Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Pravidla fóra


Pokud máte dotaz k fungování modulu DUM na Metodickém portálu, něco se vám nedaří udělat, něčemu nerozumíte, nebo vás něco k modulu DUM zajímá, projděte si existující témata, možná odpověď najdete. A když nenajdete, ZEPTEJTE SE! Klikněte na tlačítko NOVÉ TÉMA a svou otázku napište. Fórum sledují lidé, kteří o modul DUM pečují, ale i vy můžete odpovídat na dotazy svých kolegů!

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrácený DUM, změna šablony
PříspěvekNapsal: pát 30. bře 2012 16:35:11 
Dobrý den,

byl mi vrácen k přepracování DUM, kde mimo jiných věcných požadavků píše recenzent, že není použita šablona platná od 12.3.2012.

1) Nikde jsem se o nutnosti použít novou šablonu nedozvěděl.
2) Znamená to, že mi budou vráceny všechny vložené DUMy kvůli změně šablony? Nedalo by se to vyřešit "u vás"?

Děkuji za odpovědi.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vrácený DUM, změna šablony
PříspěvekNapsal: pon 02. dub 2012 9:53:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 8:50:29
Příspěvky: 35
Dobrý den,

děkuji za dotaz.

Odpověď na otázku č. 1: Při vložení materiálu zaškrtáváte kolonku, že materiál je v souladu s pravidly pro publikaci na Metodickém portálu RVP.cz. V příručce pro autory DUM - Typografická pravidla DUM je uvedeno:

Dokumenty textového a tabulkového charakteru mají v patičce umístěný text: „Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je (jméno a příjmení autora). Dostupné z Metodického portálu http://www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).“ Text je psán kurzívou šedým písmem (80 %) a zarovnán na střed, viz tento dokument. Stejný text je umístěn ve vlastnostech dokumentu (Soubor → Vlastnosti). Pro autory dokumentů editorů Write z balíku OpenOffice.org a Word z balíku Microsoft Office jsou připraveny šablony, které tyto požadavky již splňují.

Povinné zápatí musí být minimálně uvedeno na prvním a posledním slaidu prezentace. Pokud je uvedeno na všech slaidech, musí být text na všech slaidech totožný.

Odpověď na otázku č. 2: Recenzent posuzuje materiál po obsahové a grafické stránce, dodržování autorského zákona, materiál Vám bude vrácen k přepracování.
Pokud máte jakýkoliv dotaz k vyjádření recenzenta, obraťte se na koordinátora DUM tereza.hubena@nuv.cz, který Vám pomůže vyřešit vzniklou situaci.

Příjemný den
Tereza Hubená

_________________
Konzultant Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vrácený DUM, změna šablony
PříspěvekNapsal: ned 15. dub 2012 17:11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. říj 2011 20:14:43
Příspěvky: 2
Děkuji za odpověď, nicméně je tu jistý problém.

Stáhl jsem si aktuální šablonu PPT http://autori.rvp.cz/wp-content/uploads ... a-2012.ppt a v zápatí ostatních snímků kromě prvního je uvedeno:
Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Ovšem recenzent mi moje DUMy vrací s tím, že zpatí neodpovídá požadavkům a VÚP již neexistuje.

Doslova mám v jeho pokynech napsáno:
nutné úpravy, povinné zápatí má být pouze na třech řádcích, v materiálu prezentace je uvedeno v zápatí VÚP, tato instituce již neexistuje, vytvořte zápatí tak, jako na ostatních stránkách materiálu / vždy pouze na tři řádky

Na této stránce http://autori.rvp.cz/obecne-informace/t ... a-pravidla jsou pokyny pro zápatí:

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je (jméno a příjmení autora). Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Mohl by v tom tedy někdo udělat pořádek? Použil jsem platnou šablonu staženou z vašeho webu a rezenzent mi to neustále vrací k předělání.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vrácený DUM, změna šablony
PříspěvekNapsal: ned 15. dub 2012 17:34:38 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
já i v té šabloně mám tento text "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je (jméno a příjmení autora). Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků."

Takže buď už někdo opravil nebo je problém v cachi vašeho PC

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vrácený DUM, změna šablony
PříspěvekNapsal: ned 15. dub 2012 18:16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. říj 2011 20:14:43
Příspěvky: 2
Jo, to já mám taky, ale jen na prvním snímku. Schválně si vytvořte nový snímek a uvidíte...


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vrácený DUM, změna šablony
PříspěvekNapsal: ned 15. dub 2012 18:55:00 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Ing. Pavel Kříž píše:
Na této stránce http://autori.rvp.cz/obecne-informace/t ... a-pravidla jsou pokyny pro zápatí:

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je (jméno a příjmení autora). Dostupné z Metodického portálu http://www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Dobrý den pane Kříži,
děkujeme za upozornění, stránka je už opravena. Šablony ještě jednou překontrolujeme.

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: