Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář 2009 20:03:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Mgr. Dana Svobodová píše:
Dobrý den,
každá mince má dvě strany...Myslím si, že je mezi námi, (obecně - ne v této diskusi) učiteli, ještě hodně takových, kteří si pletou samostudium s dovolenou. Ředitel školy je zodpovědný za personální rozvoj svých pedagogických pracovníků i za čerpání financí ze státního rozpočtu. Vzhledem k tomu, že by měl znát potřeby i zájmy svých zaměstnanců, ale také potřeby celé organizace, měl by také určit způsoby samostudia a jeho "výstupy", které by organizace mohla dále využívat ke svému celkovému rozvoji. Z tohoto pohledu možná vzniká "povinnost" či tvorba referátů. A druhá strana jsou finance....Učitelé mají dny samostudia placené. Je tedy vcelku logické, že bych chtěla vědět, do čeho jsem vlastně (jako manager, vedoucí) investovala a jak tato investice pomůže organizaci.
Mimochodem: povinnost dalšího vzdělávání je ošetřena zákonem č. 563/2004 Sb, § 24 - DVPP.
Dana

Dobrý večer,
plně souhlasím. I ředitel musí nějakým způsobem monitorovat, že dny studijního volna sečarpají za účelem, ke kterému jsou určeny.
Irena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: úte 22. zář 2009 20:03:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 11:48:22
Příspěvky: 9
Mgr. Dana Svobodová píše:
Dobrý den,
každá mince má dvě strany...Myslím si, že je mezi námi, (obecně - ne v této diskusi) učiteli, ještě hodně takových, kteří si pletou samostudium s dovolenou. Ředitel školy je zodpovědný za personální rozvoj svých pedagogických pracovníků i za čerpání financí ze státního rozpočtu. Vzhledem k tomu, že by měl znát potřeby i zájmy svých zaměstnanců, ale také potřeby celé organizace, měl by také určit způsoby samostudia a jeho "výstupy", které by organizace mohla dále využívat ke svému celkovému rozvoji. Z tohoto pohledu možná vzniká "povinnost" či tvorba referátů. A druhá strana jsou finance....Učitelé mají dny samostudia placené. Je tedy vcelku logické, že bych chtěla vědět, do čeho jsem vlastně (jako manager, vedoucí) investovala a jak tato investice pomůže organizaci.
Mimochodem: povinnost dalšího vzdělávání je ošetřena zákonem č. 563/2004 Sb, § 24 - DVPP.
Dana

Ahoj Dano,
souhlasím s tebou. V terénu narážím i na to se povinnosti dalšího vzdělávání vyhnout a jsou ředitelé, kteří to v klidu tolerují. Co se týče vzdělávání k aktivní práci s PC a využívání multimédii vůbec, osobně bych přidala povinně všem. Každému to, co zlepšit či rozvíjet potřebuje a chce. Stále je mnoho pedagogů, kterým v blízkosti počítače naskakuje kopřivka, i když absolvovali povinná školení a získali "Řidičák na počítač". Zdravím ze západu :) Lucie

_________________
Lucie P.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: stř 23. zář 2009 6:57:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
Ahoj Lucko,
jsem ráda, že jsi podpořila můj názor. Při jedné "besedě" v terénu jsem totiž byla nepěkně nařčena za svůj postoj. Doslova "takovou buzeraci bych nesnesla" nebo "kde je důvěra ředitele" apod. Souhlasím, důvěra je nutná (důvěřuj, ale prověřuj) a komu se nelíbí "buzerace" má přece možnost volby (zůstat - odejít).
Pozdrav z Vysočiny Lucce i všem ostatním.
Dana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: stř 23. zář 2009 10:11:36 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Myslím, že speciálně v naší profesi je pořád co studovat a připravovat.

I u nás si někteří kolegové samostudium pletou s dovolenou. A já mám pocit, že bych někdy potřebovala třikrát tolik času, abych zvládla, to co bych zvládnout chtěla. :)

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: pon 09. lis 2009 10:51:59 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Dobrý den, v diskuzi na téma snoezelen se jeden z návštěvníků zmiňuje o kurzech ippp. Témata kurzů mi přijdou velmi atraktivní. Jak se jeví Vám?

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: pon 09. lis 2009 15:18:33 
Pokud mi to zaměstnavatel schválí ( ještě se mi nestalo že by neschválil :) a dovolí mi to má finanční situace ( některé kurzy si platíme sami, protože se stane že na ně nejsou penízky ) nebo je to v rámci projektu, velmi využívám kurzy nabízené právě IPPP Praha. Zvláště ty, které se týkají alternativních metod výuky u dětí s těžkým postižením. Já jsem byla na kurzech, které vždy souvisely se speciální školou v Novém jičíně ( muzikoterapie, snoezelen, alternativní metody při práci s dětmi s těžkým postižením, VOKS ). Ze všech těchto kurzů jsem měla vždy dobrý pocit, že si odnáším spoustu praktických věcí a nejenom nějakou teorii.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis 2009 19:29:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Dobrý večer Danielo,
u nás je to obdobné. Pedagogové se na dalším vzdělávání spolupodílejí, vše závisí na domluvě a samozřejmě finančím možnostem školy. Např.škola hradí seminář, pedagog cestu, popř. ubytování. Myslím, že tak by to mělo být.
Irena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 12:59:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Dobrý den,
byla jsem pozvána na dvoudenní seminář Snoezelen v teorii a praxi v Ostravě pořádané občanským sdružením DUO. je super svou otevřeností, názornými videozáznamy, návodem a typy jak zřídit Snoezelen, jaký a pro koho. Kurzy nejsou akreditovány MŠMT, ale po novém roce se o akreditaci budou ucházet.
Irena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2010 12:30:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Dobrý den,
minulý měsíc jsme celý pedagogický sbor absolvovali kurz Typologie. Nás je jen 13, takže jsme se účastnili kurzu ještě s kolektivem jiné základní školy. Byl to sice jednodenní kurz, nicméně pro padagogy přínosný. SEznámili se s různými typy osobností, jejich způsoby komunikace, chování, reakcemi na okolí apod.
Doporučuji! Nevznikají zbytěčná nedorozumění v kolektivu,víme jak na děti, proč zrovnateď reagují, jak reagují. Jak je zkoušet. Co komu vyhovuje.
Irena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: