Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 13:06:05 
Omlouvám se pokud nebyly informace správné (zastoupení firmy na trhu atd.) - takové informace mi byli podány - prodávám jak jsem koupila... A pokud tato značka není v Evropě známá, tak je to podle mne škoda - mě se líbila moc :)
Ohledně technologie multitouch - pokud jste měl na mysli možnost práce více dětí na tabuli apod., tak já osobně v tom nevidím tak obrovskou výhodu a nezbytnost. Upřímně ať každyý učitel sám za sebe si řakne kolikrát využil možnosti, aby pracovalo více dětí najednou u klasické tabule? A kolik úkolů každý z nás vymyslí tak, aby na tabuli pracovalo současně více dětí. Já jsem se bez toho obešla a nijak zvlášť mi to nevadilo, zdá se mi, že je to spíš momentílní otázka módy - firmy se předhánějí vším možným...
Psaní na tabuli fixy možná nabízejí i ostatní technologie, ale asi nebudou dotykové, ale s aktivním perem, že :?:
Co se týká psaní fixy na tabuli - to netuším jak bude plocha vypadat za nějaký čas :o , ale ve škole máme keramické tabule všude už několik let a jsou stále perfektní - asi záleží na tom, zda používáte správné fixy, určené na tyto tabule, nebo také kvalitní tabule;)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 13:33:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Lucie Komárková píše:
Ohledně technologie multitouch - pokud jste měl na mysli možnost práce více dětí na tabuli apod., tak já osobně v tom nevidím tak obrovskou výhodu a nezbytnost.
Nemyslel, multitouch je terminus technicus pro ovládání objektů více dotyky, například zvětšování obrázků či celých stránek dvěma prsty (jako třeba na iPhone nebo iPadu, případně viz http://www.youtube.com/watch?v=b3garGwa63E). Současnou práci více uživatelů na tabuli také nepovažuji za prioritní vlastnost IWB.
Lucie Komárková píše:
Psaní na tabuli fixy možná nabízejí i ostatní technologie, ale asi nebudou dotykové, ale s aktivním perem, že :?:
Z čeho tak usuzujete? Kromě některých tabulí s detekcí dotyku měřením odporu, není důvodu, tedy u klasických tabulí s projektorem s infračervenou, optickou či kapacitní technologií snímání dotyku bez pera je psaní fixem možné.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: ned 27. úno 2011 17:40:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Nechci rušit "vaše kruhy" :-) - debata se rozjela slibně.
Nicméně třeba pomůže k dalším názorům lehké shrnutí.
Co mmj. zaznělo?

  • Co přijde důležité: důležitější než typ tabule je zvolit tabuli s krátkou projekcí, kdy projektor nevrhá stín na plátno a neoslňuje
  • Varianta k IWB: snímače, které udělají interaktivní tabuli z běžné tabule
  • Obecná rada - platí?: koupit jeden SMART Board, jeden Activ a další eBeamy. První dvě kvůli softwaru, poslední kvůli cenové dostupnosti...
  • Alternativa pro malotřídky: velkoplošná 50" nebo 60" dotyková obrazovka na mobilním stojanu
  • Shrnutí typů IWB od Janka Wagnera:
    1. levné senzory typu eBeam, Onfinity a další,
    2. senzory přímo v dataprojektorech BenQ, Acer, Dell, 3M, Epson i dalších,
    3. klasické SMARTboard, ACTIVboard, InterWrite, Hitachi, Panasonic, IWETA, Triumph-Adler, Polyvision a další (dají se členit podle technologie snímání: elektromagnetické pasivní a aktivní, tlakové, optické atd. nebo jen hrubě dle ovládání perem či prstem, podle počtu současně zpracovávaných dotyků, podle připojení atd.) 
    4. velkoplošné obrazovky SMARTboard, J4W, Triumph-Adler, Samsung a další (opět různé technologie snímání: infračervené, optické atd.).

A naposledy diskuse, zda tabule Qomo ano, či ne :-).

Jaký máte názor na výše uvedené vy? Co dalšího vás napadá?

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: ned 27. úno 2011 20:26:24 
To vše co popisujete jako výhody, poskytuje mimio jiné i systém DYMO Mimio, používaný hojně díky ceně a zejména souborové kompatibilitě se Smart a Activboard. Vlastnosti klasické keramické tabule jsou samozřejmě zachovány.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: sob 05. bře 2011 11:16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Aktualizoval jsem článek v České škole http://www.ceskaskola.cz/2011/02/jan-wagner-interaktivni-tabule-v-roce.html, počet výrobců IWB na českém trhu stoupl na 24 (a zřejmě nejsme na konci).

Nejvíce přibylo výrobců interaktivních projektorů, ale i interaktivních obrazovek.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 18:17:36 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. lis 2007 20:20:52
Příspěvky: 961
Znáte či máte zkušenost s flexilearn?

_________________
Zdraví Jenda


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 18:59:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Mgr. Jan Zouhar píše:
Znáte či máte zkušenost s flexilearn?
Je to relativně slušně navržený systém, ale myslím, že vzhledem k vývoji je to slepá ulička, stejně jako i-učebnice a podobné proprietární systémy. Při ceně 49 Kč za rok a žáka, nevím, nevím...


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 19:06:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Lucie Slejšková píše:
  • Co přijde důležité: důležitější než typ tabule je zvolit tabuli s krátkou projekcí, kdy projektor nevrhá stín na plátno a neoslňuje
Proč ještě kupovat tabuli s projektorem, když jsou k dispozici dotykové obrazovky s lepšími parametry?
Lucie Slejšková píše:
  • Obecná rada - platí?: koupit jeden SMART Board, jeden Activ a další eBeamy. První dvě kvůli softwaru, poslední kvůli cenové dostupnosti...
To je samozřejmě nesmysl a vzhledem k uzavřenosti a proprietárnosti prvních dvou (o ceně nemluvě) i cesta do pekel.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: pát 27. kvě 2011 12:11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. kvě 2011 11:42:36
Příspěvky: 1
Technologie multitouch je podle mně prospěšná v zvýšení atraktivity práce s tabulí (právě proto, že děti ji z mobilů a tabletů dobře znají).

Jinak zajímalo by mě, jestli se u nás někde aktivně využívá tento koncept - jak s pomocí ovládače z Wii levně vytvořit interaktivní tabuli (samozřejmě s funkčností, která zodpovídá low-cost verzi, ale je to nepochybně zajímavé):
http://www.youtube.com/watch?v=5s5EvhHy ... r_embedded


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jakou interaktivní tabuli do výuky?
PříspěvekNapsal: pát 27. kvě 2011 12:33:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Adela Hrivnáková píše:
Technologie multitouch je podle mně prospěšná v zvýšení atraktivity práce s tabulí (právě proto, že děti ji z mobilů a tabletů dobře znají).
Souhlasím, tohle je velmi silný argument. Škoda, že největší výrobci interaktivních tabulí stále nabízejí své výběhové modely, které multitouch nepodporují.
Adela Hrivnáková píše:
Jinak zajímalo by mě, jestli se u nás někde aktivně využívá tento koncept - jak s pomocí ovládače z Wii levně vytvořit interaktivní tabuli (samozřejmě s funkčností, která zodpovídá low-cost verzi, ale je to nepochybně zajímavé):
http://www.youtube.com/watch?v=5s5EvhHy ... r_embedded
Experimentuje s ním například člen Jednoty školských informatiků Filip Vaculík z jedné plzeňské ZŠ.

Low-end senzorů se vyrábí plno, ale bohužel do ČR se nedováží.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron