Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysvětlení k formě předkládaných ukázek standardů PV
PříspěvekNapsal: úte 26. dub 2011 15:10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. dub 2011 16:34:52
Příspěvky: 7
K otevřené diskuzi je předkládán návrh standardů předškolního vzdělávání (StPV). Materiál tvoří očekávané výstupy Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání (RVP PV*) a k nim podrobněji rozpracované výstupy, které jsou dle možností propojeny s konkrétními dílčími znalostmi a dovednostmi dítěte, a tím i činnostmi, které by měly být dětem v rámci předškolního vzdělávání standardně (obvykle, běžně) nabízeny.
Pro přehled byly očekávané výstupy očíslovány (viz soubor Číslované očekávané výstupy RVP PV). Některé z nich však svou konkrétností vykazují znaky rozpracovaných výstupů, a tak byly zařazeny do této kategorie s číselným označením za lomítkem.
Příloha:

Vzdělávací oblasti se v RVP PV vzájemně prolínají, tedy i některé očekávané výstupy v jednotlivých vzdělávacích oblastech jsou provázané, popř. se do určité míry opakují. Při tvorbě standardů bylo třeba provést úpravu některých výstupů a jejich uspořádání. Seskupeny a utříděny jsou tak, aby se pokud možno neopakovaly, ale naopak se sdružily.
Pro snadnější orientaci jsou výstupy v rámci pěti vzdělávacích oblastí RVP PV dále utříděny do konkrétnějších „podoblastí“, které ji blíže vymezují.
Očekávané výstupy z RVP PV jsou v rozpracovaných výstupech konkretizovány a specifikovány. Jestliže očekávaný výstup RVP PV stanoví, co by mělo dítě optimálně zvládnout, rozpracované výstupy se snaží upřesnit, v jaké konkrétní běžné úrovni (tj. v úrovni zvládnutelné většinou dětí) a jakými postupnými kroky by mohlo očekávaný výstup dítě naplňovat.
K funkčnosti materiálu by měla přispět zvolená střední míra konkretizace rozpracovaných výstupů, která usnadňuje orientaci v materiálu a umožňuje dále rozpracovávat vzdělávací cíle dle potřeby.
Pro informaci jsou připojeny ukázky standardů předškolního vzdělávání ze zahraničí (viz soubor Ukázky zahraničních standardů PV).
Příloha:


Mgr. et Mgr. Dagmar Vorlíková,
PhDr. Kateřina Smolíková,
PhDr. Jana Kropáčková, Ph.D.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron