Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dítě s ADHD v Mš
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě 2010 11:53:08 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Máte ho tam? Takové to dítko, co mluví a mluví, chvilku neposedí, hned je tam a hned jinde, chvilku dělá to, pak zas něco jinačího, hned se nadchne, pak zas jakoby bouchly saze?
Tak právě o takových píše ve svém článku Lenka Minaříková.
Velice trefně charakterizuje možné problémy v mš a dává také doporučení, jak s dětmi pracovat, abychom pomohli dětem i sobě a žilo se nám ve školce lépe.

Máte někdo nějaký příběh ze své praxe?

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dítě s ADHD v Mš
PříspěvekNapsal: sob 08. kvě 2010 12:11:25 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Jani,
mám takové děti dvě. Jeden je předškolák a je v péči dětského psychologa a druhý chlapec je "středňák" a doporučení navštívit PPP jsem rodičům dala v pololetí. Ani si nepřej vědět, jakou vlnu nevole jsem tím vyvolala. Dodnes ještě není vše vyřešeno. Minulý týden jsem se dokonce dozvěděla, že jsme nemožné učitelky, které si neumí poradit s dítětem a nedokáží se mu patřičně věnovat. Dokonce jsme měly prohlásit, že jejich dítě je méněcenné. Co k tomu dodat. S tatínkem jsem si samozřejmě promluvila a on vše popřel. A opět stojíme na mrtvém bodě. Kluk řádí, ubližuje, vzteká se, křičí, shazuje věci z polic, tříská dveřmi atd., atd. Snažíme se mu pomáhat, jak se dá. Pochvaly, povzbuzování, klidné vystupování, oční kontakt,.... Ale už je toho nějak moc. Navíc ty vysoké počty dětí a heterogenní třída :roll: :cry: .

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dítě s ADHD v Mš
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě 2010 7:08:33 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
To je opravdu náročná situace. Máte někdo nějaký návrh, co by bylo ještě možné v takovém případě dělat?

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dítě s ADHD v Mš
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě 2010 7:50:51 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Dobrý den, myslím si, bohužel, že v takovém případě toho moc nedaděláme. :( Nechtějí-li rodiče spolupracovat, pak vše stojí na mrtvém bodě. Ale i když rodiče spolupracují - navštíví psychologa či PPP nepomůže (ve většině případů) ani to. Psycholog doporučí klidný přístup, pochvalu atd atd. Ano, ale to snad děláme automaticky :!: A snížený počet dětí ve třídě? nebo asistent pedagoga? Kvůli "živějšímu" dítěti? V této době? Neexistuje. problém je v tom, že dítěti předškolního věku se nikdo neodváží dát jakoukoli diagnózu - dítě je přece ještě "ve vývoji", jeho osobnost se mění, vyvíjí. Nastoupí li však do ZŠ, s největší pravděpodobností ji "dostane". Nejsem pro"nálepkování" dětí a pro stanovéní diagnózy za každou cenu. (Ta sama nám nic nepomůže.) Ale současná legislativa je taková, že nemá-li dítě stanovenou diagnózu, není dítětem se speciálními vzdělávacími potřebami a tudíž žádné opatření, jako snížený počet dětí, či asistent se nekoná. :(
Nedávno jsem se dozvěděla o MŠ, která takové dítě, jako popisujete Vy, Bohunko, chce vyloučit z MŠ (rodiče odmítají spolupracovat). Jak se na takovou situaci dívá legislativa, to netuším... :|
Já mám opravdu velké štěstí, takové dítě momentálně ve třídě nemám, nevím čím jsem si to zasloužila. :D Přeji Bohunko (a další) hodně sil a trpělivosti.

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dítě s ADHD v Mš
PříspěvekNapsal: čtv 20. kvě 2010 10:51:44 
Pěkný den,

jsem maminka 5 - leté holčičky se slabším ADHD, v mateřské školce a kolektivu bez potíží , alespoň to při indivudálním přístupu tak je, Anička se mi ve školce uklidnila . Píšu proto, že ji nějak nezvládám doma, je agresivnější vůči mámě i odmalička , vzdoruje, neposlouchá, ale přitom je nadaná, mám i menšího chlapečka , který je o hodně klidnější a je víc jako jiné hodné děti. Anička je hodně chytrá i proto je zvláštní , že se obtížně se podřizuje chodu domácnosti. Ráda bych se poradila , jaké vystupování je vhodné , abychom měli harmonickou domácnost. Míváme často opoziční vzdor a někdy hodně plačtivé a náročně zvladatelné reakce při jídle a uspávání.

Jestli nám můžete poradit nějaké zklidňující relaxační techniky, prosím.
Za odpověď předem děkuji.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dítě s ADHD v Mš
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě 2010 7:22:31 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Dobrý den, vítám Vás v diskuzi. V úvodním příspěvku je odkaz na článek Lenky Minaříkové. Klikněte na něj, otevře se Vám. V jedné části autorka popisuje obecné zásady pro výchovu těchto dětí.
Tak to alespoň pro začátek. Věřím, že se vám ozvou naši diskutující a poradí další radou z praxe.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dítě s ADHD v Mš
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě 2010 16:21:54 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Ještě jednou pro maminku,
dnes se na portálu objevil článek vztahující se k dětem s ADHD. Čtete zde. Jedná se o metodu biologické zpětné vazby. Názory na tuto metodu se liší.
Možná má někdo z diskuze vyzkoušeno a popsal by nám ji blíže. Co vy na to?

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: