Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: pon 15. čer 2009 18:55:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Dobrý večer,
v tématech nastuňujeme podpůrné tarapeutické činnosti a také formy výuky, které jsou zcela typické pro speciální vzdělávání. Avšak v rámci studia speciální pedagogiky se těchto forem jen okrajově dotknete. Pokud je pedagog chce uplatňovat v praxi, je nezbytné získat více informací v různých kurzech a seminářích v rámci DVVP. Píší si na počátku školního roku pedagogové svůj plán DVVP? O co mají zájem?
Irka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: úte 30. čer 2009 12:11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. kvě 2009 16:24:29
Příspěvky: 50
Dobrý den,

ohledně školení mohu odpovědět,že se vždy na začátku škol. roku prezentuje nabídka školení a každý si vybere, předběžně, o co by měl tak zájem. Většinou je to pro každého tak 1 školení za rok. Školení na PC bylo dokonce pro všechny povinné a nic dalšího potom, ten šk. rok nebylo, protože na to nebyly financea tohle školení na PC trvalo půl roku.
A také o prázdninách je tzv. samostudium, kdy musíme prostudovat ped. literaturu /tak z 1-2 knihy/ a napsat z toho písemný referát a odevzdat ho. Takže u nás na škole nemáme prázdniny, ale tzv. samostudium!!

Martina G.

_________________
Martina


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: úte 30. čer 2009 20:02:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 20:34:22
Příspěvky: 22
U nas se v prubehu skolniho roku ucitele hlasi na ruzne kurzy dle nabidky, ktera prichazi emailem, pripadne postou vedeni skoly. Vyber zalezi na zajmu kazdeho. Skolenim na pocitaci musel samozrejme projit kazdy, alespon na elementarni urovni, mnozi pokracuji dale. Kazdy ucitel ma moznost sledovat i nabidky jinde, ucastnila jsem se tak sama jazykovych kurzu, grafickeho a dalsich. Pokud byly finance, skola mi prispela, pokud ne, financovala jsem si sama a vedeni mi vyslo maximalne vstric co se studia tyce.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: úte 07. črc 2009 10:54:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Dobrý den,
u nás je to obdobné, vše závislé na finančních prostředcích. U nás na počátku školního roku si každý pedagog vypracuje písemně plán, co by chtěl absolvovat za kurz, co ho zajímá, co od něj očekává, jak by ho uplatnil v kterých předmětech, jak by mu pomohl ve výuce, jakým způsobem je ochoten se na dalším vzděláváním podílet. Ujasní si tak, co je pro něj prioritní. vedení ví, o co je zájem a z jakého důvodu. Pokud je velký zájem o konkrétní kurz, pozve lektora do školy, je to levnější. Snažíme se sehnat penízky na vzdělávání také pomocé sponzorů a projektů. Na DVVP se pedagogové tento rok finančně podíleli. Což považuji za velmi dobré. Na konci školního roku DVVP zhodnotíme do přehledné tabulky včetně cenové kalkulace a spoluúčasti.
Přeji příjemný den
Irka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: úte 07. črc 2009 10:56:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Mgr. Martina Glazerová píše:
Dobrý den,

ohledně školení mohu odpovědět,že se vždy na začátku škol. roku prezentuje nabídka školení a každý si vybere, předběžně, o co by měl tak zájem. Většinou je to pro každého tak 1 školení za rok. Školení na PC bylo dokonce pro všechny povinné a nic dalšího potom, ten šk. rok nebylo, protože na to nebyly financea tohle školení na PC trvalo půl roku.
A také o prázdninách je tzv. samostudium, kdy musíme prostudovat ped. literaturu /tak z 1-2 knihy/ a napsat z toho písemný referát a odevzdat ho. Takže u nás na škole nemáme prázdniny, ale tzv. samostudium!!
Martina G.

Dvě knížky za prázdniny a ještě napsat referát? Tak to by u nás v kolektivu neprošlo!
Irka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: úte 07. črc 2009 11:02:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Zajímavé je, že se všude povinně školí na PC. Já myslela, že je to už samozřejmost, že každý již ovládá základy PC. A učit povinně všechny víc? Pokud se to v praxi nepoužívá, tak to stejně zapomene, nevidím v tom smysl. Pokud by se část finančních prostředků za půlroční školení uvolnila na odborné kurzy, tak by to snad bylo větším přínosem.
prostě můj názor. Příjemný den
Irka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: sob 11. črc 2009 14:07:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. kvě 2009 16:24:29
Příspěvky: 50
Ano, je tomu skutečně tak,jak jsem uvedla. Pc školení probíhalo tak před 4-5 lety a museli se ho absolvovat všichni bez rozdílu.Mladí i starší,kt. z toho tak nadšení nebyli, ale ten základní kurz museli všichni absolvovat.
Je otázka zdali to mělo opravdový smysl?? Protože je pravda, pokud něco často nepoužíváte, tak to zapomenete....... :cry:
Jestli by nebylo lepší, aby si každý vybral, co ho zajímá a kurzu nebo školení se zúčastnil s větším zájmem a elánem?
A to samostudium o prázdninách je povinné.... :roll:
Tak hezké prázdniny!!
Martina

_________________
Martina


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 6:40:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 16:19:32
Příspěvky: 38
Dobrý den Martino,
jsem opravdu překvapena ze samostudia - povinnosti a referátu k tomu! Víte, byla jsem někdy v zimě na SKAVu (kulaté stoly), kde vystupoval jistý p. ředitel a ukazoval nám mj. i hodnotící kritéria pro jeho kolegy. Mezi nimi byla právě povinná četba a referát. Tak se mi Váš příspěvek spojil s touto zkušeností... a uvěřila jsem, že to opravdu existuje.
Jeho systém byl velmi podrobně vypracovaný a celkem chápu jeho podstatu a smysl (bylo tam toho opravdu daleko více a myslím, že to opravdu smyl mělo, navíc p. ředitel probíral vše právě s kolegy osobně, takže toho si velmi cením), nicméně nad povinnou četbou a referátem jsem s ním polemizovala... (i když i tomuto záměru rozumím...).
Jitka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 8:33:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 11:45:02
Příspěvky: 181
Dobrý den,
každá mince má dvě strany...Myslím si, že je mezi námi, (obecně - ne v této diskusi) učiteli, ještě hodně takových, kteří si pletou samostudium s dovolenou. Ředitel školy je zodpovědný za personální rozvoj svých pedagogických pracovníků i za čerpání financí ze státního rozpočtu. Vzhledem k tomu, že by měl znát potřeby i zájmy svých zaměstnanců, ale také potřeby celé organizace, měl by také určit způsoby samostudia a jeho "výstupy", které by organizace mohla dále využívat ke svému celkovému rozvoji. Z tohoto pohledu možná vzniká "povinnost" či tvorba referátů. A druhá strana jsou finance....Učitelé mají dny samostudia placené. Je tedy vcelku logické, že bych chtěla vědět, do čeho jsem vlastně (jako manager, vedoucí) investovala a jak tato investice pomůže organizaci.
Mimochodem: povinnost dalšího vzdělávání je ošetřena zákonem č. 563/2004 Sb, § 24 - DVPP.
Dana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Další vzdělávání pedagogických pracovníků
PříspěvekNapsal: úte 21. črc 2009 13:30:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. kvě 2009 16:24:29
Příspěvky: 50
Dobrý den,

asi máte pravdu s tím, že každá strana má dvě mince a u pedagoga by mělo být povinností ba i samozřejmostí se neustále vzdělávat!
Je ale otázka, zdali je tento způsob zrovna šťastný a jak k tomu každý přistupuje, když je to povinné?
Dnes není problém si z internetu tzv. "stánout kdeco" a tento úkol si odbýt tímto způsobem, jen aby byl úkol splněn, stejně to nikdo nečte......
Ale každý by si měl najít oblast, kt. zajímá a tu si prostudovat.
Martina ;)

_________________
Martina


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: