Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neklasifikace
PříspěvekNapsal: úte 20. srp 2013 15:40:42 
Poraďte prosím! Jsem po mononukleóze,takže jsem dlouhodobě chyběla ve škole a na vysvědčení,z konce třetího ročníku gymnázia,mám čtyřikrát N. Ostatní učitelé to pochopili,protože jsem měla potvrzení od lékařky o dlouhodobém onemocněni a navíc ze všech předmětů jsem si během pololetí dodělala všechny testy i zkoušení a abych svou vysokou absenci vykompenzovala,nechávala jsem se dobrovolně přezkoušet,takže jsem nakonec měla více známek,než ostatní. Správně bych prý měla na ten konec srpna dostat papír,kde jsou vypsané otázky na přezkoušení,nebo okruhy témat,na které jsem chyběla a budu z nich tedy přezkoušena. Tyto papíry jsem ale dostala jen od dvou profesorů a od té jedné,kterou mám na ty zbylé dva předměty jsem nic nedostala,protože na smluvenou schůzku v jejím kabinetě se nedostavila a jen vzkázala po kolegyni,že již nebude k zastižení. Psala jsem jí tedy email,jestli by mi témata mohla alespoň zaslat,ale ještě neodpověděla. Přijde mi zbytečné učit se celé pololetí,jako bych dělala reparát,když mám jít jen na dozkoušení. Někdo mi říkal,že je zkouška jakoby "neplatná",když ona nesplnila tamto? A mám ještě jeden dotaz,pokud bych chtěla přejít na jinou školu a k těmto zkouškám vůbec nešla,známka se mi prý napíše normálně,jako bych nechyběla a tím pádem nemusím přecházet o ročník níže,je to pravda? Předem děkuji za odpověď.
PS: Nedala mi N zbytečně,když jsem měla všechny známky a dokonce i potvrzení od lékaře?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Neklasifikace
PříspěvekNapsal: stř 21. srp 2013 21:21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 03. čer 2008 7:01:06
Příspěvky: 35
Jelikož nikdo neodpovídá, tak se pokusím já.
Podmínky, kdy je žák neklasifikován, má stanovit klasifikační řád (součást školního řádu). Často je ustanovení velmi obecné. Vyučující ale neklasifikování žáka musí zdůvodnit na klasifikační pedagogické radě. Seznam požadavků na rozsah učiva k dodatečné zkoušce je běžný, ale nevím , zda je formálně povinný - může být přímo zmíněn v klas. řádu školy. Neklasifikování se vztahuje na klasifikační období - tedy celé pololetí a tomu obvykle odpovídá rozsah učiva. Učitel může rozsah vzhledem k dílčímu zkoušení omezit, ale nemusí. Dovolávat se požadavků ke zkoušce je trochu problematické. Vyučující mohou být k zastižení až po nástupu do práce (asi v úterý)a zkouška je asi brzo. Je možné radit se s třídním učitelem nebo vých.poradcem. Je také možné kontaktovat vedení školy (ředitel a zástupce ve škole určitě už budou), ale to může zkoušející vnímat jako stížnost. (Poznámka: V původní zprávě jsou chybně čárky, za čárkou se pak vždy nechává mezera.)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: