Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Šikana?
PříspěvekNapsal: čtv 27. úno 2014 16:41:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. úno 2014 16:41:20
Příspěvky: 1
Ahoj :) chtěla bych se zeptat jsem na střední škole je mi 16 let :) nevím jestli je to šikana nebo ne a nevím co s tím mám dělat . Moje učitelka na odborné předměty má proti me neustale nejaky problem napřiklad smala jsem se se svou spoluzackou v zadni lavici a ona zacala vytahovat ze se ji posmivam a ze me zapise do tridnice chtela jsem uvest pravdu na pravou miru ale rekla mi ze ji to nezajima zapsala me do tridinice aniz by chtela vedet cemu jsem se doopravdy smala . Nebo dnes usla jsem o prestavce na lavici protoze jsem vážně nemocná a strasne unavena ale do skoly musim chodit abych nezameskala probudila me pote co zacala hodina a kdyz nam zadala praci aby sme si opsali odstavec zminule hodiny nezajimalo ji ze jsem tam nebyla a nemela jak si to dopsat ovnou mi dala za 5. Kdyz se ji po tom spoluzacka jestli by si to mohla opravit vyvolala ji a dala ji za 1 a kdyz sem se chtela nechat vyvolat ja delala jako bych tam nebyla.prosim poradte mi co mam delat. Děkuji


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Šikana?
PříspěvekNapsal: čtv 27. úno 2014 20:34:01 
Zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi zameškanou a prospanou hodinou. Nebylo by jednodušší si vyřídit IVP z důvodu nemoci?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Šikana?
PříspěvekNapsal: pát 28. úno 2014 0:42:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. dub 2011 21:16:53
Příspěvky: 61
Normální postup: promluvit si s třídním, když to nepomůže, tak s výchovným poradcem, se zástupcem ředitele. Informovat rodiče a poslat je na třídní schůzky. Rodiče si taky mohou domluvit schůzku s kterýmkoli učitelem, učitel jim jistě hodně vysvětlí, problém se zpravidla vyřeší vzájemnou dohodou. V 16 letech žákyně těžko něco vyřeší bez pomoci dospělých.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: šikana
PříspěvekNapsal: sob 29. srp 2015 14:22:15 
Potřebuju pomoc jeden kluk si vymislel že jsem ho pomlouval na facebooku a není to pravda! jenom si vymíšlí aby mě mohl zmlátit nechodím už 2 týdny ven bojím se že mě zmlátí a udělá mi ostudu ve škole i venku nevím co mám dělat:(


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne ned 30. srp 2015 11:33:49, celkově upraveno 1
přesun do jiného fóra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Šikana?
PříspěvekNapsal: ned 30. srp 2015 11:31:44 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Lukáši, jsi na portálu pro učitele, tvůj problém by bylo třeba řešit jinde. Ale je dobře, že ses ozval alespoň takto.
Měl bys asi začít tím, že o tom řekneš doma, také tvůj třídní učitel by mohl pomoci.
A přečti si starší příspěvky v této diskuzí.

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Šikana?
PříspěvekNapsal: ned 30. srp 2015 12:57:31 
Lukáš vůbec není sám. Takových případů je v každé třídě několik.

Rada moderátorky je sice užitečná, ale v každé škole by měl být nějaký skutečně fungující důvěrohodný obhájce práv dětí s vhodnými pravomocemi k řešení, aby děti (nebo učitelky, které se o stesku dítěte dozví) mohl dítěti nejlépe ihned poskytnou nejen radu, ale i účinnou pomoc.

Samozřejmě že škola má třídní učitelky s určitými pravomocemi i povinostmi, škola má různé výchovné poradkyně a komise, ale mnohdy spíš formální nebo bezzubé a netaktní, protože si v rámci spravedlnosti zavolá i druhou stranu a z trapičů jsou najednou neviňátka a navíc se žalobníčkovi ještě víc pomstí. V tom je ta bezzubost a neúčinnost různých poradenství.

Pomoc by měly děti nají nejen ve škole, ale měly by mít k dispozici i nějakou profesionální, důvěryhodnou veřejnou linku, na kterou by se mohly obrátit nejen děti, ale i rodiče, kteří jsou mnohdy zoufalí a doufají, že to nějak přejde, nebo že si učitelka všimne zlých hochů a zasáhne. Ochrání dítě a potrestá viníky. Nejhorší řešení je FB a podobné sociální sítě a fóra s identifikací osob, takže pak celý zbytek světa do podrobností ví komu kdo a jak ubližoval.

Třídní učitelky si všimnou, že některé děti mají nečekané absence, tuší nebo spíš vůbec netuší, že se dítě bojí chodit do školy nebo ze školy, že si na něj za školou násilníci počkají, ale nic se neděje, protože dítě ví, že když něco řekne, lumpové ještě přitvrdí a zvýší své výhrůžky a učitelka ze zkušenosti ví, že si to děti samy nějak vyřídí mezi sebou, že to je výchova životem.

Škola i prostředí mimo školu musí být pro dítě nejen bezpečné, ale mělo by být i přátelské, aby se děti přirozeně mohly vyvíjet a poznávat svět jako normální prostředí pro život v klidu a ne ve strachu. Kdo šikanu nezažil, neví, o co jde.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: