Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 18:41:00 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
my jsme malá škola, taky trávíme velké přestávky venku, ale zlatíčka jsou schopná se zmrzačit i během malé přestávky .. zrovna nedávno mi podlahu u nohou políbil šesťák .. polibek to byl mocný, až to zadunělo .. a to ho osobně ředitelka ten den už třikrát klidnila, že chodba není závodní dráha

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 18:50:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Však ona bolest je také k něčemu dobrá. Třeba se mu rozsvítilo. Neustálým foukáním bebíček a voděním za ručičku snižujeme práh bolestivosti a to pro život není vůbec dobré. Nejsem si jist, zda většina dnešních dětí alespoň jednou spadla ze stromu. :?:

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 18:52:37 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
:lol: Ať klidně padají, ale ne když já mám dozor, kdo pak má vyplňovat všechny ty záznamy o úrazu :lol:

_________________
Petra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 19:02:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Při prkotině se dnes protokoly už vyplňovat nemusí. Vyčkáme, zda si ho snad rodiče nevyžádají. A tady je příležitost k objasnění způsobu chování jejich miláčka. Příště už si třeba dítě dá pozor. :lol:

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 19:14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
Myslím si, že dozory jsou nutné. Ne proto, abychom žáky "vodili za ručičku", ale proto, abychom byli po ruce v momentě, když mě nějaké dítě potřebuje. A také pro pocit bezpečí pro všechny žáky. Na velké škole se jistě mohou dít věci! Mimochodem anketa APZŠ jednoznačně vypověděla o zhoršujícím se chování žáků bez rozdílů velikosti škol (více na http://www.apzs.cz). Na naší škole také mohli žáci chodit o přestávce ven. Vždy jsem měla připravený "rozpis dozorů v atriu školy". Dozory na chodbách zůstávaly - to pro žáky, kteří ven nešli.
Klíče od atria byli v blízkosti ředitelny a vyzvedával si je "venkovní dozor". Mluvíme-li o zodpovědnosti, důslednosti, neměli bychom zapomenout na vzájemnou komunikaci mezi kolegy. Proč by si kolegové dozor mezi sebou nemohli vyměnit? Proč bych neměla své kolegyni říct, že se mi nelíbí, když neplní své povinnosti? Jsem přesvědčena o tom, že špatné zprávy (o chybách) jednoho z kolegů se mezi rodičovskou veřejností šíří neuvěřitelnou rychlostí. Zprávy o úspěších jiných učitelů zůstávají jaksi v pozadí. Škoda. Co je více kolegiální? Upozornit dotyčného na chybu nebo mlčet a trpělivě "snášet" ne zrovna pravdivé informace o své škole. Obecně vzato jsou všichni učitelé jedné školy "hozeni do jednoho pytle". I ti, kteří pracují podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.....A zodpovědně.
Dana Svobodová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: stř 10. čer 2009 21:25:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 16:19:32
Příspěvky: 38
Dobrý den,
tak jsem si se zájmem pročetla vaši diskusi, která se týká dozorů. Myslím, že asi všechny mám zkušenost s kolegy, kteří dozory nerespektují, nechceme být těmi, kdo by to na ně šly "žalovat" a možná tím hůře toto neseme ve školách, kam nám chodí vlastní děti. Ale domnívám se, že než uděláme závěr, že to je - není dobře, doporučila bych podívat se do školního řádu, co je tam uvedeno a následně bych zašla za vedením školy a diskutovala o skutečnosti. Nikoli naštvaně, ale spíše kreativně, co by se dalo dělat, aby dozory byly a děti tak byly "ochráněny".
Tak hodně štěstí!
Jitka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer 2009 14:03:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
Luboši, trochu mě překvapila Vaše odpověď o "prkotinách" nízkém prahu bolesti....V tomto směru s Vámi nemohu souhlasit. Vy jste lékař? Vy si na sebe vezmete tu zodpovědnost, že rozhodnete o úrazu jako prkotině? Opět si dovolím jednu osobní zkušenost (30 let pedagogické praxe mě k tomu snad opravňuje). Dva žáci (třeťáci) sedí v lavici. Během vyučování - hodina geometrie - se jeden tak nešťastně ohnal obyčejnou tužkou, že skončila zapíchnutá v levé paži spolužáka. Prkotina? Ne, byla z toho otrava krve. A nebylo mi veselo. Jednalo se o nešťastnou náhodu. Podobných příkladů bych mohla uvést několik i během přestávek. Nikdy bych nepodceňovala situaci, kdy se jedná o zdraví. Čím jsem starší, tím více si svoji zodpovědnost za svěřené dítě uvědomuji. Jako matka, jako babička pociťuji jinou zodpovědnost ke svým vnukům i synům, jako učitelka zase jinou - větší.
Dana Svobodová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer 2009 15:28:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Ale Dano, to jste asi přehlédla smajlíka, který mou reakci doprovázel. ;)
Já učím na málotřídce, kde vlastně dozoruji pořád, dokud jsou děti ve škole. A souhlasím s Vámi, že s věkem pocitu zodpovědnosti opravdu přibývá. Co vše jsme si s dětmi troufli před takovými patnácti lety třeba ve škole v přírodě! Vliv na mé rozhodování, do čeho s dětmi jít a do čeho už nikoliv, dnes má i zhoršující se chování a neochota mnohých žáků podřídit se i těm základním pravidlům.

_________________
Luboš


Naposledy upravil Mgr. Lubomír Šára dne čtv 11. čer 2009 16:13:25, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer 2009 15:57:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
Milý Luboši,
tak tohle je už lepší! A mně názorově blízké....Smajlíka jsem si opravdu nevšimla. Zkušenosti z malotřídky mám také a je tam tak, jak píšete. Všichni dělají všechno, a nejen na papíru. Ale tak nějak opravdově, zaujatě...
Dana Svobodová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozory
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer 2009 21:06:40 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 22:47:03
Příspěvky: 108
Hezké téma, dobrý den ...

U nás se snažíme zavést slovo "dohled", je jemnější, než dozor :-)

"Dohled" je nutnou součástí mé práce (2. st. ZŠ), nejvíce "miluji" ty ve školní jídelně (jsme škola s cca 700 dětmi).

Nebudu si vylévat srdíčko, ale angažuji se v aktivitách "Muži do škol", mít na to čas, peníze a nápady, hned bych udělal nábor v komunitě naší školy, třeba mezi dědečky, a vyzval bych je k tomu, aby nám s "dohledy" pomáhali :-)

PetrN


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron