Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: úte 13. říj 2009 12:38:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Dobrý den milé kolegyně,
ano, jsme malá škola ve velkém městě, pouze 13 pedagogických pracovníků, 1 fyzioterapeutka a 2 správní zaměstnanci. Ta komunikace je přece jen jednodušší a organizace ve třídách také. Taktéž jsme se nevyhnuli přesunu pedagogů do jiných tříd, naštěstí těch změn bylo málo a jsou "trvalé". Nicméně celý kolektiv hledal to nejlepší a nejjednodušší řešení. Učitele za malé pány nepovažuji. Jejich názor i postřehy jsou pro mě důležité. Proto nerozhoduji o těchto změnách, které se jich týkají bez nich. Vždyť je to v zájmu žáků a každý zvládá změny různě.
Otevřeně vzájemně komunikovat, jak to zní hezky a jednoduše, horší je to v praxi, viďte? Ale bez z ní to opravdu nejde, resp.jde, ale velmi obtížně.
Zatím přeji příjemný den Irena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: úte 13. říj 2009 19:51:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. kvě 2009 16:24:29
Příspěvky: 50
Dobrý den,

ta zkušennost pí Pavlíny je dost děsivá a nezáviděníhodná!!! Zcela ji chápu, leč učitelé jsou mnohdy malí páni a nic nezmůžou!! Situace se začne řešit, až si někdo z rodičů začne stěžovat nebo se žákovi něco přihodí!
Přeji Vám pevné nervy a trpělivost, snad se vedení časem umoudří!!

Martina

_________________
Martina


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj 2009 9:51:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Dobrý den Pavlíno,
reakci na Váš dotaz jsem napsala do zprávy, dejte vědět, jak jste pochodila.
Irena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj 2009 9:53:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 8:44:33
Příspěvky: 237
Mgr. Martina Glazerová píše:
Dobrý den,

ta zkušennost pí Pavlíny je dost děsivá a nezáviděníhodná!!! Zcela ji chápu, leč učitelé jsou mnohdy malí páni a nic nezmůžou!! Situace se začne řešit, až si někdo z rodičů začne stěžovat nebo se žákovi něco přihodí!
Přeji Vám pevné nervy a trpělivost, snad se vedení časem umoudří!!

Martina


Držím palečky, ať vše zvládnou pokud možno rychle a bez zbytečných problémů.
Irka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2009 20:26:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. čer 2009 18:11:51
Příspěvky: 26
Dobrý večer, Pavlíno,
musím říct, že Vámi popsaná situace je o t ř e s n á. A to pro všechny zúčastněné.
Nebylo by řešením paní ředitelku na tutu hodinu přizvat? Samozřejmě jí před tím znovu předložit všechny již zmíněné argumenty, proč je toto její řešení nevyhovující.
A možná , že také by nebylo od věci, pokud by s pí ředitelkou promluvili i rodiče - s tím, že to není ani podle jejich názoru vhodné pro jejich děti. Ono někdy bývá pro vedení školy důležitější mínění veřejnosti = rodičů, než pedagogů, že?¨
Držím palce.
M.Králová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2009 19:05:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. říj 2009 13:49:21
Příspěvky: 20
Zdravím všechny,
moc děkuji za vaši podporu a porozumění. S p.ředitelkou jsme na tohle téma již mluvily, řekla nám, že to musela udělat kvůli úvazkům učitelů a že jestli chceme mít menší platy nebo nechceme mít odměny (i tak žádné nemáme tak nevím kde je ted vzala) tak že to rozdělí. Našla jsem ve vyhlášce 73/2005 která ted jako jediná platí (62/2007 - neplatí už) že pokud je ve třídě TMP, max.počet je 6 takže jasně porušuje tímto spojením i vyhlášku. Upozornila jsem ji na to, ona mi tvrdí opak, že nic neporušuje, že tam je počet max.14 s přihlédnutím k věku - to jo, jenže u ZŠP a ne u TMP...když jsem jí říkala o záchvatech autisty a o tom, že se to nedá vyučovat protože mentální rozdíly jsou mezi nimi příliš velké, tak mi řekla vždyt tam máte asistentku - jako kdyby ona byla zrovna nějaké řešení, ta je z toho hotová a neví kam dřív skočit, ona to neutáhne. Prostě s kolegyní jsme usoudily, že teda ještě za ní zítra zajdem všechny zůčastněné a pohovoříme si s ní.. a pokud to nezmění, nezbývá nám, než jít cestou oficiální už a tedy probrat to na ped.radě, bude z toho zápis a pak se uvidí co dál. Jsme vážně neštastné....a odnáší to nejvíc děti. Z mých tém.plánů jsem ještě se svými pomocňáky nic neudělala v těch spojených hodinách. Přibyla nám tam ještě jedna žákyně, takže jich mám ve finále 12 z toho 7 ZŠP..takže ti moji jsiou ponechaní osudu, asistentka se snaží ale prostě nejde to až tak jak by mělo, potřebují mě. No a já se věnuji ZŠP...takže mi řekněte sami, individuální přístup dobrý ne? motivace? hmmmmnechávám si jenom zdát. No prostě je to katastrofa...vážně.
Jo a ten nápad s rodiči, asi to s nimi proberu, máme tam jednu maminku kvadruplegika, ta vyžaduje aby s námi chodil na TV protože jsem ho vloni začala brát do tělocvičny a moc se zlepšil, letos to maminka vyžaduje, ale řekněte mi.....s 12 dětmi? tam lítají míče hlava nehlava, no není to bezpečné pro něj již, a maminka je i ve školní radě, to by mohla být také cesta.
děkuji za podporu a pochopení, jestli vás něco napadne, sem s tím prosím..
S pozdravem P.

_________________
Pavlina


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2009 19:57:42 
Milá Pavlíno,
někdy mám pocit, že podpora a pochopení je to jediné, co si můžeme poskytnout.
Ale bylo moc fajn jí dostávát i od vedení, že?
Pro peníze / vámi popsaná fin. situace rozhodně není ojedinělá / to rozhodně neděláme.
Ale zase " jste tam jen pár hodin a máte prázdniny přece, nééé?" - Vtip, taky to slýcháte od okolí?
Vydržte, bude líp! Držím palce. Milena K.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: stř 21. říj 2009 19:05:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. říj 2009 13:49:21
Příspěvky: 20
tak jsem tady opět a zdravím všechny ...
pochlubím se jak jsem dopadla u ředitelky. Takže první co, jsem kontaktovala a se situací u nás seznámila rodiče, zítra ráno je školská rada, takže maminka to bude s p.řed.řešit. snad něco vymyslí. Jinak jsem za p.řed.byla i já dneska i má kolegyně, obě jsme jí říkaly, že se to nedá učit, já tam mám 7 ročníků na jeden předmět a prostě to fakt nejde k tomu spojené tu spec.třídu se zvláštňákama, no prostě mazec. A tak mi řekla, opět to co už tenkrát, že to tak je kvůli úvazkům uč.,a že nic neporušuje, a že však tam mám asistentky (2) takže ze mě udělala neschopnou učitelku, která má i asistentky a ještě si stěžuju :-( takže tohle je opravdu už příliš. Holt nezbývá, než jít oficiální cestou a prostě to projednat na ped.radě. Jsme zoufalé.
Děkuji za podporu, ale už nás nenapadá, co s tím dál.
P.

_________________
Pavlina


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2009 21:04:07 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
Nebylo by v tomto případě ekonomičtější mít místo učitelky a dvou asistentek 2 učitelky a žáky rozdělit do dvou tříd?

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jeden učitel x střídání učitelů ve třídě
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2009 22:14:09 
Dobrý den
děkuji za příspěvky a vaše nápady. Nevím, jestli ekonomičtější, a co by bylo nejlepší, ale stejně se to nějak rozjelo, takovým způsobem, že mi bylo pohroženo, že do toho rýpu a at se vrátím na mateřskou když dělám rozbroje :-( rodiče si totiž začali stěžovat že to jejich děti velmi vnímají. řed.zastává názor např. v ŘV když jsem jí říkala, že učit zaráz 7 ročníků a k tomu 4 z nich jsou SŠ, tak mi řekla at jim dá učitelka prac.listy do ŘV pro ZVŠ a at si celou hodinu malují když stejně nemluví. no řekněte sami není tohle vrchod všeho když to řekne ředitelka? já jsem byla dneska v šoku. Budeme mít příští týden schůzi ČMOS tak probereme naše možnosti. Ale co dělá řed. je podle mého názoru vrchol. Tak já tu studuji AAK a ona mi řekne at si malují že stejně nemluví. O žákovi který je na vozíku mi řekla at ho neberem do TV když tam mám teda 12 dětí spojených, že stejně necvičí tak at leží na válendě ve třídě. Sám, oddělený od dětí. Třeba to že má nárok být s dětma i při TV byt ji má rehabilitační. prostě fakt už nevíme co a jak. Já zvažuji odchod na mateřskou, běží mi poslední rok mateřské a nechce se mi trápit se za jiné děti a bojovat s kým? připadá mi že nemám oporu. Kolektiv stojí při mě, to jo.....ale stejně, čeho dosáhnu a jaké mám možnosti..jsem na to sama, jen já učím SŠ.
tak vám děkuji za podporu ale asi jdu z boje k dceři které jsou 2 roky a potřebuje mě taky. :-)
mějte pěkný den a pošlete zprávičku, potěší.
děkuji P.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: