Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dohoda o provedení práce
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě 2019 0:01:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. kvě 2019 2:24:18
Příspěvky: 17
Tímto vstupem do diskuse reaguji na zadanou otázku: "Uzavřeli jste se zaměstnavatelem dohodu o provedení práce (na které činnosti) nebo dohodu o pracovní činnosti?"

Ano, za svou životní praxi mám uzavřených několik dohod o provedení práce, a to jak z pozice zaměstnance, tak z pozice zaměstnávajícího.

Ne, dohodu o pracovní činnosti jsem ještě neměla tu čest s nikým uzavřít.

A na které činnosti?
1. Při práci na výzkumu sběru dat pro neziskovou organizaci, jednalo se o vyhledávání potenciálních osob, s nimiž bylo vedeno dotazníkové šetření, výzkum se zaměřoval na užívání nelegálních návykových látek v ČR.
2. Na pozici vedoucí sociální služby jsem nabízela dohody o provedení práce studentům vysokých škol, kteří pro naši službu realizovaly různé volnočasové aktivity pro naše klienty, jednalo se např.:
- lektor deskových her
- lektor tance
- lektor výtvarné dílny
- lektor hudební dílny, aj.
Jednalo se o pozice, na které já, nebo mí kolegové, kteří jsme měli HPP (hlavní pracovní poměr) a byli na pozici sociálního pracovníka, neměli dostatečnou časovou kapacitu, abychom tyto aktivity vykonávali sami. Takže studenti na DPP pro nás byli výpomoc a zároveň tak získávali praxi a nějaké peníze navíc.

Nevýhodou DPP je, že ji jednomu člověku můžete vy jako zaměstnavatel nabídnout jen na dobu 300h za rok. To znamenalo silnou fluktuaci "dohodářů", takže mi pak schopní lektoři, kteří dostudovali, odcházeli pracovat na místa, kde měli jistější zaměstnání s hlavním pracovním poměrem a tím pádem i s více financemi.

Výhodou DPP je, že za svého"dohodáře" neplatíte sociální a zdravotní pojištění. Uzavírají se vždy na dobu určitou. Pokud jste s "dohodářem" nespokojeni, výpůvědní lhůta zde činí pouhých 15 dnů, ale DPP je možné ukončit i dohodou, nebo si počkat, až smlouva sama vyprší.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: