Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 11:55:25 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. črc 2009 22:57:15
Příspěvky: 54
Ahoj kolegové,

se zájmem jsem si pročetla tuto diskusi. Pokouším se uvědomit si, jak to mám nastavené já, protože v současné chvíli to skutečně je o osobním přístupu každého z nás. Politici nám nastavují mantinely a kdybychom se striktně drželi těchto mantinelů a snahy mít i trochu duševní pohody, tak by podle toho naše školství i vypadalo.
Osobně mám zkušenosti s placením kroužků i s provozováním kroužků "na oltář vlasti". Po zkušenostech s různým typem vedení školy i s různým typem odměňování jsem se dopracovala k tomuto postoji: Když se svobodně rozhodnu, že budu nějakou mimoškolní činnost dělat, je mi celkem jedno, jestli za ni dostanu odměnu. Jediným problémem je můj čas... Pokud mi ale jen doporučí mimoškolní činnost vedení školy, považuji za slušné tuto činnost odměňovat, a to nejen formou odměny(ta je za mou ochotu a kvalitu práce), ale také platbou za hodinovou práci. Tento způsob je dán i zákonnými normami. Pokud přistoupím na to, že budu dostávat nějakou odměnu, když to vyjde, je to jen můj problém.

Co si budeme nalhávat, naše školství funguje jen díky nadšení a entuziasmu našich učitelů... ;)

Nicméně souhlasím s požadavkem chovat se tržně.Každá práce má svou hodnotu... i ta naše(Když se mi pokazí něco v domácnosti, zavolám si odborníka a zaplatím mu. Když někomu vzdělávám nebo jen hlídám děti, je to také služba...dokonce možná důlěžitější.). Dokud nebudeme schopni toto jasně deklarovat, nebude o tom nikdo ani uvažovat. Nečekejme, že my budeme hodní a svět to uvidí a odmění nás za to... tak to nefunguje.

_________________
Hezký den!

Andrea


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 15:10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 11:11:24
Příspěvky: 54
Mgr. Jan Zouhar píše:
Tak mě trochu uniká o čem se diskutuje: o využívání pracovní doby, která je od 8:00 hod do 16:30 hod, nebo o práci ve svém volnu? to jsou dvě odlišné věci. Naplnění racovní doby je záležitostí ředitele, osobní volno je dobrovolnost každého z nás. Tak o čem diskutujeme? :shock:


Tady nejde jen o všední dny a interval pracovní doby. Zájmová činnost s dětmi se nedá vtěsnat do pevného intervalu, probíhá třeba i po večerech a o víkendech, o prázdninách. A o tom se, jak se domnívám, vede tady řeč.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: pon 11. led 2010 8:11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Ano, souhlásím, o tom se vede řeč. O vedení zájmové činnosti ve svém volném čase. Navíc, já jsem se ještě nesetkala s učitelem prvního stupně, který by měl pracovní dobu do 16.30, respektive, který by ve škole byl do 16.30. Jedině ten, který tam vede kroužek.

Já mám problém jako rodič zastihnout třídní učitelku své dcery ve škole. Přijíždí v 7.45 a odjíždí ve 13.00. Což je pět hodin.

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: pon 11. led 2010 8:55:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 11:11:24
Příspěvky: 54
Petro,
přesně takové zkušenosti mám i já. I když vím, že ti co jezdí domů před touto hodinou se přípravě do školy věnují i doma. Večer, nebo o víkendu. A je to lepší než je denně hlídat a držet násilím ve sborovně (ve třídě ) do 16,30 hodin. To je docela velký nesmysl!
:?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: sob 16. led 2010 21:00:14 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Mgr. Hana Pilařová píše:
Petro myslím, že nařizovat vedení kroužku ředitel nemůže.


Možná, že nařídit nemůže, ale znáte to: "Kolegyně, vy nemáte žádný kroužek?" + povytažené obočí. Jak to asi dopadne, co myslíte?

Jsme jedno z nejzneužívanějších povolání, řekl jeden chytrý pán na školení...

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: ned 17. led 2010 6:44:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 11:11:24
Příspěvky: 54
Pavlína Hublová píše:
Mgr. Hana Pilařová píše:
Petro myslím, že nařizovat vedení kroužku ředitel nemůže.


Možná, že nařídit nemůže, ale znáte to: "Kolegyně, vy nemáte žádný kroužek?" + povytažené obočí. Jak to asi dopadne, co myslíte?

Jsme jedno z nejzneužívanějších povolání, řekl jeden chytrý pán na školení...


Samozřejmě, že to znám. A to mi vždycky na nadřízených nejvíce vadilo. Už na tónu hlasu bylo poznat, co vlastně chtějí, ale přímo do očí to říci nedokázali.

A k tomu našemu zneužívanému povolání. Myslím, že v tom nejsme zdaleka jediní. Znám dost jiných povolání, kde je to podobné, možná ještě horší. Například knihovníci (přesněji knihovnice, chlapa tam téměř nepotkáš), nebo pomocný zdravotnický personál, pošťáci (zase spíš pošťačky) v terénu a jistě by se jich našlo ještě víc. My máme alespoň štěstí v tom, že ve své třídě, se svými žáky, jsme relativně svobodní a většinou máme, když to umíme ( v tom dobrém slova smyslu ) "na vrch".


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: ned 17. led 2010 10:31:03 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. lis 2007 20:20:52
Příspěvky: 961
Četl jsem kdysi zajímavou divadelní hru, tuším že od Camuse, která se jmenovala Caligula. Jistě znáte z dějin co to bylo za zmetka. Je i dnes poučná. Pokud nemá agresivní akce reakci, tak se stupňuje. Přeloženo do srozumitlené řeči: pokud si učitelé nechají vše líbit, tak se pak nemůžeme divit.

_________________
Zdraví Jenda


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: ned 17. led 2010 10:37:56 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. lis 2007 20:20:52
Příspěvky: 961
Oldřich SUCHORADSKÝ píše:

A k tomu našemu zneužívanému povolání. Myslím, že v tom nejsme zdaleka jediní. Znám dost jiných povolání, kde je to podobné, možná ještě horší. Například knihovníci (přesněji knihovnice, chlapa tam téměř nepotkáš), nebo pomocný zdravotnický personál, pošťáci (zase spíš pošťačky) v terénu a jistě by se jich našlo ještě víc.


Takže je to tam, kde je většina žen? :D

_________________
Zdraví Jenda


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: ned 17. led 2010 12:02:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 11:11:24
Příspěvky: 54
Ano. Nějak to vyplývá z logiky věci. Ono i ta chlapská menšina v těchto a dalších povoláních se moc chlapsky nechová. O tom bych mohl dlouho vyprávět.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kroužky
PříspěvekNapsal: ned 17. led 2010 12:29:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Oldřich SUCHORADSKÝ píše:

Tady nejde jen o všední dny a interval pracovní doby. Zájmová činnost s dětmi se nedá vtěsnat do pevného intervalu, probíhá třeba i po večerech a o víkendech, o prázdninách. A o tom se, jak se domnívám, vede tady řeč.


Jaké máte tedy zkušenosti s kroužky, které se nedají klasicky dělat jen v určenou hodinu ve škole? Napadají mě například různé aktivity spojené s komunikací žáci-učitelé na dálku (žáci se věnují s učitelem nějaké aktivitě a mají např. skupinu na Facebooku, chatují spolu, řeší virtuálně různé úkoly atd., nebo se vydávají na akce - výlety, prohlídky, fotografují v přírodě a já nevím co ještě vše leze dělat - a učitel se toho samozřejmě účastní, což bude obvykle o večerech nebo o víkendech)...

Zakládají učitelé takové kroužky a zapojují do nich takové činnosti? Jsou za to nějak ředitelem ohodnoceni? Je to ve škole podporováno?

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: