Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 15:35:47 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Dobrý den,
jak u vás funguje vztah škola - zřizovatel? Spolupracujete úzce, navzájem se informujete? Nebo jen tak vedle sebe existuje?

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 15:49:55 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Spolupráce se zřizovatelem je u nás velmi dobrá. Je si vědom toho, že škola je centrem, kolem kterého se rozvíjí dění v obci. Pořádáme akce pro veřejnost, soutěže, vystoupení a zřizovatel nás podporuje. Ví, že pokud by školu nechal padnout, lidi utečou jinam.
Už několk let nás drží finančně nad vodou, nejdřív jako výjimkovou školu, teď zase investuje ohromnou sumu do výměny oken a zateplení.
Ani s běžným rozpočtem většinou problém nemáme (taky se snažíme o kompromisy a víme, že ne všechno jde hned).

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 16:48:35 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Mě tahle otázka napadla, protože, jak jsem už někde psala, náš stávající ředitel rezignoval. Konkurz podle mého proběhl poměrně pozdě, v květnu, zřizovatel si ze dvou uchazečů, kteří postoupili do dalšího kola, stále nemohl vybrat. Nakonec se nějakými pokoutními cestičkami ukázalo, že bylo vybráno, jen nám, škole, se to nějak nedalo vědět. To proběhlo minulý týden. Dnes vybraná osoba odstoupila. Tak zase nevíme. A zřizovatel nikam nespěchá, prý se nechce ukvapit.
I jinak se mi zdá, že ta spolupráce nějak vázne. Sice máme zateplení a nová okna, ale nějakou podporu při různých akcích moc vidět není.

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer 2009 8:45:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
Myslím, že opět je "pes zakopaný" v lidech. Když jsem nastoupila na malotřídku jako ředitelka školy, vše vypadalo ideálně. S panem starostou (bývalým učitelem) velmi rozumná řeč, vždy jsme se domluvili a v rámci finančních možností obce se zvelebovala i škola. Za rok byly volby. Ve volbách zvítězil jiný člověk. Od samého začátku jeho volebního období nastaly problémy. Poplatek na telefon snížil na tolik, že jsem ještě nezvedla sluchátko a musela jsem na "paušál" doplácet ze svého. Nějaké odborné časopisy a noviny (mezi nimi i věstníky) jsou zbytečné - vy musíte vědět všechno, počítače pro žáky (sehnala jsem jako sponzorský dar) - zbytečnost (nám stačily kalkulačky, jim/dětem/ stačí totéž!) Poslední kapkou byl okamžik, kdy přišel do školy kontrolovat třídní knihy a chtěl osobní dokumentaci pracovníků (mzdy, odměny). Zdálo se mu, že učitelé mají vysoké příjmy. Odmítla jsem. Pozvala jsem do školy ČŠI, zpráva byla velmi pozitivní a příznivá ve všech sledovaných oblastech (kromě spolupráce se zřizovatelem). Věta na veřejném zastupitelstvu: I inspekci bych dokázal lehce podplatit! rozhodla. Ze školy jsem téhož školního roku odešla.
Dana Svobodová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer 2009 16:43:46 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Dobrý den,
jsem z předškolky, jen jsem tak nakoukla. My jsme soukromou školou, konkrétně s.r.o. Našim zřizovatelem je tedy fyzická osoba a nutno dodat, že člověk, který má zájem na co nejkvalitnějším chodu zařízení. Od toho se vše odvíjí - zájem o zaměstnance, ohodnocení, podpora činností, veškerá možná školení a kurzy, akce školy, vybavení pomůckami a hračkami, maximální vstřícnost. Jen je problém v tom, že jako instituce jsme sice soukromou firmou, ale budova a pozemek je majetkem Města. A tady začínají první neřešené problémy - mokvající a opadávající omítka, shnilá netěsnící okna, díry v plotě, zatékající střecha atd. Často slýcháváme, že se jedná o drobné opravy, které si má škola zajistit sama. No z jakých prostředků ale, že?
Také by mne zajímaly názory ostatních škol, i těch soukromých.

_________________
Bohunka T.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: pát 12. čer 2009 21:58:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Vážená paní Dano,
už jednou jsem zde někde napsala, že jste odvážná.
To, co jste ve škole zažila, je smutné, ale je to dnes dost běžná věc. Alespoň jsem toho názoru.
Myslím, že existuje málo lidí, kteří by se zachovali jako Vy.
Přemýšlím, jestli někoho takového znám. :?
Doufám, že ano. :P

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: sob 13. čer 2009 7:29:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
Milá Petro, sama takových lidí znám dost. A všichni se shodujeme na tom, že největší chyba českého školství byla zrušení odvětvového řízení (školské úřady) a zvýšení pravomocí obcí coby zřizovatelů mateřských a základních škol! Co vy na to? (a nejen Petra).
Dana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: sob 13. čer 2009 10:08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
S tím naprosto souhlasím.
Školské úřady měly svůj smysl. I mně vadí, že se zrušily. Stoprocentně.
A myslíte, že časem nedojde k tomu, že budou znovu obnoveny? Zřejmě má více škol problémy. Třeba už byly podány nějaké návrhy. Nevíte?

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: sob 13. čer 2009 10:50:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
To si tedy vůbec netroufám odhadovat! Marně si vzpomínám, kdy se uznala chyba (myslím z politického hlediska) a něco se vrátilo do původních kolejí. Republiková rada APZŠ ještě před zrušením školských úřadů (za podpory pedagogické veřejnosti) upozorňovala na tato rizika (tehdy aféra "Obříství"), problémy. Vzpomínám, že naše výzva šla až do Sněmovny. Bohužel, nikdo na to nechtěl slyšet. Dnes je podobná situace s přijímacím řízením, se státními maturitami....Bohužel, někdy nevítězí zdravý rozum.
Dana

PS:co vaříte dobrého k obědu?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vztah škola - zřizovatel
PříspěvekNapsal: sob 13. čer 2009 20:54:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Milá Dano,
ražničí :lol: A štve mě, že jsem do toho ražničí nenakrájela ty naše politiky a úředníky, u kterých mám někdy pocit, že snad nikdy na žádné škole neučili a nemají pedag.vzdělání. :lol:

Pokud Vás to nebude obtěžovat, mohla byste mi (i ostatním) ve stručnosti napsat, jaké všechny pravomoci vlastně zřizovatel má? Je to všude stejné? Mám pocit, že na školách tomu většinou rozumí a zabývají se tím ředitelé, ale běžný zaměstnanec z toho moc chytrý není - třeba já ne. :(
Jak je to vlastně s financováním školy?
Děkuji

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: