Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lubomír Šára
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě 2009 19:42:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Miloš Novotný píše:
Já se snažím jít více po uvědomělém čtení a práci s textem. Témata používám pouze jako nástroj k výuce práce s textem.
Pokud mám o vás správné informace, působíte také na málotřídní škole. ;)

Díky za velmi správný náhled na mé činění. Ono naplňování témat je mou jistou vizí a jak snad vyplynulo i z mého předchozího příspěvku, končí právě tak u uvědomělého čtení a práce s textem, které jsou velmi nutným předpokladem posunu žáka při získávání dalších vědomostí a návyků.
A ta málotřídní škola s naším pinožením, jak oba velmi dobře víme, velmi úzce souvisí. ;)

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě 2009 19:55:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Mgr. Petra Stanjurová píše:
Já učím prvouku, vlastivědu a přírodovědu takže si dovedete představit, jak velmi mi pomohou. Navíc jsou moc pěkné a přehledné.
Ještě jedna vec mě zajímá? Kde na to berete čas :?: :?: :?:

Ano, právě proto, aby tyto texty pomáhaly, jsem je budoval na internetu. Zvláště ke konci roku častěji zapomínám, proto je velmi uklidňující mít vše kdekoliv po ruce. Na známé adrese vše najdou i děti, takže ke vzdělávání máme vše připraveno. Jak zmínil Miloš, důležitá je přitom práce s textem a vyhledání těch správných informací.
Čas se najde, pokud člověk najít chce. Já to řeším tak, že si se svými žáky uděláme vždy v každém školním roce nějaký pohodový projekt. A v něm jsme před několika lety vytvořili obrázky k naší historii. Na nich pracovali úplně všichni, od prvňáčků po páťáky. A na mě už pouze zbylo vše umístit na internet a sepsat k tomu povídání. V dalších letech jsem postupně doplňoval a pořád doplňuji různé "drby", které vše mohou zpestřit. Mnozí z tehdejších žáků jsou na druhém stupni na úplně jiné škole, ale na internetu stále nacházejí své práce, které vytvořili na naší škole. A to je dobré, ne? :D

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě 2009 20:58:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
No to je úžasné a navíc jste zapojil děti.
Dobrý nápad.
Za chvíli si na ty Vaše stránky půjdu zabrouzdat.

Petra Stan :lol:

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě 2009 21:23:31 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
zdravím Luboše,
chtěla bych ocenit Vaše materiály o lidském těle, propojené s matematikou. Pracuji ve speciální škole, takže jsem je využila až u našich osmáků, ale moc je to bavilo a při každé další látce je nejvíc zajímalo, jestli bude také matematika. Vytvářela jsem si celý soubor o orgánových soustavách pro ně na míru a vy jste mi ušetřil spoustu času. Své materiály vytvářím proto, že chci co nejvíc využívat mezipředmětové vztahy, nejen pro děti s handicapem je to nutnost aby pro ně výuka byla co nejvíc přínosná.
A taky mě to baví :-)

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě 2009 21:36:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Díky, Lenko,
připomněla jste mi další důvod, proč si vytvářím své vlastní materiály. Tím důvodem jsou mezipředmětové vztahy. Toto propojení najdeme jen v malém množství učebnic a myslím, že nevyhovuje a ani nemůže vyhovovat všem.

Máte někdo další důvod?
Petra Stan

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: pon 01. čer 2009 5:50:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 18:41:31
Příspěvky: 38
Dobrý den vážení kolegové a kolegyně,
jsem rád, že jste se zapojili do této diskuze.
Při čtení příspěvků jsem dostal takový nápad. Co kdybychom pomohli těm, kteří chtějí začít psát vlastní výkové materiály, ale neví jak. :P
Čím začít? Na co si dát pozor? Kde vzít čas na tvorbu?
Je to více otázek. :idea:
Mohla by se tato diskuze stát užitečnou.
Co vy na to? :?:

Miloš N.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: pon 01. čer 2009 5:58:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 18:41:31
Příspěvky: 38
Petra Boháčková píše:
Abych řekla pravdu, Miloši, s porušováním autorských práv si vážně nevím rady. Nerada, ale dělala jsem to :( . Pak je ale skupina pracovních listů, na kterých je přímo napsáno, že jsou určeny ke kopírování (např. některé z doplňkových učebnic Reward k výuce angličtiny). Tam je to snad v pořádku.
No, stejně si už něco vyrábím sama, objevila jsem dum a tak snad mohou všichni auoři klidně spát a dřívější prohřešky mi odpustí... :)
Jinak s tím tvoření, když se nad tím zamyslím, máte asi pravdu.
Ty vaše materiály jsou dost specifické, vy asi vymýšlíte zgruntu, že?


Dobrý den Petro,
to z gruntu se mi líbí. Asi ano. Začal jsem vlastní metodou čtení, která vychází z anal-synt. metody a je doplněna prvky genetické metody. Tam jsem viděl start. Když děti neumí číst s porozuměním, mužete jim dávat super materiály, ale není to nic platné.
Po několika letech ověřování a přepracovávání jsem se letos pustil dál. ČJ v 1.ročníku mi slouží jako základ pro výuku metod práce s textem. M a PRV píši tak , aby si po těchto zavedených způsobech práce s textem cíleně sahaly. Vznikl soubor přibližně 400 pracovních listů( ČJ, psaní, M, PRV).

Zdraví
Miloš N.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: pon 01. čer 2009 20:23:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 18:41:31
Příspěvky: 38
Dobrý den Petro,
ještě jednou ke kopírování.
Nechci moralizovat. Na naší škole se kopíruje také. Ale snažím se, aby to bylo co nejméně a byl to základ pro nějakou vlastní tvorbu pracovních listů.

Dvě poznámky:
1)Jako průřezové téma se vyučuje Mediální výchova. Na 2.stupni by se mělo mluvit i o autorských právech. Co si asi žáci pomyslí, když jim učitelé po nějakém mediálním projektu přinesou okopírované materiály. :?:
2)Všude se mluví o pravidlech. Pravidla chování ve třídě, pravidla kooperativního vyučování. Možná, že někdo má někde napsáno pravidlo: "Vážit si práce druhého." Kopírování úspěšných materiálů je docela zvláštní druh uznání. A tato myšlenka by se přes platy dala rozvíjet dále. Ale to je do jiné diskuze.

Miloš N.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: stř 03. čer 2009 12:19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Vzkaz pro Luboše
Dnes jsem v prvouce a přírodověda použila Vaše kvízy. Děti to velice bavilo a příště budeme rozhodně pokračovat. Odkazy jsem nabídla ostatním kolegům. Takže za sebe i za ně ještě jednou díky. Konkrétně dnes jste mi ulehčil přípravu na výuku.
Petra Stan

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: stř 03. čer 2009 15:44:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Děkuji za reakci, i když testy v této formě pokládám stále za nehotové. Problém je v tom, že takto zde lze pouze využít způsobu, kdy položíme otázku a navrhneme čtyři možné odpovědi, z nichž jedna je správná. Určitě bych přivítal, aby mohly být k některým otázkám přiloženy obrázky, aby mohlo být označeno více odpovědí jako správných či žák mohl při odpovědi klikat přímo do části obrázku. Nenalezl jsem ovšem na internetu aplikaci, ve které by to šlo rozchodit.
Ale alespoň něco než nic. Tak nechť Vám tyto testy slouží ku prospěchu věci.

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: