Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podávání informací o žákovi na třídní schůzkách
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2015 8:31:08 
Obracím se na Vaše forum jako rodič. Máme 4 děti tak, že 2 jsou mého partnera a 2 moje, nejsme manželé,naše bývalé protějšky na třídní schůzky nechodily,toť na vysvětlenou. Nikdy nebyl u prvních třech dětí problém, já chodila na TS partnerových dětí, podepisovala svým jménem oznámení v žákovské knížce a totéž dělal i můj partner a to i na školách středních!!!!. Problém vznikl až letos, máme to nejmladší dítě,tedy mé dítě v 7 třídě a najednou na nás vyběhla třídní učitelka kterou máme třetím rokem, že mému partnerovi nebude dávat informace, že to není zákonný zástupce, že nesmí podepisovat oznámení školy a já nevím co ještě. Dokonce tvrdila, že mého partnera nezná,což byl vtip roku, jen asi tak třikrát s ní hovořil jen ona nezjišťovala kdo před ní stojí...
Chápu že v dnešní době kdy byla hysterie povýšena na zákon a denně hrozí škole žaloba ze strany rodičů, právě těch kteří se nestarají, se škola hystericky bojí.
Ale opravdu všichni zjišťujete při komunikaci s rodinou kdo je rodič, tedy dle zákona zákonný zástupce a nebo je to tak jako to známe, dobrý den paní učitelko, jdu se zeptat na Alfréda Opičku...jak je na tom......
Děkuji za Vaše praktické zkušenosti.


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne ned 18. říj 2015 17:11:27, celkově upraveno 1
přesun do jiného fóra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Podávání informací o žákovi na třídní schůzkách
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2015 15:51:00 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář 2009 21:23:11
Příspěvky: 227
Přístup třídní učitelky bych hodnotila jako extrémně obezřetný. Nic méně si myslím, že to chce z vaší strany trochu velkorysosti. Pokud bych byla na vašem místě, zašla bych i s partnerem za ní a domluvila se s ní. Myslím si, že se může jednat i o reakci na nějakou situaci, která byla ve škole a pak byla příliš přesně aplikována protiopatření.

_________________
Hanka Z.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Podávání informací o žákovi na třídní schůzkách
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2015 18:41:20 
Je mě velmi líto, že ač byl příspěvek zobrazen více jak 70X žádná praktická zkušenost není.
Ano máte pravdu, je to reakce na to, že jsme se s paní učitelkou nepohodly kvůli jiné učitelce a ted to s dalšími dvěma rodiči dostáváme...
Je to prostě jako v každém povolání, pokud chci dát něco najevo nepříjemnému pacientovi či jeho rodinnému příslušníkovi, tak také dodržím přesně všechna nařízení, funguje to tak v každé profesi mou nevyjímaje.
Ale já neprosila o názor na vzniklou situaci, ale o praktickou zkušenost z Vašich škol, ne proto abych to dala paní učitelce přečíst, případně jí to omlátila o hlavinku, ale aby Vaše zkušenosti vnesli klid do mé duše.
Tak že všichni lustrujete rodiče a při třídních schůzkách Vám předkládají občanské průkazy s rodným listem dítěte popřípadě soudním rozhodnutím? A nebo mnohdy nevíte kdo před Vámi stojí? Babičku či dědečka také nikdo nepovažuje za zákonného zástupce a přesto na třídní schůzky v nemalém měřítku chodí.
Ředitelství školy to vyřešilo jaksi kulantně písemnou dohodou a podpisem, kde povoluji podávání informací partnerovi. Takže děkuji co nejsrdečněji naší skvělé paní ředitelce, zlatá to žena.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Podávání informací o žákovi na třídní schůzkách
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2015 21:01:30 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Jana Potužáková píše:
... já neprosila o názor na vzniklou situaci, ale o praktickou zkušenost z Vašich škol...

Prosíme, najde se někdo, kdo by zkušenost ze své praxe přinesl sem?

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Podávání informací o žákovi na třídní schůzkách
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2015 21:47:54 
Nevím, co pomůže praktická zkušenost, ale mohu ji nabídnout:
Jedna z mých kolegyň odmítla pánovi podávat informace o chlapci, protože věděla, že pán je pouze manžel chlapovy matky, ale ne otec dítěte. Přišlo mi to jako velmi zarážející postup, ale formálně je správný.- Viz např. informace o zdravotním stavu v nemocnici. Nepředcházel žádný konflikt, bylo to něco jako recese. Samozřejmě se na naší škole nekontrolují doklady a onomu pánovi všichni ostatní vyučující informace podávali.
Proti formálnímu dodržení pravidel by fungoval formální postup - písemná plná moc (vždyť platí i u notáře). Paní ředitelka reagovala velmi vhodně.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Podávání informací o žákovi na třídní schůzkách
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2015 15:46:42 
děkuji moc alespoň za toto, přesně tak, pracuji ve zdravotnictví a i já tvrdím, že obecně byla hysterie povýšena na zákon. Ani my nesmíme podávat info někomu, kdo není zapsán v souhlase, ale každý si na infusní flašce která visí nad pacientem přečte co tam má za léky, takže já to říci nesmím, ale vy si to přečíst můžete, takže situace je v obou našich povoláních totožná, ale i my se chováme lidsky a ve většině případů tak nějak potichounku obcházíme
prostě mě jen naštvalo, že do teď informace všichni podávali a najednou došlo k zarážce.
A co se týče souhlasu, to je prý jen tichá dohoda mezi námi a školou :D takže žádný formální postup


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Podávání informací o žákovi na třídní schůzkách
PříspěvekNapsal: sob 01. úno 2020 20:05:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. led 2020 23:06:02
Příspěvky: 4
Mám dotaz k tématu poskytování informací o žákovi.
Na třídních schůzkách jsme rodičům oznámili, že ve třídě nyní bude také asistent pedagoga, který bude paní učitelce pomáhat a bude pracovat se všemi dětmi.
Ale někteří rodiče se i přesto ptali, ke komu konkrétně byl asistent přidělen.
Jak se k tomu staví zákon? Mám jim tuto informaci poskytnout nebo se jedná o poskytnutí informace o žákovi cizí osobě?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: