Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 13:46:15 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. čer 2009 12:14:57
Příspěvky: 673
O čem diskutujeme? Vše je evidentně rozhodnuto. Testovatat se bude. A elektronicky. Děláte z nás blbce.

Viz http://www.novinky.cz/veda-skoly/224841 ... kware.html


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 14:31:47 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Ano, tato zpráva prolétala médii už včera a lehce zkresleně: ""plošné testy 5. a 9. tříd zajistí Deloitte Advisory a Kware" ...
Nevíme nic víc, než vy, občas býváme překvapení, až zaskočení :-)

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 16:19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Lenka Urbanová píše:
Ano, tato zpráva prolétala médii už včera a lehce zkresleně: ""plošné testy 5. a 9. tříd zajistí Deloitte Advisory a Kware" ...
Přesné výsledky zadávacího řízení jsou na http://www.ceskaskola.cz/2011/02/kdo-bude-pripravovat-testovani-zaku-zs.html.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 21:23:46 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
To je smutný posun v transparentní diskuzi. Pan ministr má přání...to je hezké, ale proč nás tedy vyzývá k diskuzím a spolupráci? Aby měl alibi? MŠMT si tak nějak běží samo. Aspoň na mne to ten dojem bohužel dělá, i když si čtu oznámení, výsledky, prostě všechno. Omlouvám se, ale optimismus jsem ztratila.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 21:30:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. led 2011 18:18:07
Příspěvky: 49
:shock: Ministr z nás právě udělal loutky ve svém divadýlku! Možná jen zkouší, co si necháme líbit?!


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: čtv 10. úno 2011 23:56:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led 2011 10:49:02
Příspěvky: 257
Mgr. Zdeněk Sotolář píše:
O čem diskutujeme? Vše je evidentně rozhodnuto. Testovatat se bude. A elektronicky. Děláte z nás blbce.


Jak napsal o pár řádek výš Tomáš Pavlas, tato diskuse byla zahájena jako diskuse o tom, jak má být popsáno nejdříve to, co se bude testovat, pak také to, co se bude ověřovat jinými způsoby (netestovatelné výstupy). Že cílem p. ministra je testování, a to pokud možno elektronické, je jasné od začátku. Viz prohlášení vlády, prohlášení ministra, úvodní slovo.

Je pravda, že několik diskutujících zde opakovaně vyjadřuje svůj nesouhlas s celou myšlenkou testování, případně i standardů. Pokud by tomu tak nebylo, bylo by to věru velmi podivné. Znáte jakýkoli politický krok, který má jen příznivce? Snad i zde "zdola" vyvolaná diskuse o testování vůbec přinese nějaké informace.

Vážnější problém (z mého hlediska) je, že se ukazuje, jak obtížné bude dojít zejména v některých předmětech ke shodě na podobě standardu nebo aspoň k tomu, aby vznikl materiál, nad kterým by šlo diskutovat.

Žádná kaše není tak horká, jak se uvaří. Ve funkčním období této vlády mohou proběhnout stejně jen přípravné kroky a různé pilotáže a generálky. Takže to neberte tak fatálně, celé rozhodnutí ještě projde veřejnou kontrolou při příštích volbách.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: pát 11. úno 2011 8:38:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Přečtěte si o firmě, která má odborně pomáhat s vedením projektu „Automatizovaného testování 5. a 9. tříd základních škol“ po dobu deseti měsíců za 1 570 000 Kč bez DPH v http://www.ceskaskola.cz/2011/02/kdo-bude-pripravovat-testovani-zaku-zs_11.html. Opravdu to tak horké nebude...


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: pát 11. úno 2011 8:41:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led 2011 9:01:43
Příspěvky: 37
Firma, která byla vybrána tento týden,bude pravděpodobně zapisovat příklady do databáze. Kritičtější bude březnový výběr firmy, která vytvoří databázi osobních a citlivých dat a bude provádět vlastní testování.

Pan Dominik Dvořák píše: “Žádná kaše není tak horká, jak se uvaří. Ve funkčním období této vlády mohou proběhnout stejně jen přípravné kroky a různé pilotáže a generálky. Takže to neberte tak fatálně, celé rozhodnutí ještě projde veřejnou kontrolou při příštích volbách.”

Jenže smlouvy budou pravděpodobně uzavřeny v tomto volebním období.

http://ekonom.ihned.cz/c1-49515690-ajta ... adaji-stat


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: pát 11. úno 2011 10:15:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led 2011 10:49:02
Příspěvky: 257
Slyšel jsem osobně od p. ministra, že "velké" výběrové řízení bude jen na tři roky, tzn. na pilotní testování na vzorku, generálku a buď jedno "ostré" nebo druhé zkusmé plošné testování. To mi přijde rozumné. (Možná by se mi líbila ještě kratší smlouva, ale doufám, že v ní bude dost pojistek, aby od ní šlo odstoupit dřív.) Další vláda tedy dostane data, smlouva v tu dobu vyprší a budoucí politická reprezentace bude se moci rozhodnout, co udělá s daty a zda bude pokračovat s testováním.

Jak jsem tu opakovaně napsal, standardy mají smysl, i pokud by se testování nakonec nerealizovalo, a to mj. právě díky diskusi, v níž se vyjasňují cíle předmětů problémy jejich současné výuky - viz třeba zde čeština.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Strategie testování
PříspěvekNapsal: sob 12. úno 2011 20:58:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. úno 2011 20:30:49
Příspěvky: 4
Původně jsem chtěl napsat rozsáhlejší příspěvek. Tuto "diskuzi" sleduji od samého začátku, protože mne toto téma zajímá. Po sledování celého vývoje ale mohu bohužel konstatovat smutnou skutečnost, že diskuze, argumenty a názory "běží", konečné rozhodnutí je ale "politické" a ne věcné.

Pan ministr má nápad, pan ministr rozhodne.

Učím už řadu let a nedělám to pro peníze. Učím, protože mne tato práce baví a přijde mi smysluplná. Vždy mne oslovovaly názory a postřehy "filosofů výchovy" - z našich luhů a hájů hlavně J.A.Komenský a P.Pitr. To, co zde probíhá, resp. proběhlo, je ale přesně proti tomu, co má nějaký smysl.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 180 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: