Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Pravidla fóra


Pokud máte dotaz k fungování modulu DUM na Metodickém portálu, něco se vám nedaří udělat, něčemu nerozumíte, nebo vás něco k modulu DUM zajímá, projděte si existující témata, možná odpověď najdete. A když nenajdete, ZEPTEJTE SE! Klikněte na tlačítko NOVÉ TÉMA a svou otázku napište. Fórum sledují lidé, kteří o modul DUM pečují, ale i vy můžete odpovídat na dotazy svých kolegů!

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Citace a zdroje
PříspěvekNapsal: pát 21. říj 2011 12:46:30 
Dobrý den,
mám menší problém s citacemi zdroje obrázků. Již delší čas mám v počítači obrázky, které jsem se rozhodl použít do DUM. Bohužel, k uvedeným obrázkům nemám zaznamenanou zdrojovou stránku z které jsem je stáhl. Jediné co si pamatuji je, že jsem je našel přes vyhledávač Google.com. Domnívám se, že jako citaci tento odkaz použít nelze, ale rád bych znal Váš názor, případně radu na řešení situace (mimo najít si jiné obrázky samozřejmě).
Děkuji,
Na shledanou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Citace a zdroje
PříspěvekNapsal: pát 21. říj 2011 14:11:59 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Dobrý den pane Schobere,
máte pravdu, že odkaz na http://www.google.com/ nestačí. Je třeba dodat odkaz na stránku, kde je obrázek a informace o licenci, pod kterou je obrázek publikován.

Můžete ale zkusit vyhledat stránky, kde Vaše obrázky jsou - jestli třeba na některé z nich nebude licence (samozřejmě vhodná k využití v DUM). Zobrazte si stránku http://images.google.cz/ a do vyhledávacího okénka přetáhněte Váš obrázek. Google se pokusí vyhledat identické obrázky na internetu a třeba budete mít štěstí.

Budu ráda, když dáte vědět, jestli je tato cesta alespoň částečně úspěšná.

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: