Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Pravidla fóra


Pokud máte dotaz k fungování modulu DUM na Metodickém portálu, něco se vám nedaří udělat, něčemu nerozumíte, nebo vás něco k modulu DUM zajímá, projděte si existující témata, možná odpověď najdete. A když nenajdete, ZEPTEJTE SE! Klikněte na tlačítko NOVÉ TÉMA a svou otázku napište. Fórum sledují lidé, kteří o modul DUM pečují, ale i vy můžete odpovídat na dotazy svých kolegů!

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odměna za DUMy nad 10 tisíc
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 13:31:05 
Dobrý den všem,

v letošním roce je změna (ze zákona) u "Dohod o provedení práce" (DPP).
Může se stát, že vložíme nové DUMy např. v březnu a v dubnu a proces recenzí a schvalování proběhne tak, že nám budou DUMy "účtovány" za jeden měsíc, např. duben. Pak by se mohlo stát, že odměna překročí 10 tisíc.

A tady nastává problém. Loni platila srážková daň 15 procent, letos se z částky nad 10 tisíc platí sociální a zdravotní (plus příslušná administrativa kolem toho...).

Bude tohle "riziko" nějak ošetřeno? Jde totiž o hodně peněz. Překročením desetitisícové částky o korunu už přijdeme o částku v tisících.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Odměna za DUMy nad 10 tisíc
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře 2012 9:28:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 8:50:29
Příspěvky: 35
Dobrý den,

při publikaci materiálu, v modulu DUM na webových stránkách http://www.rvp.cz, je autor e-mailem informován o výši honoráře. Dohoda o provedení práce je autorovi vystavena k 9. dni každého měsíce, o jejím vystavení je autor také informován e-mailem.

Autor si je při podpisu Dohody o provedení práce (DPP) vědom, že všechny jeho uzavřené pracovněprávní vztahy nepřekračují měsíčně rozsah 1,5 úvazku pracovní doby u NÚV, MŠMT či jiných přímo řízených organizací MŠMT a u subjektů řešících projekty ESF OP VK. Výši vystavených DPP si autor může ověřit ve svém Profilu. Dále velikost úvazku u NÚV si autor může ověřit u vedoucí referátu Metodického portálu, paní Pavlíny Hublové (pavlina.hublova@nuv.cz) v pracovních dnech do 9. dne měsíce včetně.

Materiály, které vznikly v rámci jiných projektů podporovaných ESF (autor označí při vytvoření DUM), např. projekty ESF OP VK (EU peníze školám „šablony“) nebo jsou převzaty z jiných zdrojů, nejsou propláceny. Autorům za ně nenáleží finanční odměna.

S přáním příjemného dne
Tereza Hubená

_________________
Konzultant Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Odměna za DUMy nad 10 tisíc
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře 2012 13:19:08 
Možná jsem byl nepochopen.
1) Nikdy se mi nestalo, abych dostal mailem informaci o finančním ohodnocení konkrétního DUMu.
2) Poukazuji na to, že když odměna dosáhne 10000 Kč, dostanu čistého 8500 Kč; jakmile ale dosáhne odměna 10001 Kč, čistého to bude kolem 6500 Kč (tj. ztráta dvou tisíc).

A právě na toto jsem se ptal, zda je to nějak ošetřeno - aby nedocházelo ke "kumulaci" výplaty za DUMy. Stalo se mi totiž, že DUM jsem vložil v listopadu, schválen byl v prosinci a DPP mi přišla v únoru (a v dohodě stál termín vypracování únor!).


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Odměna za DUMy nad 10 tisíc
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře 2012 15:03:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 8:50:29
Příspěvky: 35
Dobrý den,

funkce odeslání informačního mailu autorovi o výši honoráře je novinka od ledna roku 2012. Jelikož se jedná o novou funkci, nemohl jste se s ní dosud setkat. Tato funkce umožňuje autorovi mít přehled o výši honoráře. Pokud výše honoráře přesáhne 10 001,- Kč, obraťte se na vedoucí referátu Metodického portálu RVP.CZ, paní Pavlínu Hublovou pavlina.hublova@nuv.cz, +420 777 769 418.

S pozdravem
Tereza Hubená

_________________
Konzultant Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: