Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak přivést ke čtení dyslektické dítě?
PříspěvekNapsal: ned 12. čer 2011 13:15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis 2009 17:55:38
Příspěvky: 17
... a praktické doporučení - čteme příběhy o vílách, já si myslím, že účel světí prostředky a smířuji se s tím, že dcera nečte Robinsona a Děti z Bul..., že tyhle knihy jí čteme nebo využíváme poslechu audioknih, ona je naprosto spokojená s jednoduchými, já si myslím, že hloupými :roll:, příběhy autorky D. Meadowsové Duhová kouzla - je jich spoustu a dcera s nadšením čte už 4. knihu z řady Víly slavností, třeba by se to zalíbilo i některé jiné dys čtenářce ;) . Při četbě těchto -vlastně jen sešitů- se dá opravdu moc moc dobře trénovat technika čtení. A víte, co začala dcera vytvářet? Z přečtených příběhů si dělá galerii postav a vkládá jim do úst bubliny s texty, takže to přepracovává na komiksy a já z jejích úspěchů a její radosti mám radost dvjnásobnou, už jsem propadala beznaději, myslela jsem, že se snad nikdy číst nenaučí :cry:, a jupí, ono to možná půjde, časem... A ještě jí ty komiksy možná někdo někde vydá ;) .


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jak přivést ke čtení dyslektické dítě?
PříspěvekNapsal: ned 12. čer 2011 15:28:08 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
To je určitě velký pokrok, když si sama tvoří komiksy a navíc jí to baví :), tak proč ne víly. S publikacemi D. Emerlingové Když dětem nejde čtení, mám také jen ty nejlepší zkušenosti. Přeju další čtenářské úspěchy :)

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jak přivést ke čtení dyslektické dítě?
PříspěvekNapsal: ned 12. čer 2011 15:58:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis 2009 17:55:38
Příspěvky: 17
Já si také myslím, že je to pokrok, hlavně pro ni, protože už louská dobrovolně, já zase vím, že ví, co čte, a ještě ji to k něčemu dál inspiruje, což je myslím i důležitá součást "čtenářské gramotnosti", že nás četba k něčemu dál vede, provokuje, že se zamyslíme a v tom nejlepším případě i něco sami vytvoříme, kniha by měla být inspiračním zdrojem. A mě zase inspiruje moje dcera k dalšímu vymýšlení "fíglů" jak na to, aby jí ta dřina stála za to, aby četla, a přes velký boom obrazových informací jsem ráda, že text vnímá, dokáže z něj těžit i s určitým handicapem - nebo možná díky němu z textu vytěží to, co je pro ni důležité.
A RVP díky, protože se tady dá najít mnoho užitečných, nejen profesně, informačních zdrojů a inspirací. A je dobré, že zde nepanuje "sobectví" ve smyslu, já jsem si to vymyslela, ať na to ostatní přijdou sami, ale je tady podnětné kolegiální a tvůrčí prostředí :)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jak přivést ke čtení dyslektické dítě?
PříspěvekNapsal: sob 09. zář 2017 21:47:29 
Dobry den,
musim rict, ze teke hledem odpoved na na tento problem. Syn nyni ve ctvrte tride. Pred dvema mesici diagnostikovali problem dyslexie. Ve skole ma velike potize. Ty zacali s nastupem do prvni tridy a s pribybajicim ucivem a naroky se to zhorsuje. Nejvetsi uskali je cteni, ulohy, zadani, opis z tabule. Zkousime cist dvojmo, stridame se, cteme knizky s obrazky jednodussi texty, velka pismena. Jenze syna to nebavi a da mi hodne namahy ho k tomu dokopat, premlouvat, donutit. Je to hrozne tezke. Jsem zvedava jak nam pomohou opatreni 2. Stupne. Na teto diskuzi je fajn videt, ze v tom clovek neni sam. Pokud mohu ostatnim doporucit zkuste serii knizek od Mary Pope Osbornova Dobrodruzstvi v pralese, v zemi nindzu, mezi piraty a spoustu dalsich.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron