, jak velká plocha, a proč teda ne rovnou ta tabule, když spojuje funkci různých zařízení v jednom, existuje a je celkem dostupná?
Omlouvám se, že jsem zatím nepokračoval, nebyl to ale promyšlený článek, ale jen reakce a la prima, ze které časem nejspíše nějaký článek bude ;-)

Snažil jsem se jen zamyslet nad poněkud fetišizovaným přídavným jménem "interaktivní" a fetišizovaným spojením interaktivní tabule.

I počítač sám o sobě je interaktivní, většina výukových aplikací je interaktivních, interaktivní může být klasická interaktivní tabule i dotyková obrazovka nejrůznější velikosti (mě se samozřejmě líbí ty 50"-60" na zdi). Stejně tak jsou interaktivní bezdrátové klávesničky, hlasovací zařízení, tablety, PDA, myši a podobná zvířátka ;-)

Interaktivní tabule (nebo velkoplošná dotyková obrazovka) nefunguje sama bez počítače, bez konektivity, bez aplikací a bez učitele. Vše by mělo mít určitou kvalitu.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnosti
PříspěvekNapsal: pát 19. úno 2010 15:27:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Mgr. Lenka Říhová píše:
Pavlína Hublová píše:
Došla jsem k názoru, že většina pánů zde diskutujících (včetně Janka) tu hrají roli "ďáblova advokáta". Snaží se nás vyprovokovat a rozproudit diskuzi. Zvykla jsem si a vlastně to i vítám. Diskuze pak "dostane šťávu" (pokud tedy zrovna nedostanu na frak já osobně :lol: ).
...v tom případě není JW ďáblův advokát ale přímo ďábel sám :twisted:
Kdybych to byl býval věděl, byl bysem sem nechodil ;-)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnosti
PříspěvekNapsal: stř 03. bře 2010 19:24:02 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Téma: O Smolíčkovi
Ročník: 1.
Předměty: český jazyk (čtení ze slabikáře, čtení "obrázkové pohádky", vyjadřování ve větách, psaní), prvouka (lesní společenství, popis a chování zvířete), matematika (počítání kopýtek, uší, očí - Co když se sejdou dva jeleni? ;) )

Pojďme mluvit trochu konkrétněji o nápadech a využití IT ve vyučování. Až si prohlédnete tuto stránku můžeme diskutovat o tom, co je to interaktivita a co je smysluplné využití interaktivní tabule. Kam byste zařadili jednotlivé aktivity? Nebo celý balík najednou?

Než úplně odsoudíte, vězte, že mi hodina utekla jako voda a děti samy komentovaly, že zvoní nějak brzy...

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnost
PříspěvekNapsal: stř 02. čer 2010 19:07:24 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Novinka, ze které slintám: Lino It. Pokouším se najít nějakou chybičku, ale nějak se nedaří.
Klikněte, zapojte se nebo jen tak okoukněte Nástěnku, která vznikla jako zkušební. Můžeme diskutovat o možnostech využití - zatím jsem tam vložila jeden nápad, který jsem četla v některém zahraničním blogu a marně jsem hledala aplikaci, která by mi vyhovovala.
Myslím, že budu moct brzy zakřičet BINGO!

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnost
PříspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 12:44:31 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
No já to sleduju a vidím, že kromě tstovací stránky už první třída v Praze nástěnkuje a ve Stráži nemohou být pozadu, takže alespoň v kanceláři mají jasno co kdy kde. :-)
Jste skvělé!

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnost
PříspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 12:51:09 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
náhodou .. my krom, co kdy kdy ještě hodnotíme Den naruby :)

Pavla mě vždycky něčím nakopne a já teď místo abych se těšila na prázdniny, tak přemýšlím, co bych mohla od září podniknout

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnost
PříspěvekNapsal: sob 05. čer 2010 10:01:12 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Pavlína Hublová píše:
Novinka, ze které slintám: Lino It. Pokouším se najít nějakou chybičku, ale nějak se nedaří.
Klikněte, zapojte se nebo jen tak okoukněte Nástěnku, která vznikla jako zkušební.
Myslím, že budu moct brzy zakřičet BINGO!


Křičím BINGO!
Každou chvilku objevuji něco nového, např.:
  • lze si "odklikat" posledních 10 příspěvků pomocí jednoho tlačítka;
  • celou nástěnku můžete vložit do webu nebo blogu a bude plně funkční;
  • na lištu prohlížeče si vložíte tlačítko (javascript) a jakmile potkáte zajímavou stránku šup a jedním kliknutím vložíte odkaz (s možným komentářem) na svou vybranou nástěnku;
  • pravidelně můžete dostávat mailem přehled, co se na nástěnce děje; a to i na nástěnce, která má jiného majitele, stačí si ji uložit do oblíbených.

Určitě jsem na něco zapomněla, ale tohle mi k hlasitému výkřiku stačí :D

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnost
PříspěvekNapsal: ned 17. říj 2010 8:38:07 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Na Lino se v Poděbradech lepí úkoly. Podívejte se tady.

Kde je jestě Lino?

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Interaktivita s využitím technologií - náměty na činnost
PříspěvekNapsal: ned 17. říj 2010 10:18:03 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
co Lino .. ale v Poděbradech používájí i ToonDoo :)

a ve Stráži taky:) LinoIt aktuálně na diskuzi k DODu a ToonDoo na upoutávku na DOD (a i jinak) :)

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: