Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nesouhlas s napomenutím - jak řešit ve škole?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer 2015 12:14:39 
Dobrý den, jsem maminka své 14 leté dcery. Moje dcera zapomněla za půlrok 5x žákovskou knížku. Pomůcky na hodiny nosí, nezapomíná je. V žákovské knížce nemá ani jednu poznámku o tom, že by nenosila pomůcky, ani jednou mě (rodiče) neinformovali. Dnes je den před vysvědčením a dcera dostala napomenutí třídního učitele za nepořádnost. Dcera má vyznamenání a po prvé za dlouhou dobu mohla jít na hrad na ocenění za vyznamenání. Kvůli napomenutí však nemůže. Paní ředitelka nás nemá zrovna nejvíce v oblibě, tak by nás zajímalo zda v tom nemá prsty ona. Můžete nám poradit prosím?


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne čtv 25. čer 2015 20:33:30, celkově upraveno 1
úprava předmětu tématu a přesun do jiného fóra


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nesouhlas s napomenutím - jak řešit ve škole?
PříspěvekNapsal: sob 27. čer 2015 15:44:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. srp 2011 11:19:57
Příspěvky: 63
Ze školského zákona vyplývá (§ 21), že zákonný zástupce má práva na informace o průběhu a výsledcích vzdělávání svého dítěte, má právo se vyjadřovat ke všem rozhodnutím týkajícím se podstatných záležitostí jejich vzdělávání, přičemž jejich vyjádřením musí být věnována pozornost a také mají právo na informace a poradenskou pomoc školy v záležitostech týkajících se vzdělávání.
Na informace o tom, že Vaše dcera opakovaně zapomínala žákovskou knížku, máte právo. Pokud jste takovou informaci neobdržela a Vaše dcera dostala na konci roku napomenutí, nebyla jste o průběhu vzdělávání své dcery informována. Obraťte se na třídní učitelku, popř. na ředitele školy.
Navíc školní řád obsahuje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků (§ 30), kde by měly být uvedeny důvody pro udělení napomenutí a systém, jakým je napomenutí uděleno (jak jsou zákonní zástupci informováni, jaká jsou kritéria pro jejich udělení). O výchovných opatřeních pojednává § 31 školského zákona.
Ve vyhlášce o základním vzdělávání je uvedeno, že žákovi i jeho zákonnému zástupci má být udělení výchovných opatření oznámeno prokazatelným způsobem.
Den před vysvědčením je myslím dost pozdě.
Školní řád by měl být na přístupném místě ve škole, možná ho máte i doma, nebo je na webových stránkách školy. Prostudujte. V případě, že shledáte nesrovnalosti (pokud jste nebyla informována, nebyly dodrženy zveřejněné zásady,...), obraťte se bez prodlení na školu.
V § 52 školského zákona je uvedena možnost o přezkoumání výsledků hodnocení žáka, a to do 3 pracovních dnů ode dne, kdy se o hodnocení prokazatelně dozvěděl, nejpozději však do 3 pracovních dnů ode dne vydání vysvědčení. Výsledky vzdělávání přezkoumá ředitel školy. V případě zjištění porušení těchto pravidel ředitel školy nebo krajský úřad výsledek hodnocení změní; nebyla-li pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků porušena, výsledek hodnocení potvrdí, a to nejpozději do 14 dnů ode dne doručení žádosti.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: