Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak vidí test Finanční gramotnosti - finanční poradce
PříspěvekNapsal: stř 15. úno 2012 3:46:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. úno 2012 2:49:14
Příspěvky: 1
Z Hodnocení doporučených testů jsem se dozvěděl : Mé schopnosti spravovat finanční majetek jsou excelentní a má finanční gramotnost je na velmi vysoké úrovni. Mé znalosti ekonomiky a podnikání jsou nadprůměrné. Je vidět, že na trhu se orientuji skvěle. Nicméně Mé znalosti práv spotřebitele jsou průměrné. Budu se mít na pozoru před agresivními obchodníky. Abych se nenechal tak lehce ošálit a jsem si vědom, že si mohu doplnit další vědomosti čtením odborné literatury či článků na toto téma...a to především proto, že jsem nevěděl: kdy se začaly používat na našem území bankovky, mince a kterých bynkovek je v oběhu nejvíce :lol:
Dobrý den... a tak je to se vším, To co je v testech má s finanční gramotností pramálo společného, finanční gramotnost řeším denně - jsem nezávislý finanční poradce a díky školám máme hodně práce…co ale nejčastěji řešíme, je skutečnost že lidé neumí počítat, netuší jaká je cena peněz v čase a nedokáží rozlišit, které úvěry jsou dobré a které špatné...navíc často nevěří finančním poradcům a radši se jdou zeptat do banky - zaměstnanců bank...
Místo aby řešili jak vydělat na své sny, řeší prioritně kde ušetřit…, přestože pouze šetřením ještě nikdy nikdo nezbohatl!
Rád bych se zapojil do plošného vzdělávání našich dětí, ale jak to udělat? Poradíte? Jak by měla postupovat skupina fiančních poradců, kterým vadí finanční negramotnost našich absolventů? Přeji hezký den a těším se na náměty!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: