Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: sob 06. čer 2009 7:49:47 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Dobrý den,
já zatím týdenní plány nepoužívala, ale tady uvedené příklady a reakce mě ukazaují, že jsou užitečné. Všechny ukázky jsou pro první stupeň. Jste tu někdo, kdo je používáte i na druhém stupni?

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: sob 06. čer 2009 17:43:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
Dobrý den,
nepřináším svoji zkušenost s týdenním plánem na 2. stupni, ale jako zástupkyně ředitele ZŠ jsem se o "zavedení" (spíše pokračování TP na 2. stupni) pokoušela. Pochopitelně lze realizovat, ale práce podle týdenních plánu na 2. stupni vyžaduje, podle mého názoru, úzkou spolupráci vyučujících v dané třídě, koordinaci jednotlivých činností. Mně se jako velmi významné zdálo v tomto směru postavení třídního učitele..Možná se mýlím...Takže se připojuji k žádosti získat informace ohledně TP na 2. stupni. Děkuji.
Dana Svobodová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: sob 06. čer 2009 22:01:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Dobrý den,
všechny způsoby a návrhy, které jste uvedli, jsou velmi zajímavé. Chci se ještě zeptat, jestli plány třeba ještě více konkretizujete. Například uvedete, přesná cvičení v prac. sešitech, články, slovní úlohy a děti si je samy vypracují a záleží na nich, kdy.

A poslední otázka: Učivo na sebe navazuje a postupně se rozšiřuje. Máte tedy stanoveno, čím v jednotlivém týdnu v kterém předmětu začnete?
Děkuji Petra Stan

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: pon 08. čer 2009 17:50:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Mgr. Petra Stanjurová píše:
Chci se ještě zeptat, jestli plány třeba ještě více konkretizujete. Například uvedete, přesná cvičení v prac. sešitech, články, slovní úlohy a děti si je samy vypracují a záleží na nich, kdy.
A poslední otázka: Učivo na sebe navazuje a postupně se rozšiřuje. Máte tedy stanoveno, čím v jednotlivém týdnu v kterém předmětu začnete?

Týdenní plány dále konkretizujeme přímo při vyučovacích hodinách. Souvisí to s učivem, které probíráme. Děti mají rozpis na tabuli a mají označeno, co konkrétně je povinné (základní učivo), co by tedy měli zvládnout všichni, a co je rozšiřující pro ty, kteří jsou toho schopni zvládnout více. Dost často pracujeme ve skupinách, ve kterých se žáci sejdou podle vybraného zaměstnání, či na připravených stanovištích.
Předesílám ovšem, že učím na málotřídce, kde mám ve třídě 22 žáků dvou ročníků, takže poměrně přesná konkretizace je pro zdárné zvládnutí hodiny nutností.
Vždy v pondělí si společně povíme, kde v jednotlivých předmětech začínáme a co bychom měli v týdnu zvládnout. A na konci týdne každý žák reflektuje, jak se mu to podařilo.

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: pát 19. čer 2009 9:53:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 11:07:27
Příspěvky: 101
Dobrý den,
velmi zajímavé téma a příspěvky. Pokud se vrátím učit na první stupeň, rozhodně budu o zavedení týdenních plánů uvažovat. Poskytnutí týdenních plánů dětem a rodičům jim může pomoci získat lepší přehled o cílech a časových souvislostech vyučování, což je může povzbudit více se angažovat ve vlastním učení. Zvláště efektivní je to v době, kdy je pro učitele velmi snadné týdenní plány publikovat na webu. Ale i papírová forma má něco do sebe. Díky za konkrétní ukázky. :)
___________
Jindřich

_________________
Jindřich


Naposledy upravil Jindřich Strejček dne stř 24. čer 2009 16:06:13, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: pát 19. čer 2009 10:18:26 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. lis 2007 20:20:52
Příspěvky: 961
Ahoj Lubši,
Tvůj příspěvek je inspirativní i pro učitele na druhém stupni. Tam by to mohli žáci plán práce dostávat přes školní intranet nebo vytištěn a zpětná vazba formou sebehodnocení by se dala dělat velmi snadno. Pokud by si to pak vkládali do sešitu nebo portfolia, mohli by s plánem práce a jeho zvládáním, být seznamování "rodiče, kteří se starají". Kéž by jich bylo více.
Zdraví Jenda

_________________
Zdraví Jenda


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: pát 19. čer 2009 13:17:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Jendo děkuji a zdravím na druhý stupeň. Myslím, že situace je u vás horší o to, že se musí domluvit více kantorů, ale to by právě řešil intranet. Je otázkou, kolik kolegů by bylo ochotno dopředu promyslet, zpracovat a zveřejnit týdenní přípravu. A to navíc týden co týden. :?:
Já plány ještě zveřejňuji na našich stránkách s pomůckami http://pomucky.ic.cz v sekci Třídní. Zde je to výhodné jak pro mě při přípravách (dostupnost odkudkoli, kde je internet), tak například pro děti momentálně nemocné. Pro ně odpadnou zbytečné telefonáty a cesty rodičů do školy pro úkoly.

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: pát 19. čer 2009 13:35:52 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Lubomíre, využití takto zveřejněných plánů považuji za výborný nápad. Skvěle to řeší pro problém s nemocnými dětmi. Díky Jana

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: pát 19. čer 2009 19:34:38 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Tak přemýšlím... opravdu by se museli kantoři na druhém stupni domlouvat? Možná by týdenní plán mohl vytvořit jen ten, kdo by chtěl.

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Týdenní plány
PříspěvekNapsal: pát 19. čer 2009 21:32:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Luboši, Vaše internetové stránky jsou prostě perfektní. Dívala jsem se také na pomůcky do jednotlivých předmětů a také na ty týdenní plány. Je to opravdu skvělý způsob práce. Nikdy jsem je nepoužívala, ale určitě začnu. Velice se mi to líbí. Opravdu jste mne inspiroval.

Tento způsob zvěřejnění učiva musí bý opravdu přínosný jak pro Vás, tak pro děti a rodiče. Ale než jste to všechno napsal :?: :?: To bych nezvládla.

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: