Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jeden den ze života ...
PříspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 20:04:41 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Desetiminutová psací aktivita použitelná téměř kdekoliv.
Jejím cílem je, aby se žáci uvědomili, co všechno vědí o probraném tématu. Jejich úkolem je napsat krátké vyprávění v ICH formě.

Takže co třeba "jeden den ze života trepky velké" nebo "jeden den ze života mínusu před závorkou" nebo "jeden ze života gladiátora" nebo "jeden den ze života lučavky královské"?

Citace žákovské práce:
Jsem trepka. Už zase se šnečím tempem a se svými brvami pohybuju ve vodě (i když šnek je na mě příliš rychlý). Moje tělíčko je dobře chráněné pelikulou. To je taková blána. Ve mně je zase mokro. Celé tělo je vyplněné cytoplazmou. Právě se připravuji na dělení. Škrtím se. Moje dvě jádra se dělí a já již necítím svou druhou půlku. Proces je u konce. Musím dorůst a pak se zase musím rozpůlit. Mám na něco chuť Z toho dělení mi pořádně vytrávilo. Asi si dám ňákou bakterii. Vše se dostane do vakuoly. Pak to jídlo zase odejde buněčnou řití. Taky musím odstranit drobet vody. Na to poslouží stažitelná vakuola. Ale co to? Nikde žádná voda. Musím na sebe dát plášť. Tedy promiňte cystu. Naštěstí už voda zase přibývá. Konečně ze sebe můžu stáhnout plá…. Tedy cystu. Mám dobrý život, že?

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: