Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Studijní volno
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj 2009 14:16:37 
Dobrý den, pracuji jako učitelka mateřské školy.V letošním školním roce jsem začala studovat speciální pedagogiku na vysoké škole.Ctěla bych vědět, na kolik dnů studijního volna mám nárok a jestli se na mé studium vztahuje Zákoník práce, paragraf 232. Děkuji Alena Klivandová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Studijní volno
PříspěvekNapsal: pát 30. říj 2009 23:17:17 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. lis 2007 20:20:52
Příspěvky: 961
Doplnění: vyjádřil zaměstnavatel souhlas s Vaším studiem? to je důležité upřesnit.

_________________
Zdraví Jenda


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Studijní volno
PříspěvekNapsal: pát 30. říj 2009 23:51:20 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý den Aleno,
ze zákona mají pedagogičtí pracovníci nárok na studijní volno - celkem 12 dní za rok, ale záleží pouze na řediteli komu a jakým způsobem bude uznávat SV a kdy si ho budou učitelé čerpat (záleží jakým způsobem bude ředitel vycházet vstříc :) )
Např. u nás v MŠ mají studující učitelky nárok vybírat si studijní volno kdy potřebují, ale musí být zachován provoz MŠ a ostatní kolegyně jen ve výjimečných případech čerpají studijní volno nebo si ho vybírají na semináře, kurzy a různá školení.
§ 232 v zákoníku práce by se na Vás vztahoval pouze v případě, že máte se zaměstnavatelem podepsanou kvalifikační dohodu :|
Tak snad jsem Vám alespoň trochu poradila :P
Rozhodně stojí za to, zeptat se svého ředitele, zda by bylo možné čerpat si oněch 12 dní studijního volna, za zeptání člověk nic nedá ;)
Hezký den přeji

_________________
Míša G.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Studijní volno
PříspěvekNapsal: pát 06. lis 2009 11:31:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. říj 2007 23:26:01
Příspěvky: 169
Dobrý den,k Vašemu dotazu je skutečně potřeba znát ještě několik detailů. Pokud výjdu z předpokladu, že Váš zaměstnavatel souhlasí se studiem( neboť jste již začala)půjde o tzv, zvýšení kvalifikace ( § 231 - 233 ZP)k dosažení vyššího stupně vzdělání a je v souladu s potřebou zaměstnavatele.Ano?Pokud je tomu tak,pak §205 ZP říká, že toto studium je překážkou v práci na straně zaměstnance, za kterou přísluší náhrada platu.Pokud tomu tak není a absolvování Vašeho studia není nezbytné pro výkon práce pak nárok na náhradu platu nevznikne.Ale je možná dohoda se zaměstnavatelem na úpravě podmínek pro Vaše studium.Ano §232 ZP se na Vás vztahuje a stanoví jmenovitý minimální výčet situací. Což znamená, že opět je možné rozšíření v rámci dohody.
Pokud vznikla jakákoliv nejasnost, ráda pomohu.

_________________
Jitka Krausová, moderátor


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Studijní volno
PříspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 10:21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Bc. Michaela Gondeková píše:
Dobrý den Aleno,
ze zákona mají pedagogičtí pracovníci nárok na studijní volno - celkem 12 dní za rok, ale záleží pouze na řediteli komu a jakým způsobem bude uznávat SV a kdy si ho budou učitelé čerpat (záleží jakým způsobem bude ředitel vycházet vstříc :) )
Např. u nás v MŠ mají studující učitelky nárok vybírat si studijní volno kdy potřebují, ale musí být zachován provoz MŠ a ostatní kolegyně jen ve výjimečných případech čerpají studijní volno nebo si ho vybírají na semináře, kurzy a různá školení.
§ 232 v zákoníku práce by se na Vás vztahoval pouze v případě, že máte se zaměstnavatelem podepsanou kvalifikační dohodu :|
Tak snad jsem Vám alespoň trochu poradila :P
Rozhodně stojí za to, zeptat se svého ředitele, zda by bylo možné čerpat si oněch 12 dní studijního volna, za zeptání člověk nic nedá ;)
Hezký den přeji


Dobrý den, dovoluji si také zareagovat na 12 dní studijní volna v kalendářním roce. Nevztahuje se na církevní školy!
Irena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Studijní volno
PříspěvekNapsal: ned 21. lis 2010 19:45:46 
Dobrý den,

jsme jednotřídní MŠ, jedna paní učitelka si zvyšuje kvalifikaci a zatím nebyl problém, ale od příštího roku nebudu moci proplácet suplující učitelce hodiny navíc ( budeme mít hodně špatný rozpočet). Jak mohu řešit uvolňování ke studiu, aby se druhá učitelka, která je tedy ve školce potom celý den, nebyla poškozena?

Možná je to hloupý dotaz, ale potřebuji situaci vyřešit.

Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Studijní volno
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2011 16:59:05 
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je placené studijní volno?

Děkuji za odpověď


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Studijní volno
PříspěvekNapsal: úte 23. srp 2011 12:37:26 
Dobrý den,
souhlasem zaměstnavatele se studiem je tedy myšlena kvalifikační dohoda? Tedy pokud škola, ve které učím, je se mnou pouze ústně dohodnuta, že mi umožní studovat (abych získal pedagogické vzdělání), tak nemám ze zákona nárok na žádné volno? Děkuji za odpověď.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Studijní volno
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 17:59:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. říj 2011 17:48:54
Příspěvky: 1
Dobrý den,
mám podobný problém, ale v základní škole speciální. Paní ředitelka mi řekla, že si musím doplnit vzdělání, ale smlouvu se mnou neuzavřela. Nyní mi při čerpání studijního volna (12 dní ve školním roce) řekla, že musím ostatním kolegyním nahradit hodiny, které za mne odučily a navíc na výplatní pásce mám za studijní volno 0 Kč. Zajímalo by mne zda je tento postup vůbec možný. Děkuji Sokolová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Studijní volno
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě 2018 11:10:50 
dobrý den, chci se zeptat, moje dcera nastopuila v září 2017 jako student do zaměstnání na dobu neurčitou. Při podpisu smlouvy zaměstnavateli sdělila, že ještě studuje na VŠ a v květnu, červnu bude skládat státní zkoušku a bude potřebovat volno-dovolenou. Nyní ji toto volno nechtějí dát (krátí jí ho) a nutí ji chodit do práce. Má dcera nárok na volno?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: