Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 16:41:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 13:21:22
Příspěvky: 108
Tomáš Minster píše:
Interaktivní tabule se zatím bojím :)

Můžu se zeptat, z čeho pramení Vaše obavy? :-)

_________________
Zdeňka Švecová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 16:45:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. dub 2010 14:58:40
Příspěvky: 25
Mgr. Zdeňka Švecová píše:
Tomáš Minster píše:
Interaktivní tabule se zatím bojím :)
Můžu se zeptat, z čeho pramení Vaše obavy? :-)
Nejsem zastánce přílišných obav z používání techniky při výuce, ale občas mívám pocit, že techniku při mých hodinách ovládají temné síly :) , a kdybych k tomu připojil ještě interaktivní tabuli, tak by se mohly rozmnožit :D.
Nicméně vím, že v budoucnu bude dobré se seznámit i s ní.
tm


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 16:46:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře 2010 10:20:26
Příspěvky: 39
Tomáš Minster píše:
Jano,
pasáže a krátké texty jsem využíval např. u Smrti v Benátkách, protože ten film by asi studenti "nezkousli". Interaktivní tabule se zatím bojím :) . Uznávám, že se úplně nerozvíjela kreativita studentů, ale co si pod tím mám konkrétně představit?
tm

Tak to je opravdu dobrá otázka. To jsem citovala studenty a teď jsem v obtížné situaci vysvětlit, jak bych si ji představovala já. Když jste zveřejnil svou hodinu, můžeme diskutovat o všech alternativních možnostech, kterých jste nevyužil, ale i to je účelem tohoto fóra - seznámit se s alternativami. Za rozvoj kreativity považuji například seznámení se s tím, jak vypadají filmové scénáře, přečíst nějakou pasáž z knihy a nechat studenty, aby se pokusili vytvořit scénář pro filmovou scénu. To je ale jen jedna z možností a pak by pojetí hodiny samozřejmě bylo zcela jiné. :-)


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 16:49:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 13:21:22
Příspěvky: 108
Tomáš Minster píše:
Mgr. Zdeňka Švecová píše:
Tomáš Minster píše:
Interaktivní tabule se zatím bojím :)

Můžu se zeptat, z čeho pramení Vaše obavy? :-)

Nejsem zastánce přílišných obav z používání techniky při výuce, ale občas mívám pocit, že techniku při mých hodinách ovládají temné síly :) , a kdybych k tomu připojil ještě interaktivní tabuli, tak by se mohly rozmnožit :D.
Nicméně vím, že v budoucnu bude dobré se seznámit i s ní.
tm

Moc děkuji za odpověď :-) Vašim obavám rozumím. Já mám sice interaktivní velmi ráda, ale když si na ni člověk až příliš zvykne, dlouho vše bezproblémově funguje, a pak nečekaně (když to nejméně potřebuje) selže, není to příjemné. Přeji, aby Vaše vítězství na technickém poli byla častější než porážky. ;)

_________________
Zdeňka Švecová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 16:50:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 14:15:52
Příspěvky: 252
Tomáši, chtěla jsem se Vás ještě zeptat: Viděli studenti tohoto LS virtuální hospitaci?

Pokud ANO:
- sledovali ji individuálně nebo jste se na záznam dívali třeba společně - v semináři?
- jak studenti reagovali na záznam výuky?

AH


Naposledy upravil Mgr. Alena Nosková dne čtv 22. dub 2010 16:51:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 16:51:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. dub 2010 14:58:40
Příspěvky: 25
Jana Vejvodová píše:
Tomáš Minster píše:
Jano,
pasáže a krátké texty jsem využíval např. u Smrti v Benátkách, protože ten film by asi studenti "nezkousli". Interaktivní tabule se zatím bojím :) . Uznávám, že se úplně nerozvíjela kreativita studentů, ale co si pod tím mám konkrétně představit?
tm
Tak to je opravdu dobrá otázka. To jsem citovala studenty a teď jsem v obtížné situaci vysvětlit, jak bych si ji představovala já. Když jste zveřejnil svou hodinu, můžeme diskutovat o všech alternativních možnostech, kterých jste nevyužil, ale i to je účelem tohoto fóra - seznámit se s alternativami. Za rozvoj kreativity považuji například seznámení se s tím, jak vypadají filmové scénáře, přečíst nějakou pasáž z knihy a nechat studenty, aby se pokusili vytvořit scénář pro filmovou scénu. To je ale jen jedna z možností a pak by pojetí hodiny samozřejmě bylo zcela jiné. :-)
Jano,
nápady jsou to dobré a musím se přiznat, že by mě jako studenta bavily. Nicméně se trochu obávám, že by se potom celý seminář časově poněkud rozpadl. I když by asi stálo za úvahu, věnovat se menšímu množství děl a přidat k tomu Vámi navrhované aktivity. Svou roli tam možná hraje i to, že někde v pozadí je přítomna i maturitní zkouška.
tm


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 16:54:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. dub 2010 14:58:40
Příspěvky: 25
Mgr. Alena Hesová píše:
Tomáši, chtěla jsem se Vás ještě zeptat: Viděli studenti tohoto LS virtuální hospitaci?

Pokud ANO:
- sledovali ji individuálně nebo jste se na záznam dívali třeba společně - v semináři?
- jak studenti reagovali na záznam výuky?

AH

Aleno,
ještě ne. A protože jsem jim slíbil, že se budeme věnovat Jménu růže (k tomuto dílu nevyužívám film, protože se mi nelíbí, ale rozhlasovou adaptaci), tak nevím, zda se k tomu společně dostaneme. Nicméně informaci o možnosti zhlédnutí záznamu jim poskytnu.
tm


Naposledy upravil Tomáš Minster dne čtv 22. dub 2010 16:57:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 16:56:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. říj 2007 23:26:01
Příspěvky: 169
Tomáš Minster píše:
Jana Vejvodová píše:
Za rozvoj kreativity považuji například seznámení se s tím, jak vypadají filmové scénáře, přečíst nějakou pasáž z knihy a nechat studenty, aby se pokusili vytvořit scénář pro filmovou scénu. To je ale jen jedna z možností a pak by pojetí hodiny samozřejmě bylo zcela jiné. :-)
Jano,
nápady jsou to dobré a musím se přiznat, že by mě jako studenta bavily. Nicméně se trochu obávám, že by se potom celý seminář časově poněkud rozpadl. I když by asi stálo za úvahu, věnovat se menšímu množství děl a přidat k tomu Vámi navrhované aktivity. Svou roli tam možná hraje i to, že někde v pozadí je přítomna i maturitní zkouška.
tm

Tohle vůbec není špatný návrh, umím si to jako student představit jako tečičku tohoto semináře

_________________
Jitka Krausová, moderátor


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 17:02:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře 2010 10:20:26
Příspěvky: 39
Tomáši,
v každé třídě jsou různé typy studentů. Někteří, kteří se neradi projevují před ostatními ústním projevem, se dokáží skvěle vyjádřit písemnou formou. Jak vidíte možnost v literárním semináři zkombinovat komunikaci v ústní i písemné formě?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 22. 4. 2010 od 16.30 do 18.30
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 17:05:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 14:15:52
Příspěvky: 252
Tomáš Minster píše:
Pokud jsem použil nespisovné češtiny, pak to bylo z 90% záměrně, abych zvýšil účinek apod. Ale je pro mne zajímavé, že to ostatní vnímají jinak.
tm
Toto je určitě důležitá poznámka, já sama jsem tento Váš záměr neodhalila, až nyní se mi to objasnilo :-) Ale studenti vědí, jak mluvíte, takže oni si té změny v jazyce určitě všimli.

AH


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: