Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 5. 5. 2010 od 16:00 do 18:00
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 16:45:08 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Iva Dobiášová píše:
Lenka Urbanová píše:
Dobrý podvečer!
Líbí se mi, že studenty hodně oslovujete jmény. Doporučuji totéž netmoderátorům a tutorům v e-learningu, mimo jiné proto, že tím stíráme jakousi "odosobněnost" prostředí. Vy tak činíte také záměrně?
Lenka
Musím Vás trochu "zklamat" - není to záměrné, ale přirozené. Myslím, že je dobře, když se jmény oslovujeme, že je to "normální". Alespoň pro mě.
Žádné zklamání nepřichází v úvahu, je to od vás tedy velmi citlivé a je to další bod pro vás :-) Díky za odpověď!

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 5. 5. 2010 od 16:00 do 18:00
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 16:49:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře 2010 13:05:21
Příspěvky: 50
Michal Rubáš píše:
Domníval jsem se, že hodina měla tematizovat činitele způsobující proměnlivost norem a vztah mezi etikou a sexualitou. "Poznatkový základ" je termín pí dr. Labischové, která jej použila zřejmě jako výtku, že předpokládám u studentů znalosti, které nemají. Odpověděl jsem, že nepředpokládám nic. Došlo tedy k nedorozumění. Souhlasím, že znalost pojmů z oblasti sexuality nebyla cílem hodiny. Jinak se i u nás genderová problematika probírá v sociologii. V tom se shodujeme.
Tady došlo skutečně k nedorozumění - chtěla jsem navázat na váš názor na "bezvědomostní" učení - mohu-li to tak nazvat (tedy jakýsi přístup, kdy forma převládá nad obsahem) a zeptat se v té souvislosti paní kolegyně Dobiášové (nikoliv Vás), jaké poznatky k tomuto tématu (sexualita, etika atd.) získali žáci v předchozích hodinách, s čím mohou v rámci aktivity "od otázky k otázce" pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 5. 5. 2010 od 16:00 do 18:00
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 16:53:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře 2010 11:27:14
Příspěvky: 48
Denisa Labischová píše:
Tady došlo skutečně k nedorozumění - chtěla jsem navázat na váš názor na "bezvědomostní" učení - mohu-li to tak nazvat (tedy jakýsi přístup, kdy forma převládá nad obsahem) a zeptat se v té souvislosti paní kolegyně Dobiášové (nikoliv Vás), jaké poznatky k tomuto tématu (sexualita, etika atd.) získali žáci v předchozích hodinách, s čím mohou v rámci aktivity "od otázky k otázce pracovat".
V předcházející hodině jsem se tématu nevěnovali - myslím, že jsem na toto odpovídala již panu Rubášovi, kdy jsem vysvětlovala, že jsem měla v úmyslu využít poznatky nashromážděné za celé studium (sexuální výchova na nižším gymnáziu, témata v rámci sociologie...)

_________________
Iva Dobiášová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 5. 5. 2010 od 16:00 do 18:00
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 16:56:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. říj 2007 23:25:19
Příspěvky: 429
Během diskuse se objevila některé témata, pro které on-line diskuse byla příliš krátká.
Proto budou rozvedena v tématech dlouhodobé diskuse, která budou umístěna u virtuální hospitace.
Budeme rádi, když se zapojíte.
V další virtuální hospitaci nabídneme hodinu Českého jazyka a literatury, bude zveřejněna koncem května.
Těšíme se na setkání s Vámi.

_________________
Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: ONLINE DISKUZE: 5. 5. 2010 od 16:00 do 18:00
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 17:00:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře 2010 13:05:21
Příspěvky: 50
Ráda bych poděkovala všem dnešním účastníkům on-line diskuze k virtuální hospitaci na téma Lidská sexualita a etika, která přinesla spoustu námětů pro výuku OSZ na gymnáziu. Věřím, že se k některým diskutovaným tématům vrátíme i později v off-line diskuzi. Ještě jednou děkuji kolegyni Dobiášové a přeji jí nadšení a mnoho skvělých nápadů v její další práci se studenty.

Denisa Labischová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: