Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: pon 13. črc 2009 20:25:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Dobrý den, máte pravdu, milý pane Miloši. Já si také myslím, že didaktické hry, deskové hry, pomůcky "do ruky", předměty, které si žáci sami osahají, jsou prostě k nezaplacení, jsou výborným zpestřením výuky, což děti potřebují. Stále se opakující situace a věci jsou nudné. Chce to novinky a "blbinky", na které děti jen těžko zapomínají.

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 9:03:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. črc 2009 8:37:57
Příspěvky: 4
Dobrý den,
píšu si vlastní výukové materiály, protože mám na škole k dispozici skvělou moderní techniku a nebylo dost výukových materálu k použití, tak jsem jedny prázdniny sedla a udělala interkativní prezentace i s videozáznamy do přírodopisu a další prázdniny do chemie.
Jednak teď učím tak, jak mi to připadá logické a vhodné, (i když se přiměřeně držím učebnic, aby žáci měli možnost konfrontace a taky promyslet a "dopochopit" při domácí přípravě), využívám bohatě zdrojí obrázků i videí z internetu a dalších médií, rozšiřujících informací, což baví žáky a pak ...uspokojilo to mé potřeby tvořivosti-což baví mě.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: stř 15. črc 2009 14:10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 18:41:31
Příspěvky: 38
Mgr. Petra Stanjurová píše:
Dobrý den, máte pravdu, milý pane Miloši. Já si také myslím, že didaktické hry, deskové hry, pomůcky "do ruky", předměty, které si žáci sami osahají, jsou prostě k nezaplacení, jsou výborným zpestřením výuky, což děti potřebují. Stále se opakující situace a věci jsou nudné. Chce to novinky a "blbinky", na které děti jen těžko zapomínají.


Dobrý den Petro,
z pohledu učitele, který učí většinou tři ročníky ve třídě, jsem velice obezřetný na rychlé zařazován novinek (i těch, které jsem sám vymyslel). Proč! :?: Při výuce více ročníků je drahá každá výuková minuta. Šťastně prožitá hodina je velice malý cíl. Snažím se, aby v hodině byl vždy splněn i aspekt znalostní.
Ne vždy se mi to daří. Ale snažím se to mít vždy na paměti.


Zdraví Miloš N.


Naposledy upravil Mgr. Miloš Novotný dne pát 28. srp 2009 17:09:36, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 15:48:15 
Dobrý den všichni,
kdo se po prázdninách vracíte do svých tříd s předsevzetím tvořit si vlastní výukové materiály. :P

Nepředpokládám, že jste o prázdninách pouze odpočívali. Všichni jste zpracovávali nejen své zkušenosti, poznámky ale i nápady z předešlého školního roku. Vytvořili jste si jistě nové materiály, kterými obohatíte svou výuku v novém školním roce. ;)

Při organizačních a úklidových pracech na naší školičce jsem měl možnost opět se seznámit se starými výukovými materiály, které jsme kdysi, chvála Bohu, nevyhodili. Pokud se člověk oprostí od ideologie a zaměří se pouze na didaktiku, zjistí, že to jsou vlastně dobré materiály. Ano, pro svoji nápň se v dané podobě nedají použít, ale jsou velice inspirativní. Mluvím o různých sadách pracovních listů z českého jazyka a matematiky. Pokud máte to štěstí a vlastníte výukové materiály z 1.republiky, týkající se regionální vlastivědy, velice Vám zavidím. To jsou fantastické materiály, které nyní neexistují. :idea:

Česká didaktika nebyla nikdy tou špatnou. :!:
Zdraví Miloš Novotný


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2009 13:20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 18:41:31
Příspěvky: 38
Dobrý den,
po úklidu jsem nemohl naše téma najít. :evil: Povedlo se. :lol:
Rád bych v našem tématu pokračoval. :idea:

Podařilo se Vám během prázdnin realizovat nějaký zajímavý výukový materiál? ;)

Zdraví
Miloš Novotný


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 12:46:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Ajaj, my si myslíme úklid a ejhle :roll: .
Nabízím takový malý tip, kdykoliv nemůžeme ve fórech něco najít (ať už uklizeného, nebo neuklizeného :-)): vyhledávání zcela dole na stránce nebo nahoře, zadat nějaké klíčové slovo, které si pamatujeme a získáme přehled všech příspěvků včetně toho, kde jsou uloženy. Ze seznamu se proklineme k žádoucímu tématu a je to :) .

Tak díky za trpělivost :!:

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2009 20:25:24 
Přečetla jsem si Vaši zajímavou diskuzi. Jsem maminkou 5,5 leté dcery a 2,5 letého syna a začala jsem je učit v domácím vzdělávání. Jelikož se zde bavíte o DUMu , prosím Vás o tedy o upřesnění o jaké webové stránky se jedná. Já mám velmi dobré zkušenosti s výukou dle Montessori metody a jejich krásných didaktických pomůcek. Dětem s těmito pomůckami jde učení samo a p. Montessori to má všechno krásně propojené. Vytvářím s dětmi projektíky. V létě jsme měli Velký třesk a všechny období do čtvrtohor, pralidi (ušili jsme si oblečení, seděli jsme v jeskyňi, uvařili jsme si čas z okolích bylinek, udělali jsme si díru, abychom mohli ulovit malého mamuta, vyřezali jsme si malou Venuši....) nyní jsme prošli s dětmi porodem (prolézali tunelem) a já jsem jim na sluníčku, které má 12 paprsků, vyprávěla, co a kdy se stalo během let, které žili. V den svých narozenin jsme si ukazovali, že naše planeta oběhla kolem slunce a připravovali jsme se na násobky, kolik už si prožila /l ve svém životě měsíců.......Nyní probíráme kostru, vnitřnosti, smysly ....čeká nás okolí domu, povolání, ... Takže nápadů máme hodně a nyní jsme se setkali i s lidmi podobného ražení , takže pracujeme společně, už i předáváme svoje zkušenosti a proto mě zaujala i vaše diskuze a pracovní listy, které hojně používáme. Děkuji předem Dája K.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2009 20:29:10 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Odkaz na DUMy najdete na této stránce na horní liště a je to tato http://dum.rvp.cz/index.html adresa

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 15:52:50 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Dneska jsem potkala tyhle obrázkové stránky a nedá mi to, musím vám je ukázat. Jednak obrázků není nikdy dost, jednak se mi líbí a v neposlední řadě už mi v hlavě šrotuje, co všechno bych tam mohla najít a jak použít. Opět mě začíná mrzet, že se hrabu jen v matematice. :)

Takže odkaz http://www.edupics.com/

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Píšete si vlastní výukové materiály?
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 16:24:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Hanko, a jsou ty obrázky volně použitelné a šiřitelné? Myslím, zda tím člověk neporušuje autorská práva?

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: