Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zakončování hodin
PříspěvekNapsal: pát 22. říj 2010 13:46:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer 2010 16:33:58
Příspěvky: 19
Chtěla bych reagovat na můj zkopírovaný příspěvek. Daný popis nepochází z knihy The First days of School, ale ze sytemu WholeBrain Teaching vytvořeným Chrisem Billem. Aktivita teach- okay je aktivita, která se velice hodí pro jakýkoliv výklad - učitel mluví maximálně 3 - 5 minut a pak požádá děti, aby vše co slyšely "naučily" svého spolužáka. Učitel pak monitoruje slyší co a jak děti říkají.

Jinak co se týká zakončování hodin, našla jsem nové aktivity v elearningovém kursu Need Focused lessons, jedna, která se mi moc líbí je, že děti vytvoří scrrable ze slov, které se naučily.
Dnes jsem například suplovala zeměpis a nakonec hodin jsem toto vyzkoušela. Tedynejdřív jednodušší verzi, kdy jsem pod sebe napsala severní Afrika a žáci ke každému písmenu napslali nějaké slovo týkající se tematu. měli jsem čas, takže potom jsme zkusili scrabble , což bylo podstatně náročnější.
Jiná aktivita na shrnutí a zhodnocení je, že každý žák napíše na tabuli to, čemu nerozuměl nebo nepochopil nebo potřebuje vysvětlit. Současně kdokoliv, kdo zná odpověd na problémy na tabuli svoje řešení napíše. Pokud je čas žáci se mohou spojit ve dvojicích a navzájem se učit.Zkoušela jsem s 9. třídou a to pouze u slovní zásoby na říkání jakse někam jde. Každý žák měl popsat svou cestu domů a slova, která mu chyběla napsal na tabuli. Žáci pak četli a poslouchali text, který všechny výrazy obsahoval a kdo chtěl mohl napsat anglický překlad k českým slovům. Nebylo to tedy na zakončení hodiny, ale bylo to výborné, já jsem pouze povzbuzovala,aby si všichni svůj problém na tabuli napsali. následně pak všichni svou cestu popsali.

Studuji ted daný elearningový kurs, takže jak mi budou chodit další části, můžu sem náměty dopisovat.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Zakončování hodin
PříspěvekNapsal: pát 22. říj 2010 14:02:20 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Heleno díky za upřesnění. Uvidíme, co na to Hugo a ostatní. ;)

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Zakončování hodin
PříspěvekNapsal: stř 27. říj 2010 12:47:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. zář 2010 8:28:42
Příspěvky: 29
Dobrý den, ahoj, vivat podzimní prázdniny ;-)
(BTW docela prázdniny potřebuju, i když mám za sebou ve škole řádově jen týdny...)
Čtu vaše nápady a hlava se mi vaří. Přiznám se, že zakončování hodin se mi pořád nedaří tak, jak bych chtěl. Hlavní problém je v tom, že to zkrátka nestihám. Převčírem jsem docela úspěšně při zeměpisu (klima Austrálie) použil Helenin nápad na "teach - okay" aktivitu. Pak už na nic dalšího nebyl čas.
Kolik času věnujete závěru? Ano, jak jakému, že...
Jak se rozhodujete, co v závěru akcentovat?
Shrnutí? Sebehodnocení? Motivaci?
Omlouvám se, na mě musíte pomalu...

_________________
Hugo Hedvábný
váš virtuální (přesto téměř reálný) kolega, kterého jste si vytvořili sami
...a jestli vás zajímá, proč jsem tady, čtěte


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron