Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Pravidla fóra


Pokud máte dotaz k fungování modulu DUM na Metodickém portálu, něco se vám nedaří udělat, něčemu nerozumíte, nebo vás něco k modulu DUM zajímá, projděte si existující témata, možná odpověď najdete. A když nenajdete, ZEPTEJTE SE! Klikněte na tlačítko NOVÉ TÉMA a svou otázku napište. Fórum sledují lidé, kteří o modul DUM pečují, ale i vy můžete odpovídat na dotazy svých kolegů!

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Možnost reagovat na připomínky recenzenta
PříspěvekNapsal: ned 27. pro 2009 16:28:53 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
mám dvě poznámky k DUMům

1) Trochu (někdy trochu víc) mi chybí možnost reagovat na připomínky recenzenta. Přímá jednosměrnost komentářů k materiálu (směrem od recenzenta k autorovi) by měla být zárukou objektivity .. ale nastanou situace, kdy se může recenzent mýlit např. ve výkladu zadání úlohy (což řeším teď) a stačilo by si to ujasnit bokem mimo schvalovací proces materiálu.
Psát vysvětlení pro recenzenta přímo do DUMu je divné .. já se teď snažila dokreslit k řešení úlohy náčrt, ze kterého je zřejmé, že mám pravdu já, ale slovní komentář by byl rychlejší.

Mluvili jsme o tom na konferenci portálu v Plzni, Lucka Poláková a Honza Šperl navrhovali spojení s recenzentem přes koordinátory DUMů, což je řešení možné .. ale zase mi přijde zbytečně zdlouhavé


2) Stalo se mi teď už podruhé, že jednou ze "závad" materiálu, která byla důvodem vrácení k přepracování byla nezobrazující se část textového pole ve WORDU. Potíž je v tom, že u sebe vidím celý obsah textového pole .. je mi jasné, kde problém vznikne ..
- buď použitím fontu, který třeba recenzent nemá a automaticky pak může dojít k rozhození formátu dokumentu i textového pole .. dá se vyřešit ukládáním fontu s materiálem, ale velikost souboru pak zbytečně narůstá
- nebo druhá možnost - užití jiné verze MS Office než mám nainstalovanou já (2000), ale nemám šanci zjistit, kde potíž je, pokud recenzent neuvede verzi, ve které si materiál prohlížel.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 1
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Modul DUM
PříspěvekNapsal: úte 26. led 2010 13:25:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
A co se, Hanko, týče možnosti kontaktovat a ujasnit si některé věci s recenzentem daleko podrobněji a osobněji než jak je tomu dosud, také bych to přivítala. Vlastně už jsem to jednou dávno navrhovala, ale nevyšlo to. :cry:

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Modul DUM
PříspěvekNapsal: úte 26. led 2010 17:38:53 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Ahoj holky, určitě s vámi souhlasím, bylo by fajn komunikovat přímo s recenzentem.
Možná proto raději přispívám do wiki :D je to prostě pro mě snazší :lol:

_________________
Míša G.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Modul DUM
PříspěvekNapsal: úte 26. led 2010 17:48:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 7:40:28
Příspěvky: 102
Mgr. Hana Pilařová píše:
mám dvě poznámky k DUMům

1) Trochu (někdy trochu víc) mi chybí možnost reagovat na připomínky recenzenta. Přímá jednosměrnost komentářů k materiálu (směrem od recenzenta k autorovi) by měla být zárukou objektivity .. ale nastanou situace, kdy se může recenzent mýlit např. ve výkladu zadání úlohy (což řeším teď) a stačilo by si to ujasnit bokem mimo schvalovací proces materiálu.
Psát vysvětlení pro recenzenta přímo do DUMu je divné .. já se teď snažila dokreslit k řešení úlohy náčrt, ze kterého je zřejmé, že mám pravdu já, ale slovní komentář by byl rychlejší.

Dobrý den, reaguji trochu pozdě, ale lépe nyní než nikdy. Samozřejmě, že Vaše argumenty jsou velmi silné a je opravdu těžké neustále obhajovat ty naše. Přesto zatím nad změnou neuvažujeme.
Možná nejdůležitější otázkou pro zavedení této funkce je, do jaké míry by byla v tuto chvíli potřebná. Těch názorů a ohlasů je už docela dost, přesto v celém objemu příspěvků je to zatím zanedbatelné procento uživatelů, kteří po této změně volají. Další otázkou je, do jaké míry by byla tato funkce využitelná, popřípadě zneužitelná. Proto je pro nás zatím snazším řešením komunikaci mezi autorem a recenzentem zprostředkovávat, než ji uvolnit.
Takže zatím Vaše hlasy nevyslyšíme, přesto je bereme velmi intenzivně na vědomí.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Modul DUM
PříspěvekNapsal: úte 26. led 2010 18:38:00 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Tak já chápu vaše argumenty a není třeba jejich obhajovat :) Jen upozorňuju na to, že někdy by možnost nechat recenzentovi vzkaz před dalším kolem recenze, urychlila komunikaci a pomohla porozumění.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Modul DUM
PříspěvekNapsal: úte 26. led 2010 23:24:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
dobrý nápad

souhlasím s Hankou

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Modul DUM
PříspěvekNapsal: sob 06. bře 2010 14:02:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. srp 2009 12:13:41
Příspěvky: 15
Tak aby nás bylo víc :-): přimlouvám se ze všech sil za možnost komunikovat s recenzentem, třeba jen kdyby někde bylo nepovinné políčko "Komentář pro recenzenta" nebo něco takového, protože takto někdy vznikne problém jen z nedorozumění, a je zbytečně komplikované a zdlouhavé řešit věci přes koordinátory.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 1
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: